dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Přidat na Seznam.cz
Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

zdroj: kbana.eu

„Musím se přiznat, že tento rok je pro mne velmi silným „zážitkem“ jak na osobní, tak pracovní rovině, plný změn, přemýšlení, uzavírání, ztráty a zároveň otevírání novým začátkům. Covid nás „přetřásá“ ze všech stran a pevně věřím, že odnese vše nefunkční a dá možnost zasadit semínka něčemu úplně novému a lepšímu, že nám všem i přes všechny těžkosti dá větší sílu a odvahu probudit v každém z nás jen to nejlepší. Jsem designér, kreativní člověk, ale také učitelka jógy, a právě jóga a její filozofie je součástí mého každodenního života, proto věřím, že když jsme jednou dole, zákonitě budeme zase jednou nahoře,“ odpovídá návrhářka Kateřina Černá na naši otázku, jak se jí daří v této zvláštní době.

zdroj: kbana.eu

I přes nejistou situaci v České republice a s tím spojené ztížené odhadování reakcí zákazníků přináší značka K.BANA novou mini kolekci, kterou vytvořila ve spolupráci s rodinnou firmou Strážnického modrotisku, jejíž tradice je stará 110 let. „V této kolekci chceme vzdát hold tradicím, lásce a úctě k poctivému řemeslu, proto jsme navázali spolupráci s úžasnou rodinnou firmou, díky níž se na náš 100% len dostal pravý strážnický modrotisk. Vzniká tak smysluplný oděv, jeho přidanou hodnotou je rozvoj našeho kulturního dědictví. Právě to také oceňují naši zákazníci, jejichž pozitivní ohlasy nám jsou velkou podporou."

zdroj: kbana.eu

V kolekci kromě modrotiskových lněných šatů s dlouhým rukávem, doplněné perleťovými vintage knoflíčky najdeme i halenku s ¾ rukávem a řasením. K nim pak kousky našeho tradičního lnu z české tkalcovny v podobě kalhot ve světle modré barvě a šatů romantického střihu se skleněnými vintage knoflíčky v tlumené oranžové barvě. Ponesou název věrné zákaznice značky K.BANA a dárkyně knoflíčků, paní Majtykové.

zdroj: kbana.eu

„Současná doba je pro nás jiná, nová….  Vnímám toto vše jako výzvu a možnost k rozvoji. Jde o dynamickou dobu, kdy zřejmě není správný čas čekat, až se vše vrátí do „normálu“, to si myslím, že se ani nestane. Věřím, že je zapotřebí reagovat na dobu flexibilně, naučit se rychle reagovat na aktuální situaci, vnímat nové potřeby zákazníka a přinášet něco nového. Proto jsme rozšířili naši nabídku o noční a ložní lněné prádlo a do budoucna se chceme zaměřit také na interiér a kuchyni,“ říká k aktuální situaci v České republice Kateřina Černá a doplňuje: Je pro nás důležité myslet na to, abychom se dokázali vzájemně podpořit a spolupracovat. Myslím si, že víc než kdy jindy je zapotřebí podporovat lokální dodavatele, hodnoty a tradice, které jsme již v historii vytvořili a nadále je rozvíjet. Všímat si všeho dobrého, co bylo vytvořeno a na čem lze v současné době stavět a rozvíjet to v něco nového.“

zdroj: kbana.eu

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA katerina cerna K.BANA LNĚNÁ HALENKA LNĚNÉ ŠATY LNĚNÁ MÓDA LEN

Související články

Nový seriál verze Gossip Girl mění módní trendy

Je to už více než deset let, co Blair a Serena ovlivnily nejen módní pohled spousty teenagerů. Seriál z Upper East Side vykresluje místní smetánku, kterou na každém kroku sleduje Gossip Girl.

Celý článek

H&M odhaluje svou další designerskou spolupráci. Tentokrát s oblíbenou irskou návrhářkou SIMONE ROCHA

Již tradičně se společnost H&M pouští do oblíbených kolekcí ve spolupráci s největšími světovými designéry. Jinak tomu není ani tentokrát, za letošní kolekcí stojí uznávaná irská návrhářka působící v Londýně, Simone ROCHA.

Celý článek

Online móda jde opět vpřed, jaké internetové obchody vedou?

V dnešní nelehké době nemůžeme vědět, co očekávat, jedno je ale jisté, bez online světa se neobejdeme! Samá opatření, zavírání a bankroty. Jaká je cesta ven? Jedině online prostředí.

Celý článek

Pohodová domácí móda

Mnozí z nás si užili více domácího pohodlí, než by možná chtěli. K tomu neodmyslitelně patří i pohodlné domácí oblečky. Jaké si vybírat a se kterými můžete i do města? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Maximalistický luxus s kapkou vášně pro hory. To je spolupráce Gucci a The North Face

Extravagantní outdoorový piknik. Přesně tak si představte novou kolekci, která vznikla ve spolupráci značky Gucci a The North Face. 

Celý článek

Džínový speciál: 8 typů džín, ze kterých si vybere každá žena

Mom jeans, boyfriend, slouchy, skinny. Také se ve všech těch střizích a pojmenování nevyznáte? Stále tápete, jaký střih je pro vás ten pravý a jak ho nejlépe kombinovat, aby vynikly vaše přednosti, a naopak o nedostatcích jste věděla jen vy?

Celý článek

Výbava na hory, co si nezapomenout vzít s sebou aneb 7 nejdůležitějších věcí

Zimní sezóna je už v plném proudu, tak snad se brzy dostaneme na hory. Co je důležité vzít si s sebou? To se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek