dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Muži a jejich trendy vlasy

Přidat na Seznam.cz
Je účes opravdu tak důležitý? Proč by muži měli chodit k dobrým kadeřníkům? A proč vůbec řešit jakým šamponem si umýt vlasy nebo jaký styling použít při odchodu z domu?

Stále přichází nové a nové vlasové trendy a to nejenom ženské, ale i pánské. Jen jich není tolik a muži jim tak nepodléhají, proto nejsou na ulicích tak jasně rozpoznatelné jako ty ženské. Zmiňme ale legendární Elvisovu patku, Jamese Deana nebo účesy Brada Pitta a Beckhama, které stále muži následují a berou je jako své vzory aneb jako muže, kteří udávají trend. I díky nim se trendy postupem času vyvíjejí. 

 

Každá doba má svůj vzor, šedesátým létům vládl hippie styl uvolněnosti a kdo v té době neměl dlouhé vlasy, jako by nebyl. Stejně tak, když se na ledu objevil Jaromír Jágr, všichni museli mít styl “na Jágra”. Ostatně jeho styl účesu z té doby byste u některých mužů ještě teď našli. Přes všechny tyto trendy jsme se dostali až k tomu aktuálnímu – lehce zanedbaný hipster, kterému nevadí plnovous, patka ve vlasech nebo vlasy v culíku. Není to ovšem jeden jasný střih, který vždy aktuální trend doprovází. Je jich několik a dobrý kadeřník by vám měl vždy umět vytvořit trendy účes, který vám sedne.

 

Vždy jde především o to, abyste se cítili dobře a vybrali si účes, který vám padne a dodá sebevědomí. A pokud se v něm delší dobu cítíte dobře, není třeba ho v základu měnit. Postupem času stačí účes pravidelně oživovat aktuálními trendy prvky a společně s kadeřníkem provést jen pár vylepšení, které vaše vlasy udrží moderní po celý život.

Na trendy ovšem u mužů často naráží profesní pozice, kde je nutné dodržovat určitou dávku formality. Nicméně doba se posouvá, a tam kde bylo dříve nutné nosit oblek a být perfektně upraven, včetně krátkého střihu vlasů, si nyní můžete dovolit lehké zpestření. Nebojte se zaujmout stylovými detaily, ať už na oblečení nebo ve vlasech. Muž s hipsterským zanedbaným stylem vypadá v saku výborně!

Ve formálním světě ale můžete využít i jednoduché řešení – variabilní střih, který vám dá možnost mít až několik tváří, přes úspěšného businessmena, volnočasového muže až třeba po krále večírků. Všechno se odvíjí od vlasového stylingu, který by vás dobrý kadeřník měl naučit a vy už si pak dle příležitosti zvolíte vhodný účes.

Než ale začnete hledat vhodný účes nebo trend, který by vám pasoval, vyřešte všechny vlasové problémy! Ani ten nejlepší účes nezakryje lupy či jiné problémy. „Nejčastěji za mnou klienti chodí s problémovou vlasovou pokožkou, což se následně odráží ve vlasech. Mastná pokožka znamená mastící se vlasy. Přitom řešení je jednoduché, stačí vybrat správný šampon, v tomto případě šampon na mastnou pokožku a naučit se správně vymývat. A moje doporučení pro mastné vlasy je používat pudr místo těžkých gelů a vosků,” upozorňuje Vierka Banášová, senior stylista Salonu Petra Měchurová.


Kadeřník je tady pro vás i v pozici poradce, je to on, kdo rozumí vlasům nejlépe a dokáže vám poradit, jakou péči zvolit a jak se o vlasy starat. Muže nejčastěji trápí pádání vlasů, které dokážou vyřešit produkty vyvinuté přímo na tento problém a dokážou padaní vlasů hodně zpomalit. Stejně tak vám kadeřník může poradit i při problémech s pokožkou, ať už se jedná o lupy nebo pouze svědící pokožku, kadeřník by vám měl umět poradit. Často stačí pouze vyměnit šampon za vhodnější nebo se za pomoci kadeřníka naučit správně umývat vlasy.

Velký problém mají muži s výběrem správného stylingu. „V dnešní době je na trhu několik různých přípravků a je podstatné se naučit je správně používat. Hodně se setkávám s tím, že muži používají styling ještě do vlhkých vlasů, což je špatně, styling nemá šanci ve vlasech udržet požadovanou strukturu,” radí Vierka Banášová. Použití jednotlivých produktů se liší dle typu vlasů, požadovaného vzhledu ale v konečné fází jde především o muže, kterému by se mělo s vybraným produktem dobře pracovat. Jde především o vás, o muže a váš dobrý pocit.

 foto: Blue Gekko

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
PETRA MĚCHUROVÁ VLASY A ÚČESY STŘIHY VLASŮ KADEŘNÍK ROKU 2015

Související články

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek

Největší událost kadeřnického světa je tady v čele s Petrou Měchurovou

Jako každý rok i letos se koná největší světová kadeřnická událost – The Alternative Hair Show. Již 38 let slouží tento pozoruhodný projekt jako inspirující platforma pro výměnu kreativních vizí v oblasti kadeřnického umění a sdružuje vlasové vizionáře z různých koutů světa.

Celý článek

Vlasy na sklonku léta i začátkem podzimu potřebují extra hýčkání

Vrátily jste se z fantastické dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim také dopřát dovolenou…

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek