dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Přidat na Seznam.cz
Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

zdroj: kbana.eu

„Musím se přiznat, že tento rok je pro mne velmi silným „zážitkem“ jak na osobní, tak pracovní rovině, plný změn, přemýšlení, uzavírání, ztráty a zároveň otevírání novým začátkům. Covid nás „přetřásá“ ze všech stran a pevně věřím, že odnese vše nefunkční a dá možnost zasadit semínka něčemu úplně novému a lepšímu, že nám všem i přes všechny těžkosti dá větší sílu a odvahu probudit v každém z nás jen to nejlepší. Jsem designér, kreativní člověk, ale také učitelka jógy, a právě jóga a její filozofie je součástí mého každodenního života, proto věřím, že když jsme jednou dole, zákonitě budeme zase jednou nahoře,“ odpovídá návrhářka Kateřina Černá na naši otázku, jak se jí daří v této zvláštní době.

zdroj: kbana.eu

I přes nejistou situaci v České republice a s tím spojené ztížené odhadování reakcí zákazníků přináší značka K.BANA novou mini kolekci, kterou vytvořila ve spolupráci s rodinnou firmou Strážnického modrotisku, jejíž tradice je stará 110 let. „V této kolekci chceme vzdát hold tradicím, lásce a úctě k poctivému řemeslu, proto jsme navázali spolupráci s úžasnou rodinnou firmou, díky níž se na náš 100% len dostal pravý strážnický modrotisk. Vzniká tak smysluplný oděv, jeho přidanou hodnotou je rozvoj našeho kulturního dědictví. Právě to také oceňují naši zákazníci, jejichž pozitivní ohlasy nám jsou velkou podporou."

zdroj: kbana.eu

V kolekci kromě modrotiskových lněných šatů s dlouhým rukávem, doplněné perleťovými vintage knoflíčky najdeme i halenku s ¾ rukávem a řasením. K nim pak kousky našeho tradičního lnu z české tkalcovny v podobě kalhot ve světle modré barvě a šatů romantického střihu se skleněnými vintage knoflíčky v tlumené oranžové barvě. Ponesou název věrné zákaznice značky K.BANA a dárkyně knoflíčků, paní Majtykové.

zdroj: kbana.eu

„Současná doba je pro nás jiná, nová….  Vnímám toto vše jako výzvu a možnost k rozvoji. Jde o dynamickou dobu, kdy zřejmě není správný čas čekat, až se vše vrátí do „normálu“, to si myslím, že se ani nestane. Věřím, že je zapotřebí reagovat na dobu flexibilně, naučit se rychle reagovat na aktuální situaci, vnímat nové potřeby zákazníka a přinášet něco nového. Proto jsme rozšířili naši nabídku o noční a ložní lněné prádlo a do budoucna se chceme zaměřit také na interiér a kuchyni,“ říká k aktuální situaci v České republice Kateřina Černá a doplňuje: Je pro nás důležité myslet na to, abychom se dokázali vzájemně podpořit a spolupracovat. Myslím si, že víc než kdy jindy je zapotřebí podporovat lokální dodavatele, hodnoty a tradice, které jsme již v historii vytvořili a nadále je rozvíjet. Všímat si všeho dobrého, co bylo vytvořeno a na čem lze v současné době stavět a rozvíjet to v něco nového.“

zdroj: kbana.eu

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA katerina cerna K.BANA LNĚNÁ HALENKA LNĚNÉ ŠATY LNĚNÁ MÓDA LEN

Související články

MUST HAVE: V březnu se rozmazlujte, máte na to čas!

Hned poté, co najdete přesné hranice katastru vaší obce, můžete si obléknout oblíbené legíny a připravit si první jarní piknik.

Celý článek

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek