dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Na letní dovolené v Korutanech můžete vyrazit za turistikou, na kolo, ale také lyžovat

Přidat na Seznam.cz
Čas letních dovolených láká na různé formy odpočinku. Ti, kteří milují aktivní odpočinek a chtějí toho zažít i na dovolené co nejvíce, najdou ideální místo letní dovolené v rakouských Korutanech.

foto: se souhlasem Max Gottfried

Letní chill na lyžích nebo snowboardu

Příjemné červencové slunce svádí k myšlenkám na koupání, ale když se probudíte v korutanském městečku Flattach, první otázka při snídani, na kterou se musíte připravit od ostatních, je "Jdete na lyže?" Blízkost ledovcového lyžařského střediska Mölltaler Gletscher připomíná, že letní lyžování je na dosah. „Zatím je to opravdu paráda. Díky brzkému letnímu startu a dobrým sněhovým podmínkám se na sjezdovkách vystřídaly reprezentace z okolních zemí, mohli jste zde potkat dokonce rakouskou legendu Marcela Hirschera testujícího lyže. Dokonce i slovenskou závodnici Petru Vlhovou. Ze snowboardové komunity trénovala v našem snowparku rakouská olympijská vítězka Anna Gasser, byl tu i Jakub Hroneš či Klaudia Medlová. Snowpark sice už uzavíráme, ale lyžaři mají u nás dveře otevřené ještě minimálně do prvního srpnového víkendu. Podle aktuálních podmínek se rozhodneme, zda i déle. Kompletní lyžařskou výstroj si je možné zapůjčit přímo ve středisku," říká Max Gottfried, ředitel horského střediska Mölltaler Gletscher, ve kterém je možné na lyžovačku využít sezónní skipas Šikovná sezónka PREMIUM 2021/22, která platí ve všech střediscích TMR v Rakousku, na Slovensku, v České republice a v Polsku. Samostatnou kapitolu tvoří možnosti turistického vyžití.

„Pro turisty budeme otevřeni celé léto. Právě terasa panoramatické restaurace Eissee je pro mnohé z nich prvním místem, ze kterého plánují výlety na okolní vrcholy jako například Scharecku nebo Feldseekopf. Úžasným turistickým zážitkem pro turisty je i návštěva rokle Raggaschlucht s nástupem hned vedle Flattachu, která je díky své dostupnosti ideálním místem pro velké i malé návštěvníky," doplňuje Gottfried.

foto: se souhlasem Max Gottfried

Kouzelný Ankogel láká na turistiku i cyklistiku

Horské středisko Ankogel se nachází v údolí Seebachtal, které patří mezi nejkrásnější v celém pohoří Hohe Tauern. Na své si tam přijdou milovníci procházek po údolí, romantických horských jezer, burácivých vodopádů i náročnějších vysokohorských túr na okolní třítisícovky. Výborným tipem, jak si přiblížit ty nejvyšší štíty a zažít okouzlující výhledy na celé údolí a nádhernou přírodu, jsou ikonické lanovky Ankogelbahn I a Ankogelbahn II. „Celkové převýšení 1348 metrů umožňuje přímo z kabin lanovek kochat se měnící vegetací od zeleného údolí až po zasněžené vrcholy nejvyšších štítů. Z horní stanice lanovky Ankogelbahn II se většina turistů odebere na příjemnou procházku na populární chatu Hannoverhaus, kde využijí zajímavý balíček lístků na lanovky spojený s občerstvením na chatě. Zkušenější turisté zamíří i na třítisícové vrcholy, mezi nimiž nechybí Ankogel (3250 m), Säuleck (3086 m) a Hochalmspitze (3360 m). Samostatnou kapitolu tvoří možnosti cyklovýletů v údolí s využitím bajky z dostupných půjčoven," popisuje možnosti zážitků Max Gottfried.

Výchozím bodem pro výlet do Ankogelu je malebná obec Mallnitz nacházející se v nadmořské výšce 1191 m. Mallnitz je obklopen skalními masivy Hohe Tauern, což dotváří výjimečnou horskou atmosféru této oblíbené horské destinace. Nabízí však i další zajímavé možnosti trávení volného času jako rafting, wakeboarding nebo například i túry za Tauernskými lamami. Kromě mnoha možností ubytování je Mallnitz i důležitým dopravním uzlem - osmikilometrový tunel Tauern vedoucí pod hlavní alpský hřeben ho spojuje se sousední dolinou Gasteinertall a díky autovlakům výrazně zkracuje a usnadňuje cestu turistů ve směru na Salzburg.

foto: se souhlasem Max Gottfried

PS: A moře?

Malá tečka na závěr. Pokud by se vám přece jen zastesklo za mořem, není problém. Z Flattachu je to na chorvatskou Istrii nebo do italských Benátek jen 3,5 hodiny autem. Není divu, že letní lyžování a turistika v Hohe Tauern je častým zpestřením pro rekreanty vracející se právě z přímořských letovisek.

foto: se souhlasem Max Gottfried

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE RADY REDAKCE DOVOLENÁ LETNÍ DOVOLENÁ DOVOLENÁ V KORUTANECH RAKOUSKÉ KORUTANY CYKLISTIKA LETNÍ LYŽOVÁNÍ TURISTIKA

Související články

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

Plavky, které lichotí. Tohle léto se budete cítit sebevědomě

Budete letos trávit dovolenou na zahradě u bazénu nebo ve vyhlášeném letovisku s písečnou pláží? Ono je to jedno. V obou případech budete potřebovat plavky, které lichotí vašemu tělu.

Celý článek
Móda na dovolenou

PORADÍME VÁM, JAK SI SBALIT NA DOVOLENOU A ZŮSTAT TRENDY

Připravili jsme pro vás pár rad a tipů pro pohodlnější cestování beze strachu z nedostatku trendy outfitů na vaši dovolenou. S tipy nám pomohla Mária Padová, módní expertka za Factcool.cz.  Poradíme vám, jak na to, aby se balení stalo bezstarostným. 

Celý článek
Sušice

DOVOLENÁ S ELEKTROKOLY UŽ NEMŮŽE BÝT JEDNODUŠŠÍ

Sušicko nabízí propracovanou síť nabíjecích stanic pro elektrokola. Turisté si tak mohou užívat výlety s celou rodinou beze stresu z vybitých baterií a vychutnávat krásy letní krajiny. 

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek