dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Na letní dovolené v Korutanech můžete vyrazit za turistikou, na kolo, ale také lyžovat

Přidat na Seznam.cz
Čas letních dovolených láká na různé formy odpočinku. Ti, kteří milují aktivní odpočinek a chtějí toho zažít i na dovolené co nejvíce, najdou ideální místo letní dovolené v rakouských Korutanech.

foto: se souhlasem Max Gottfried

Letní chill na lyžích nebo snowboardu

Příjemné červencové slunce svádí k myšlenkám na koupání, ale když se probudíte v korutanském městečku Flattach, první otázka při snídani, na kterou se musíte připravit od ostatních, je "Jdete na lyže?" Blízkost ledovcového lyžařského střediska Mölltaler Gletscher připomíná, že letní lyžování je na dosah. „Zatím je to opravdu paráda. Díky brzkému letnímu startu a dobrým sněhovým podmínkám se na sjezdovkách vystřídaly reprezentace z okolních zemí, mohli jste zde potkat dokonce rakouskou legendu Marcela Hirschera testujícího lyže. Dokonce i slovenskou závodnici Petru Vlhovou. Ze snowboardové komunity trénovala v našem snowparku rakouská olympijská vítězka Anna Gasser, byl tu i Jakub Hroneš či Klaudia Medlová. Snowpark sice už uzavíráme, ale lyžaři mají u nás dveře otevřené ještě minimálně do prvního srpnového víkendu. Podle aktuálních podmínek se rozhodneme, zda i déle. Kompletní lyžařskou výstroj si je možné zapůjčit přímo ve středisku," říká Max Gottfried, ředitel horského střediska Mölltaler Gletscher, ve kterém je možné na lyžovačku využít sezónní skipas Šikovná sezónka PREMIUM 2021/22, která platí ve všech střediscích TMR v Rakousku, na Slovensku, v České republice a v Polsku. Samostatnou kapitolu tvoří možnosti turistického vyžití.

„Pro turisty budeme otevřeni celé léto. Právě terasa panoramatické restaurace Eissee je pro mnohé z nich prvním místem, ze kterého plánují výlety na okolní vrcholy jako například Scharecku nebo Feldseekopf. Úžasným turistickým zážitkem pro turisty je i návštěva rokle Raggaschlucht s nástupem hned vedle Flattachu, která je díky své dostupnosti ideálním místem pro velké i malé návštěvníky," doplňuje Gottfried.

foto: se souhlasem Max Gottfried

Kouzelný Ankogel láká na turistiku i cyklistiku

Horské středisko Ankogel se nachází v údolí Seebachtal, které patří mezi nejkrásnější v celém pohoří Hohe Tauern. Na své si tam přijdou milovníci procházek po údolí, romantických horských jezer, burácivých vodopádů i náročnějších vysokohorských túr na okolní třítisícovky. Výborným tipem, jak si přiblížit ty nejvyšší štíty a zažít okouzlující výhledy na celé údolí a nádhernou přírodu, jsou ikonické lanovky Ankogelbahn I a Ankogelbahn II. „Celkové převýšení 1348 metrů umožňuje přímo z kabin lanovek kochat se měnící vegetací od zeleného údolí až po zasněžené vrcholy nejvyšších štítů. Z horní stanice lanovky Ankogelbahn II se většina turistů odebere na příjemnou procházku na populární chatu Hannoverhaus, kde využijí zajímavý balíček lístků na lanovky spojený s občerstvením na chatě. Zkušenější turisté zamíří i na třítisícové vrcholy, mezi nimiž nechybí Ankogel (3250 m), Säuleck (3086 m) a Hochalmspitze (3360 m). Samostatnou kapitolu tvoří možnosti cyklovýletů v údolí s využitím bajky z dostupných půjčoven," popisuje možnosti zážitků Max Gottfried.

Výchozím bodem pro výlet do Ankogelu je malebná obec Mallnitz nacházející se v nadmořské výšce 1191 m. Mallnitz je obklopen skalními masivy Hohe Tauern, což dotváří výjimečnou horskou atmosféru této oblíbené horské destinace. Nabízí však i další zajímavé možnosti trávení volného času jako rafting, wakeboarding nebo například i túry za Tauernskými lamami. Kromě mnoha možností ubytování je Mallnitz i důležitým dopravním uzlem - osmikilometrový tunel Tauern vedoucí pod hlavní alpský hřeben ho spojuje se sousední dolinou Gasteinertall a díky autovlakům výrazně zkracuje a usnadňuje cestu turistů ve směru na Salzburg.

foto: se souhlasem Max Gottfried

PS: A moře?

Malá tečka na závěr. Pokud by se vám přece jen zastesklo za mořem, není problém. Z Flattachu je to na chorvatskou Istrii nebo do italských Benátek jen 3,5 hodiny autem. Není divu, že letní lyžování a turistika v Hohe Tauern je častým zpestřením pro rekreanty vracející se právě z přímořských letovisek.

foto: se souhlasem Max Gottfried

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE RADY REDAKCE DOVOLENÁ LETNÍ DOVOLENÁ DOVOLENÁ V KORUTANECH RAKOUSKÉ KORUTANY CYKLISTIKA LETNÍ LYŽOVÁNÍ TURISTIKA

Související články

Nalaďte se na zimu s Chandon Garden Spritz v kombinaci s voňavou skořicí

Stylový aperitiv, který je kombinací šumivého vína Chandon z argentinské Mendozy a hořkosladkého pomerančového likéru, vyrobeného z pečlivě vybraných bylin, koření a udržitelně vypěstovaných pomerančů, je jako stvořen pro chvíle strávené s přáteli a rodinou i na bujaré vánoční večírky a oslavy konce roku.

Celý článek

Zapomeňte na žehlící prkno! Napařovací skříň Tefal Care For You odvede veškerou práci za vás

Konečně jsme se dočkali! Značka Tefal vyřešila naši nejméně oblíbenou domácí činnost tak, abychom ji mohli absolvovat zcela bez námahy.

Celý článek

Podpora české gastronomie v podání Markéty Pavleje alias Kitchenette

Kitchenette SoMe - nový projekt, který podpoří českou gastronomii a její prezentaci na sociálních sítích. Nestojí za ním nikdo jiný než známá foodblogerka Markéta Pavleje.

Celý článek

DESPERADOS JE INSPIRACE NEJENOM PRO ČESKÉ UMĚLCE

Unikátní pestrobarevné malby tří českých výtvarníků promítnuté na průhledné plexisklo zachytila kamera. Ochucená piva Desperados vyostřená tequilou podněcují temperament i svobodu osobnosti.

Celý článek

Herečka Lily Collins je novou ambasadorkou domu Cartier

Svobodomyslná, energická a autentická, kdo jiný by lépe ztělesnil kreativní dualitu kolekce nových šperků Clash [Un]Limited i francouzský neoklasicismus kabelky Double C de Cartier.

Celý článek

Slamák: hrdina letních outfitů

Chrání váš obličej ve velkém stylu, i přírodu. Naším hrdinou léta 2021 je bezesporu slaměný klobouk. Poradíme stylové kombinace, se kterými se můžete rozloučit s létem i přivítat podzim.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

MINISERIÁL OBLIČEJOVÉ JÓGY: Pravidelnost přináší velké výsledky

Do třetice všeho dobrého, to platí i o našem miniseriálu, který se věnuje cvikům i celkové filozofii obličejové jógy. Pojďte si s námi dnes přečíst, co vám face yoga přinese, kolik lekcí potřebujete, abyste si ji osvojili a mnoho dalšího.

Celý článek