dnes je 23.10.2020 a svátek má Teodor

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Přidat na Seznam.cz
Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

LGBT hnutí nebo také LGBT komunita je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Objevuje se i ve formách LGBTQIA a LGBTQIA+, které zahrnují i queer, intersex a asexuální osoby. Pride jsou oslavy a akce na podporu těchto menšin. Historicky jsou tyto akce zakotvené do měsíce června, kdy se v roce 1969 konal první takový happening s protesty a demonstracemi v USA.

1. AMI

Francouzská značka návrháře a designéra Alexandra Mattiussiho vytvořila speciální kolekci s upraveným duhovým logem značky. Výtěžek z prodeje této kolekce věnuje advokátní společnosti, která se specializuje na spory, které souvisí s diskriminací lidí z LGBT komunity.

Zdroj: numero.com

2. Puma

Známá sportovní značka Puma je častým přispěvatelem do společenské diskuze. Není tak překvapením, že i tato značka se zapojila do podpory happeningu Pride 2020. Ve spolupráci s herečkou a modelkou Carou Delevingne spouští kampaň From Puma With Love.  20 % výdělku z kolekce půjde do fondu Cary Delevingne, který podporuje LGBTQIA+ charity.

Zdroj: puma.com

3. Wrangler

Značku, kterou primárně známe jako výrobce značkových džín, bychom asi nečekali v roli výrobce speciální kolekce pro LGBT komunitu. Je to však tak. Wrangler na začátku tohoto měsíce spustil veleúspěšnou kolekci s LGBT motivy, jehož 100 % profitu půjde LGBT nadacím a charitám.

Zdroj: eu.wrangler.com

4. Levi's

Další značka džínových skvostů se rozhodla podpořit LGBT komunitu. Výtěžek z kolekce podpoří organizaci, která se specializuje na propagaci příběhů lidí v rámci LGBT komunity.

Zdroj: levistrauss.com

5. AllSaints

Designová značka AllSaints je pro českého zákazníka zatím méně prozkoumanou značkou. Na českém trhu si ale postupně vydobývá své místo. V rámci nové kolekce dotuje tato značka každých 10 liber z každého trička či tílka charitativní organizaci, která se specializuje na lidská práva.

Zdroj: johnlewis.com

7. Converse

V našem výčtu nemohou samozřejmě chybět ani světově známé "conversky". Converse mají hned několik duhových typů svých slavných bot. Loni darovala společnost charitativním organizacím podporujícím LGBT přes 1 milión dolarů. Letos podpoří tyto organizace speciální kolekcí.

Zdroj: amazon.com

8. ASOS

Asos vytvořili kolekci, kde 100 % výdělku věnuje organizaci specializující se na práva LGBT komunity. Také však spouští projekt, který má dát hlas lidem z této komunity.

Zdroj: asos.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI HOMOSEXUALITA lgbt festival LGBT PRIDE MONTH CARA DELEVINGNE

Související články

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek