dnes je 19.08.2022 a svátek má Ludvík

Mužští plus size modelové dobývají módní mola

Přidat na Seznam.cz
Svět si pomalu zvyká na plus size modelky. Ty rozhodně dnes již nejsou žádnou raritou. Jaké jsou však příležitosti pro plus size modely a je společnost připravena i na tento trend?

Plus size modeling není vůbec žádnou zvláštností. V dnešní době jsou dokonce značky a návrháři očerňováni, když na jejich přehlídkách není alespoň jedna plus size modelka. A není divu, ženy chtějí vidět svá oblečení na modelkách podobných velikostí. Ušít plus size model je navíc poměrně výzva, ne každý střih totiž sedí. A tak plus size modelky změnily módu od samých počátků. Co však jejich pánské protějšky? Mají v těchto kruzích i pánové své zástupce?  Přinášíme vám příběhy pěti plus size modelů, které byste rozhodně měli poznat.

1. Nemar Parchment

Již během studií sociologie poznal Nema Parchment, že jeho místo je v módním průmyslu. Přihlásil se na módní vysokou školu v Londýně. Nejdříve byl zaměstnán jako nákupčí pro značku ASOS. Zde si ho všiml kreativní ředitel ASOS a přizval ho k nafocení několika fotek do nové kolekce. Dnes již Nemar pracuje pro agenturu IMG a zasluhuje se o plus size modeling pro muže jako jejich reprezentant v nejvyšších světových příčkách.

2. Brett Morse

Brett Morse je považován za topmodela Velké Británie. Začínal jako vrcholový atlet, dokonce se klasifikoval na Olympijské hry. Ve svých 28 letech se přihlásil do skotské modelingové agentury Colours. Později začal fotit pro značky jako Lewi's, River Island nebo F&F.

3. Raul Samuel

Raul Samuel pracuje v módním průmyslu již druhým rokem. V módě se začal angažovat s bohulibým úmyslem. Sám si totiž na vlastní kůži zkusil, jaké to je v pánské konfekci hledat plus size se správným střihem. Také mu vadilo neustálé stigmatizování velkých velikostí v pánské módě. Rozhodl se tedy, že to změní. Sám ale přiznal v rozhovoru pro Daily Mail, že být plus size model není jednoduché, aby měl Raul požadovaná objemná ramena a mohutné ruce, musí denně cvičit s těžkou váhou. Tím vyvrací i mýtus, že plus size znamená nezdravý životní styl.

4. Alex Frankel

Opačnou zkušenost s plus size modelingem než Raul Samuel má operní zpěvák Alex Frankel. Pro něj plus size opravdu znamenalo nezdravý životní styl. Jídlo pro něj během dospívání znamenalo formu drogy. Léčil tím smutné a tragické události, které jej v životě potkaly. Jako dítě byl kvůli své tloušťce často terčem šikany. Právě to jej nakonec posílilo, svým hlasem si jako operní zpěvák podrobil společnost a získal společenský status, cesta jej nakonec dovedla až k plus size modelingu.

5. Steven Martin

Tento plus size model je našim končinám velmi blízký, pochází totiž z Německa. Do branže se však dostal přes londýnskou modelingovou agenturu. Aktuálně pracuje pro modelingovou agenturu, která se specializuje na pánské plus size East West Models. Steven Martin je navíc jedním z nejsledovanějších plus size modelů na Instagramu. Jeho profil čítá přes 11 tisíc followerů a Steven zde má již přes 200 příspěvků ze svého života plus size modela.

Cosmopolitan; Daily Mail; Instagram

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČENOSTI PLUS SIZE VELIKOST PLUS SIZE PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Jane Fonda a JaQuel Knight vyzívají s novou sportovní značkou H&M MOVE celý svět k pohybu!

Společnost H&M si dala nový cíl, rozhýbat celý svět. Proto dnes celosvětově uvádí na trh svou novou značku H&M MOVE. Po jejím boku stojí i dvě americké hvězdy Jane Fonda a JaQuel Knight.

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek

Svět fantazie a drzý humor spojuje Mimoně se značkou Levi’s

Chaotická skupinka malých žlutých mimoňů se v kinech právě teď pyšní svým novým filmem, který je zasazený do 70. let. Značka Levi’s se rozhodla tuto premiéru oslavit po mimoňovsku.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek

Jak se obléknout na brunch? Inspirujte se u známých osobností ve Varech

Existuje spousta společenských akcí s jasně daným dress code. Pokud jde o to, co si vzít na brunch, pravidla jsou méně přísná, avšak pokud ještě váháte, podívejte se, jak probíhal brunch v Karlových Varech.

Celý článek

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek
Dámská a pánská móda

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Celý článek