dnes je 19.06.2021 a svátek má Leoš

Moschino: Jeremy Scott se hluboce ponořil do Picassova odkazu

Přidat na Seznam.cz
Kubistický umělec Picasso inspiroval kreativního ředitele značky Moschino pro vytvoření kolekce na nadcházející sezonu 2020.
Moschino

Múzy inspirují umělce, umělci inspirují svět,“ strohá, avšak výstižná slova kreativního ředitele značky Moschino, Jeremy Scotta, která zazněla před přehlídkou v Milaně.

A my známe jméno umělce, který doprovázel diváky netypickou a umělecky zaměřenou podívanou. Picasso Jeremy čím dál tím více ukazuje, že se nebojí ponořit opravdu hluboko do tématu, a ani tentokrát tomu nebylo výjimkou. Na celkovém uměleckém dojmu zapůsobil prostor dotvořený zlatým majestátním rámem či barevné vystupující čtverce a trojúhelníky napříč molem.

Abstraktní tvary, modely modrozelené palety připomínající modré období umělce, kdy zřídkakdy použil teplejší paletu barev, naopak sytě oranžový kabátek v lesku, růžové jednodílné plavky, útlé, na tělo padnoucí růžové šaty s příměsí žluté malby s prostorově mohutnými rukávy či žluto-oranžový kostýmek nás zavedl zpět do let 1905 – 1907, do umělcova růžového období. Nechyběly ani prvky španělské domoviny ztvárněné kubistickou býčí maskou či typickými flamengo šaty s černými puntíky zasazenými v červeném základu s vrstvenými rameny. Abstraktní motivy se nevyjímaly pouze na jednotlivých modelech, ale byly znatelné také na vlasech modelek.

Kubistické looky vynesly půvabné modelky v čele se sestrami Hadid, dcerou světové topmodelky Cindy Crawford, Kaiou Gerber a Irinou Shayk. Gigi Hadid vynesla kostýmek se širokými kalhotami ve žluto-modré malbě na bílém podkladu a zároveň celou uměleckou show uzavírala svatebními šaty krátkého střihu s bílými holubicemi jako výšivkou. Její sestra Bella naopak ztvárňovala harlekýna typickým Piccasovým osobním symbolem – čtvercovým vzorem. Irina Shayk spolu s Kaiou pak rozehrály show s notami a mandolínou.

Zdroj: vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MILAN FASHION WEEK FASHION WEEK MOSCHINO JEREMY SCOTT

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek