dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Přidat na Seznam.cz
Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

LGBT hnutí nebo také LGBT komunita je zkratka označující lesby, gaye, bisexuály a transgender osoby. Objevuje se i ve formách LGBTQIA a LGBTQIA+, které zahrnují i queer, intersex a asexuální osoby. Pride jsou oslavy a akce na podporu těchto menšin. Historicky jsou tyto akce zakotvené do měsíce června, kdy se v roce 1969 konal první takový happening s protesty a demonstracemi v USA.

1. AMI

Francouzská značka návrháře a designéra Alexandra Mattiussiho vytvořila speciální kolekci s upraveným duhovým logem značky. Výtěžek z prodeje této kolekce věnuje advokátní společnosti, která se specializuje na spory, které souvisí s diskriminací lidí z LGBT komunity.

Zdroj: numero.com

2. Puma

Známá sportovní značka Puma je častým přispěvatelem do společenské diskuze. Není tak překvapením, že i tato značka se zapojila do podpory happeningu Pride 2020. Ve spolupráci s herečkou a modelkou Carou Delevingne spouští kampaň From Puma With Love.  20 % výdělku z kolekce půjde do fondu Cary Delevingne, který podporuje LGBTQIA+ charity.

Zdroj: puma.com

3. Wrangler

Značku, kterou primárně známe jako výrobce značkových džín, bychom asi nečekali v roli výrobce speciální kolekce pro LGBT komunitu. Je to však tak. Wrangler na začátku tohoto měsíce spustil veleúspěšnou kolekci s LGBT motivy, jehož 100 % profitu půjde LGBT nadacím a charitám.

Zdroj: eu.wrangler.com

4. Levi's

Další značka džínových skvostů se rozhodla podpořit LGBT komunitu. Výtěžek z kolekce podpoří organizaci, která se specializuje na propagaci příběhů lidí v rámci LGBT komunity.

Zdroj: levistrauss.com

5. AllSaints

Designová značka AllSaints je pro českého zákazníka zatím méně prozkoumanou značkou. Na českém trhu si ale postupně vydobývá své místo. V rámci nové kolekce dotuje tato značka každých 10 liber z každého trička či tílka charitativní organizaci, která se specializuje na lidská práva.

Zdroj: johnlewis.com

7. Converse

V našem výčtu nemohou samozřejmě chybět ani světově známé "conversky". Converse mají hned několik duhových typů svých slavných bot. Loni darovala společnost charitativním organizacím podporujícím LGBT přes 1 milión dolarů. Letos podpoří tyto organizace speciální kolekcí.

Zdroj: amazon.com

8. ASOS

Asos vytvořili kolekci, kde 100 % výdělku věnuje organizaci specializující se na práva LGBT komunity. Také však spouští projekt, který má dát hlas lidem z této komunity.

Zdroj: asos.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI HOMOSEXUALITA lgbt festival LGBT PRIDE MONTH CARA DELEVINGNE

Související články

Rozhovor s českou farmářkou vám dovolí nahlédnout do tajů permakultury a hospodaření bez postřiků

Vyměnit život v Praze za malou vesničku, vlastní farmu a komplexnější přístup k hospodaření i cestu k určité soběstačnosti, může znít, jako náročná volba. Když však máte jasno, od vašich snů vás neodradí ani nepříjemný úředník. Jak vzniká malé hospodářství, a jaké to je obrátit svůj život naruby, nám v rozhovoru prozradila Jana Šuterová, majitelka farmy Henrieta.

Celý článek

Prohřešky královské rodiny - 10 případů, kdy členové britské královské rodiny porušili královský protokol

Často vídáme britskou královskou rodinu jako mantru správnosti. Ale i oni někdy poruší tzv. královský protokol. A to se pak dějí věci! Naše redakce pro vás připravila 10 případů, kdy královská rodina porušila královský protokol britské monarchie od Meghan přes lady D, po samotnou královnu.

Celý článek

Odvážné fotky budoucí maminky: Nicki Minaj je v očekávání

Zpěvačka, rapperka, textařka a držitelka několika významných hudebních cen Nicki Minaj je těhotná. Své těhotenství oznámila světu odvážnými uměleckými fotografiemi s těhotenským bříškem.

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek