dnes je 17.09.2021 a svátek má Naděžda

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Přidat na Seznam.cz
Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Často se nám naše okolí i celá společnost snaží nalinkovat, co máme dělat, jací máme být, nebo co už je za čarou a co ještě ne. Ale pokud umíme brát věci s nadhledem, může se to stát naopak motivací k tomu, abychom dělali věci jinak, nebo naopak podle svého. A tuto náladu chci přenést z papíru na oděv.

Celá kolekce se ponese v kombinaci barev jako je černá, šedá, bílá, zlatá, žlutá a vínová. Je to nádherná kombinace, která ve mně evokuje kratší dny a nostalgické počasí ale také  podzim plný barevného listí. Proto tedy černá versus zlatá a vínová. Poprvé jsem si také vybrala vzor materiálu podle svého a nechala si potisknout celou metráž. V rukou mám teď jen vzorek, ale už se nemůžu dočkat, až mi za pár dní dorazí celý balík a začne ten pravý “adrenalin“. Použitý materiál musí být opět velmi kvalitní a pohodlný. To je naše zásada. Vybrala jsem převážně přírodní materiály jako bavlna, viskóza, různé směsi s elastanem a občas se najde i umělé vlákno. Z toho všeho budeme tvořit, a vy se můžete  těšit na nový střih kalhot, triček. Nebudou chybět teplejší kousky jako svetr, kabát a také jedny společenské šaty.

 

Střih šatů vznikl na základě SLOW FASHION, které jsme součástí (tedy pomalého životního stylu). Snažíme se zpracovávat zbytky materiálů, kterých máme spoustu. Na začátku léta jsme je posešívali a vzniklo tak plno nádherných barevných kombinací tílek, které lze vidět na našem Facebooku. Každé z nich je originál a přesto šetří přírodu. Ve stejném stylu vlastně pak vznikly i tyto společenské šaty. Výběr materiálu šatů je samozřejmě cílený, ale až nějaký zbyde, ušijeme z něj opět něco nového.

Stejně jako tyto šaty jsou již na světě další novinky, ale zbytek kolekce nás ještě čeká. Každopádně bude vše hotové maximálně do 12. října, kdy se chystáme představit celou kolekci formou přehlídky.

Vlastní přehlídku jsem měla v plánu vždycky. Bylo to schované někde hluboko ve mně, ale že se do ní vrhnu právě teď, to jsem sama netušila. Byl to opět jeden ze spontánních impulsů. Měla jsem možnost blíže prozkoumat prostory Gočárových mlýnů u nás v Pardubicích. Je to nádherný industriální prostor, který dlouho ležel ladem a teď začíná opět žít. A v jedné z částí celého komplexu vznikl eventový prostor s kavárnou a barem. Když jsem to tam omrkla, celé mě to nakoplo, a došlo mi, že to je to místo, kde bych chtěla lidem ukázat, co děláme a že tu „jsme“.

Je škoda, že se o nás v Pardubicích málo ví, i když jsme místní. Fungujeme hlavně přes e-shop, na design trzích a dodávkami zboží do obchodů v Praze a do jiných měst v republice. V Pardubicích se design akce téměř nekonají, nebo velmi málo. Proto jsem se rozhodla pro vlastní přehlídku spojenou s prodejem. Celá akce bude trvat několik hodin, takže lidé budou moct omrknout a vyzkoušet naše zboží a také zboží ostatních pozvaných firem. Vybrala jsem ty, o kterých vím, že dělají svou práci s nadšením a dávají tomu vše, stejně jako my. Lidé se proto mohou těšit na krásné šperky (jara design), pánské košile a doplňky (Avantgard) nebo si mohou osladit  život luxusními dobrotami (Království dobrot).

 

Přehlídku odtancují a odchodí skvělé profi tanečnice z T-Bass, které předvedou i taneční vystoupení a krásně tak doladí celý program. Moc se na vše těším a hlavně doufám, že lidé akci ocení a osloví je natolik, aby se  stala tradicí. 

Takže, teď už mi zbývá jen moje vlastní pozvánka: Ať jste odkudkoli, přijďte nás poznat osobně a strávit příjemný večer plný designu a tance. A to: 12. října 2018 od 18:00 - 22:00  VE MLEJNECH. Budeme se těšit.

GOCI

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GOCI NAĎA GOCMANOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA SLOW FASHION DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Naději pro folklór a jeho přežití odráží kolekce „FOLKSY“

 V 21. století se folklór těší návratu a snaze zachovat řemesla, tradice a tvorbu i pro další generace. Tvůrci i dnes rádi sahají do oblastí folklóru a přetváří je v současná díla.

Celý článek

ZALANDO STARTUJE NOVOU DESIGNER KAMPAŇ „LUXUS PODLE VAŠICH PŘEDSTAV“ ZAMĚŘENOU NA SEBEVYJÁDŘENÍ A INDIVIDUALITU

Nová kampaň je inovativním digitálním zážitkem, který spojuje svět TikToku s interaktivním filmem a zve zákazníky do nového světa luxusu charakterizovaného proměnlivostí, sebevyjádřením a inkluzí.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek