dnes je 06.07.2022

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Přidat na Seznam.cz
Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Často se nám naše okolí i celá společnost snaží nalinkovat, co máme dělat, jací máme být, nebo co už je za čarou a co ještě ne. Ale pokud umíme brát věci s nadhledem, může se to stát naopak motivací k tomu, abychom dělali věci jinak, nebo naopak podle svého. A tuto náladu chci přenést z papíru na oděv.

Celá kolekce se ponese v kombinaci barev jako je černá, šedá, bílá, zlatá, žlutá a vínová. Je to nádherná kombinace, která ve mně evokuje kratší dny a nostalgické počasí ale také  podzim plný barevného listí. Proto tedy černá versus zlatá a vínová. Poprvé jsem si také vybrala vzor materiálu podle svého a nechala si potisknout celou metráž. V rukou mám teď jen vzorek, ale už se nemůžu dočkat, až mi za pár dní dorazí celý balík a začne ten pravý “adrenalin“. Použitý materiál musí být opět velmi kvalitní a pohodlný. To je naše zásada. Vybrala jsem převážně přírodní materiály jako bavlna, viskóza, různé směsi s elastanem a občas se najde i umělé vlákno. Z toho všeho budeme tvořit, a vy se můžete  těšit na nový střih kalhot, triček. Nebudou chybět teplejší kousky jako svetr, kabát a také jedny společenské šaty.

 

Střih šatů vznikl na základě SLOW FASHION, které jsme součástí (tedy pomalého životního stylu). Snažíme se zpracovávat zbytky materiálů, kterých máme spoustu. Na začátku léta jsme je posešívali a vzniklo tak plno nádherných barevných kombinací tílek, které lze vidět na našem Facebooku. Každé z nich je originál a přesto šetří přírodu. Ve stejném stylu vlastně pak vznikly i tyto společenské šaty. Výběr materiálu šatů je samozřejmě cílený, ale až nějaký zbyde, ušijeme z něj opět něco nového.

Stejně jako tyto šaty jsou již na světě další novinky, ale zbytek kolekce nás ještě čeká. Každopádně bude vše hotové maximálně do 12. října, kdy se chystáme představit celou kolekci formou přehlídky.

Vlastní přehlídku jsem měla v plánu vždycky. Bylo to schované někde hluboko ve mně, ale že se do ní vrhnu právě teď, to jsem sama netušila. Byl to opět jeden ze spontánních impulsů. Měla jsem možnost blíže prozkoumat prostory Gočárových mlýnů u nás v Pardubicích. Je to nádherný industriální prostor, který dlouho ležel ladem a teď začíná opět žít. A v jedné z částí celého komplexu vznikl eventový prostor s kavárnou a barem. Když jsem to tam omrkla, celé mě to nakoplo, a došlo mi, že to je to místo, kde bych chtěla lidem ukázat, co děláme a že tu „jsme“.

Je škoda, že se o nás v Pardubicích málo ví, i když jsme místní. Fungujeme hlavně přes e-shop, na design trzích a dodávkami zboží do obchodů v Praze a do jiných měst v republice. V Pardubicích se design akce téměř nekonají, nebo velmi málo. Proto jsem se rozhodla pro vlastní přehlídku spojenou s prodejem. Celá akce bude trvat několik hodin, takže lidé budou moct omrknout a vyzkoušet naše zboží a také zboží ostatních pozvaných firem. Vybrala jsem ty, o kterých vím, že dělají svou práci s nadšením a dávají tomu vše, stejně jako my. Lidé se proto mohou těšit na krásné šperky (jara design), pánské košile a doplňky (Avantgard) nebo si mohou osladit  život luxusními dobrotami (Království dobrot).

 

Přehlídku odtancují a odchodí skvělé profi tanečnice z T-Bass, které předvedou i taneční vystoupení a krásně tak doladí celý program. Moc se na vše těším a hlavně doufám, že lidé akci ocení a osloví je natolik, aby se  stala tradicí. 

Takže, teď už mi zbývá jen moje vlastní pozvánka: Ať jste odkudkoli, přijďte nás poznat osobně a strávit příjemný večer plný designu a tance. A to: 12. října 2018 od 18:00 - 22:00  VE MLEJNECH. Budeme se těšit.

GOCI

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GOCI NAĎA GOCMANOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA SLOW FASHION DÁMSKÁ MÓDA

Související články

6 tipů minisukní na každou letní náladu

Nejenom mezi světovými módními návrháři vypuklo letní šílenství zvané minisukně. Kterou si vybrat a neutratit za ni třetinu výplaty?

Celý článek

Přitažlivost Ferrari využívá společnost k vybudování své módní značky

Luxusní životní styl značky Ferrari udává jasný směr i cíl. V předvečer milánského týdne mužské módy představila značka svou aktuální kolekci.

Celý článek
Dámská a pánská móda

LEVI'S PŘINÁŠÍ HNED DVĚ KOLEKCE PODZIM/ZIMA 2022

Levi’s kolekce Podzim/Zima 2022 nese název “Archives Reinvented”, hlavní inspirací byla vlastní historie značky. Novinkou je kolekce Levi’s Gold Tab, která vás přenese do Severní Kalifornie a okouzlí nostalgií a vintage střihy. 

Celý článek

Z mini-mikro, nový trend ve střihu nejen dámských sukní

"Čím kratší, tím lepší." Návrháři se začali předhánět v tom, kam může móda posunout hranici vkusu, lacinosti i elegance.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek