dnes je 11.04.2021 a svátek má Izabela

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Přidat na Seznam.cz
Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

zdroj: kbana.eu

„Musím se přiznat, že tento rok je pro mne velmi silným „zážitkem“ jak na osobní, tak pracovní rovině, plný změn, přemýšlení, uzavírání, ztráty a zároveň otevírání novým začátkům. Covid nás „přetřásá“ ze všech stran a pevně věřím, že odnese vše nefunkční a dá možnost zasadit semínka něčemu úplně novému a lepšímu, že nám všem i přes všechny těžkosti dá větší sílu a odvahu probudit v každém z nás jen to nejlepší. Jsem designér, kreativní člověk, ale také učitelka jógy, a právě jóga a její filozofie je součástí mého každodenního života, proto věřím, že když jsme jednou dole, zákonitě budeme zase jednou nahoře,“ odpovídá návrhářka Kateřina Černá na naši otázku, jak se jí daří v této zvláštní době.

zdroj: kbana.eu

I přes nejistou situaci v České republice a s tím spojené ztížené odhadování reakcí zákazníků přináší značka K.BANA novou mini kolekci, kterou vytvořila ve spolupráci s rodinnou firmou Strážnického modrotisku, jejíž tradice je stará 110 let. „V této kolekci chceme vzdát hold tradicím, lásce a úctě k poctivému řemeslu, proto jsme navázali spolupráci s úžasnou rodinnou firmou, díky níž se na náš 100% len dostal pravý strážnický modrotisk. Vzniká tak smysluplný oděv, jeho přidanou hodnotou je rozvoj našeho kulturního dědictví. Právě to také oceňují naši zákazníci, jejichž pozitivní ohlasy nám jsou velkou podporou."

zdroj: kbana.eu

V kolekci kromě modrotiskových lněných šatů s dlouhým rukávem, doplněné perleťovými vintage knoflíčky najdeme i halenku s ¾ rukávem a řasením. K nim pak kousky našeho tradičního lnu z české tkalcovny v podobě kalhot ve světle modré barvě a šatů romantického střihu se skleněnými vintage knoflíčky v tlumené oranžové barvě. Ponesou název věrné zákaznice značky K.BANA a dárkyně knoflíčků, paní Majtykové.

zdroj: kbana.eu

„Současná doba je pro nás jiná, nová….  Vnímám toto vše jako výzvu a možnost k rozvoji. Jde o dynamickou dobu, kdy zřejmě není správný čas čekat, až se vše vrátí do „normálu“, to si myslím, že se ani nestane. Věřím, že je zapotřebí reagovat na dobu flexibilně, naučit se rychle reagovat na aktuální situaci, vnímat nové potřeby zákazníka a přinášet něco nového. Proto jsme rozšířili naši nabídku o noční a ložní lněné prádlo a do budoucna se chceme zaměřit také na interiér a kuchyni,“ říká k aktuální situaci v České republice Kateřina Černá a doplňuje: Je pro nás důležité myslet na to, abychom se dokázali vzájemně podpořit a spolupracovat. Myslím si, že víc než kdy jindy je zapotřebí podporovat lokální dodavatele, hodnoty a tradice, které jsme již v historii vytvořili a nadále je rozvíjet. Všímat si všeho dobrého, co bylo vytvořeno a na čem lze v současné době stavět a rozvíjet to v něco nového.“

zdroj: kbana.eu

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA katerina cerna K.BANA LNĚNÁ HALENKA LNĚNÉ ŠATY LNĚNÁ MÓDA LEN

Související články

Stylové a měkoučké oblečení s vášní pro design si na jaře i v létě zamilujete

Designérka Zuzana Bačkádyová přináší novou kolekci slovenské značky LULL pro každodenní nošení. Tyhle kousky jsou pohodlné, stylové a zároveň s respektem k udržitelné módě.

Celý článek

Gucci škádlí novou kampaní v hlavní roli s Harry Stylesem, Serenou Williams a Awkwafinou

Možná jste tento týden zaslechli heslo #HarryForGucci, který vysílá jasný signál: zaznamenejte si do svého kalendáře datum 22. dubna 2021.

Celý článek

Denimová kolekce australské módní značky Zimmermann

Síla denimu v podání australské značky Zimmermann vás nadchne natolik, že nebudete chtít nosit nic jiného. Nadčasové modely, které budou stylové nejednu sezónu.

Celý článek

Propracovaný střih a základní barvy. Tak vypadá nová kolekce značky Högl.

Jaro je ve vzduchu a s ním i snění o nových botách. Tohle my ženy umíme. S novou sezónou si přejeme i nové střevíčky. Jaké by nám letos rozhodně neměly chybět?

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Zalando loni prodal zboží za téměř 11 miliard eur a vstoupí na Slovensko

Německý e-shop Zalando má za sebou silně výdělečný rok i přes nežádoucí světovou pandemii. E-shop chystá další expanzi a zamíří i k našim sousedům na Slovensko. Co s e-shopem plánují a jaké jsou vize do budoucna?

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Nová minimalistická jarní kolekce H&M je inspirovaná 90. léty a posouvá hranice v oblasti udržitelnosti a inovativních materiálů

H&M kombinuje sportovní a minimalistické prvky 90. let. Mezi klíčové kousky patří mikina nebo džínová bunda bez rukávů či šaty s vázáním a řasením. Kolekce H&M SPRING 2021 bude v prodeji od 25. března.

Celý článek