dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Přidat na Seznam.cz
Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Často se nám naše okolí i celá společnost snaží nalinkovat, co máme dělat, jací máme být, nebo co už je za čarou a co ještě ne. Ale pokud umíme brát věci s nadhledem, může se to stát naopak motivací k tomu, abychom dělali věci jinak, nebo naopak podle svého. A tuto náladu chci přenést z papíru na oděv.

Celá kolekce se ponese v kombinaci barev jako je černá, šedá, bílá, zlatá, žlutá a vínová. Je to nádherná kombinace, která ve mně evokuje kratší dny a nostalgické počasí ale také  podzim plný barevného listí. Proto tedy černá versus zlatá a vínová. Poprvé jsem si také vybrala vzor materiálu podle svého a nechala si potisknout celou metráž. V rukou mám teď jen vzorek, ale už se nemůžu dočkat, až mi za pár dní dorazí celý balík a začne ten pravý “adrenalin“. Použitý materiál musí být opět velmi kvalitní a pohodlný. To je naše zásada. Vybrala jsem převážně přírodní materiály jako bavlna, viskóza, různé směsi s elastanem a občas se najde i umělé vlákno. Z toho všeho budeme tvořit, a vy se můžete  těšit na nový střih kalhot, triček. Nebudou chybět teplejší kousky jako svetr, kabát a také jedny společenské šaty.

 

Střih šatů vznikl na základě SLOW FASHION, které jsme součástí (tedy pomalého životního stylu). Snažíme se zpracovávat zbytky materiálů, kterých máme spoustu. Na začátku léta jsme je posešívali a vzniklo tak plno nádherných barevných kombinací tílek, které lze vidět na našem Facebooku. Každé z nich je originál a přesto šetří přírodu. Ve stejném stylu vlastně pak vznikly i tyto společenské šaty. Výběr materiálu šatů je samozřejmě cílený, ale až nějaký zbyde, ušijeme z něj opět něco nového.

Stejně jako tyto šaty jsou již na světě další novinky, ale zbytek kolekce nás ještě čeká. Každopádně bude vše hotové maximálně do 12. října, kdy se chystáme představit celou kolekci formou přehlídky.

Vlastní přehlídku jsem měla v plánu vždycky. Bylo to schované někde hluboko ve mně, ale že se do ní vrhnu právě teď, to jsem sama netušila. Byl to opět jeden ze spontánních impulsů. Měla jsem možnost blíže prozkoumat prostory Gočárových mlýnů u nás v Pardubicích. Je to nádherný industriální prostor, který dlouho ležel ladem a teď začíná opět žít. A v jedné z částí celého komplexu vznikl eventový prostor s kavárnou a barem. Když jsem to tam omrkla, celé mě to nakoplo, a došlo mi, že to je to místo, kde bych chtěla lidem ukázat, co děláme a že tu „jsme“.

Je škoda, že se o nás v Pardubicích málo ví, i když jsme místní. Fungujeme hlavně přes e-shop, na design trzích a dodávkami zboží do obchodů v Praze a do jiných měst v republice. V Pardubicích se design akce téměř nekonají, nebo velmi málo. Proto jsem se rozhodla pro vlastní přehlídku spojenou s prodejem. Celá akce bude trvat několik hodin, takže lidé budou moct omrknout a vyzkoušet naše zboží a také zboží ostatních pozvaných firem. Vybrala jsem ty, o kterých vím, že dělají svou práci s nadšením a dávají tomu vše, stejně jako my. Lidé se proto mohou těšit na krásné šperky (jara design), pánské košile a doplňky (Avantgard) nebo si mohou osladit  život luxusními dobrotami (Království dobrot).

 

Přehlídku odtancují a odchodí skvělé profi tanečnice z T-Bass, které předvedou i taneční vystoupení a krásně tak doladí celý program. Moc se na vše těším a hlavně doufám, že lidé akci ocení a osloví je natolik, aby se  stala tradicí. 

Takže, teď už mi zbývá jen moje vlastní pozvánka: Ať jste odkudkoli, přijďte nás poznat osobně a strávit příjemný večer plný designu a tance. A to: 12. října 2018 od 18:00 - 22:00  VE MLEJNECH. Budeme se těšit.

GOCI

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GOCI NAĎA GOCMANOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA SLOW FASHION DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Barbora Hranoš o módních doplňcích Otto Kilian: Mužů, kteří se doplňků nebojí, je u nás zatím málo

Otto Kilian je česká značka, která nabízí limitované kolekce pánských a dámských doplňků. Stojí za ní manželský pár, Barbora a Petr Hranošovi. Ve svém portfoliu mají nejen kravaty, ale také manžetové knoflíčky, motýlky či kapesníčky do saka. Vše je vyráběno ručně se zapojením českých výrobců. Při výrobě z vysoce kvalitních látek vznikají malé série, ve kterých je každý model jedinečný.

 

 

Celý článek

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

ZIMNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE - EXKLUZIVNÍ MÓDA Z ODPADU

Zimní kolekce H&M Conscious Exclusive je doslova o vytvoření pokladu z odpadu. Každý kousek je vyroben z materiálu získaného z odpadu, a to udržitelným způsobem. Tato kolekce umožňuje ocenit potenciál odpadu a inspirovat se kreativitou, která vychází z nutnosti opětovného použití věcí.

Celý článek

ZALANDO VE SVÉ SVÁTEČNÍ KAMPANI „BRZY SE ZNOVU OBEJMEME“ HLÁSÁ OPTIMISMUS A POZITIVNÍ BUDOUCNOST

Zalando, přední evropská módní platforma, se letos o svátcích zaměřuje na projev lidské pospolitosti a solidarity: objetí. Na sklonku roku plného nejistoty a odloučení se lidská pouta zdají být důležitější než kdy dřív a nová sváteční kampaň „Brzy se znovu obejmeme“ se snaží napříč Evropou probudit pocit optimismu a naděje.

Celý článek

Užijte si pyžamovou party ve stylovém pyžamku

Mrknout na oblíbený film, zahrát si karetní hru, nebo si u skleničky povídat o tom, jaké to bylo, když jste chodila na střední? Pyžamová party je skvělý nápad ať je vám patnáct nebo pětatřicet, a pokud na takovou akci jdete, nebo ji dokonce pořádáte, nezapomeňte si vybrat stylové pyžamko!

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek