dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Přidat na Seznam.cz
Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

LGBT hnutí nebo také LGBT komunita je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Objevuje se i ve formách LGBTQIA a LGBTQIA+, které zahrnují i queer, intersex a asexuální osoby. Pride jsou oslavy a akce na podporu těchto menšin. Historicky jsou tyto akce zakotvené do měsíce června, kdy se v roce 1969 konal první takový happening s protesty a demonstracemi v USA.

1. AMI

Francouzská značka návrháře a designéra Alexandra Mattiussiho vytvořila speciální kolekci s upraveným duhovým logem značky. Výtěžek z prodeje této kolekce věnuje advokátní společnosti, která se specializuje na spory, které souvisí s diskriminací lidí z LGBT komunity.

Zdroj: numero.com

2. Puma

Známá sportovní značka Puma je častým přispěvatelem do společenské diskuze. Není tak překvapením, že i tato značka se zapojila do podpory happeningu Pride 2020. Ve spolupráci s herečkou a modelkou Carou Delevingne spouští kampaň From Puma With Love.  20 % výdělku z kolekce půjde do fondu Cary Delevingne, který podporuje LGBTQIA+ charity.

Zdroj: puma.com

3. Wrangler

Značku, kterou primárně známe jako výrobce značkových džín, bychom asi nečekali v roli výrobce speciální kolekce pro LGBT komunitu. Je to však tak. Wrangler na začátku tohoto měsíce spustil veleúspěšnou kolekci s LGBT motivy, jehož 100 % profitu půjde LGBT nadacím a charitám.

Zdroj: eu.wrangler.com

4. Levi's

Další značka džínových skvostů se rozhodla podpořit LGBT komunitu. Výtěžek z kolekce podpoří organizaci, která se specializuje na propagaci příběhů lidí v rámci LGBT komunity.

Zdroj: levistrauss.com

5. AllSaints

Designová značka AllSaints je pro českého zákazníka zatím méně prozkoumanou značkou. Na českém trhu si ale postupně vydobývá své místo. V rámci nové kolekce dotuje tato značka každých 10 liber z každého trička či tílka charitativní organizaci, která se specializuje na lidská práva.

Zdroj: johnlewis.com

7. Converse

V našem výčtu nemohou samozřejmě chybět ani světově známé "conversky". Converse mají hned několik duhových typů svých slavných bot. Loni darovala společnost charitativním organizacím podporujícím LGBT přes 1 milión dolarů. Letos podpoří tyto organizace speciální kolekcí.

Zdroj: amazon.com

8. ASOS

Asos vytvořili kolekci, kde 100 % výdělku věnuje organizaci specializující se na práva LGBT komunity. Také však spouští projekt, který má dát hlas lidem z této komunity.

Zdroj: asos.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI HOMOSEXUALITA lgbt festival LGBT PRIDE MONTH CARA DELEVINGNE

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek