dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Přidat na Seznam.cz
Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Často se nám naše okolí i celá společnost snaží nalinkovat, co máme dělat, jací máme být, nebo co už je za čarou a co ještě ne. Ale pokud umíme brát věci s nadhledem, může se to stát naopak motivací k tomu, abychom dělali věci jinak, nebo naopak podle svého. A tuto náladu chci přenést z papíru na oděv.

Celá kolekce se ponese v kombinaci barev jako je černá, šedá, bílá, zlatá, žlutá a vínová. Je to nádherná kombinace, která ve mně evokuje kratší dny a nostalgické počasí ale také  podzim plný barevného listí. Proto tedy černá versus zlatá a vínová. Poprvé jsem si také vybrala vzor materiálu podle svého a nechala si potisknout celou metráž. V rukou mám teď jen vzorek, ale už se nemůžu dočkat, až mi za pár dní dorazí celý balík a začne ten pravý “adrenalin“. Použitý materiál musí být opět velmi kvalitní a pohodlný. To je naše zásada. Vybrala jsem převážně přírodní materiály jako bavlna, viskóza, různé směsi s elastanem a občas se najde i umělé vlákno. Z toho všeho budeme tvořit, a vy se můžete  těšit na nový střih kalhot, triček. Nebudou chybět teplejší kousky jako svetr, kabát a také jedny společenské šaty.

 

Střih šatů vznikl na základě SLOW FASHION, které jsme součástí (tedy pomalého životního stylu). Snažíme se zpracovávat zbytky materiálů, kterých máme spoustu. Na začátku léta jsme je posešívali a vzniklo tak plno nádherných barevných kombinací tílek, které lze vidět na našem Facebooku. Každé z nich je originál a přesto šetří přírodu. Ve stejném stylu vlastně pak vznikly i tyto společenské šaty. Výběr materiálu šatů je samozřejmě cílený, ale až nějaký zbyde, ušijeme z něj opět něco nového.

Stejně jako tyto šaty jsou již na světě další novinky, ale zbytek kolekce nás ještě čeká. Každopádně bude vše hotové maximálně do 12. října, kdy se chystáme představit celou kolekci formou přehlídky.

Vlastní přehlídku jsem měla v plánu vždycky. Bylo to schované někde hluboko ve mně, ale že se do ní vrhnu právě teď, to jsem sama netušila. Byl to opět jeden ze spontánních impulsů. Měla jsem možnost blíže prozkoumat prostory Gočárových mlýnů u nás v Pardubicích. Je to nádherný industriální prostor, který dlouho ležel ladem a teď začíná opět žít. A v jedné z částí celého komplexu vznikl eventový prostor s kavárnou a barem. Když jsem to tam omrkla, celé mě to nakoplo, a došlo mi, že to je to místo, kde bych chtěla lidem ukázat, co děláme a že tu „jsme“.

Je škoda, že se o nás v Pardubicích málo ví, i když jsme místní. Fungujeme hlavně přes e-shop, na design trzích a dodávkami zboží do obchodů v Praze a do jiných měst v republice. V Pardubicích se design akce téměř nekonají, nebo velmi málo. Proto jsem se rozhodla pro vlastní přehlídku spojenou s prodejem. Celá akce bude trvat několik hodin, takže lidé budou moct omrknout a vyzkoušet naše zboží a také zboží ostatních pozvaných firem. Vybrala jsem ty, o kterých vím, že dělají svou práci s nadšením a dávají tomu vše, stejně jako my. Lidé se proto mohou těšit na krásné šperky (jara design), pánské košile a doplňky (Avantgard) nebo si mohou osladit  život luxusními dobrotami (Království dobrot).

 

Přehlídku odtancují a odchodí skvělé profi tanečnice z T-Bass, které předvedou i taneční vystoupení a krásně tak doladí celý program. Moc se na vše těším a hlavně doufám, že lidé akci ocení a osloví je natolik, aby se  stala tradicí. 

Takže, teď už mi zbývá jen moje vlastní pozvánka: Ať jste odkudkoli, přijďte nás poznat osobně a strávit příjemný večer plný designu a tance. A to: 12. října 2018 od 18:00 - 22:00  VE MLEJNECH. Budeme se těšit.

GOCI

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GOCI NAĎA GOCMANOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA SLOW FASHION DÁMSKÁ MÓDA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek