dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Nadýchejte se vánoční atmosféry prostřednictvím výloh obchodních domů na Páté Avenue

Přidat na Seznam.cz
Pátá Avenue je pro turisty populární ulice, která je lemovaná značkovými butiky a obchodními domy. Pokud se právě teď chystáte do New Yorku, rozhodně toto místo nevynechejte.

Je to potěšení pro oko, ale také pro vnitřní dětské já každého z nás. Výlohy jednotlivých obchodů volají po Vánocích, hrají všemi barvami, zimní krajinou a nemalým uměním. Od Barneys až po Bergdorf má každý obchod svou tradici, podívejte se na pár z nich i z pohodlí svého domova…

 

Obchodní dům Barneys spolupracuje s globální humanitární organizací Save the Children, což také odráží jejich výloha. Vánoční kampaň „Make Change“ je řízenou zprávou o tom, že i malá změna může mít velký vliv. Proto ve výloze najdete hesla vztahující se k tématu a k myšlence, že změna může být v každém kousku našeho žití. Zejména v práci s dětmi.

 

Vánoční výloha u Bloomingdale vypráví příběh o tom, jak zelená příšerka ukradla Vánoce pro svůj vlastní prospěch. Inspiraci hledal obchodní dům v novém animovaném filmu „The Grinch“ a opřel tak všechnu pozornost do vánočního charakteru, dobra a zla. Příběh končí na posledních oknech, kde se příběh obrátí v dobrý konec a diváci mohou obdivovat barevné a fantazií plné představení.

 

Louis Vuitton na Páté Avanue představuje ve své výloze stromy z celého světa zdobené oslnivými aplikacemi. Francouzský módní dům tak dává najevo, že Vánoce slaví na všechny možné způsoby, ať už doma máte klasický smrček, kaktus nebo palmu.

 

Značka Tiffany & Co. vzdává hold bývalému uměleckého řediteli společnosti Gene Mooreovi, který u společnosti strávil více než půl století a přeměnil obchodní strategii na atraktivní verzi, která pokračuje dodnes. V srdci letošních Vánoc je Tiffany určitým hrdinou času dovolené. Všimněte si chromovaných postaviček a detailů, které se poprvé objevily ve vánoční výloze v 60. letech za fungování Moora. Bílá porcelánová myš poslouchající hudbu nebo stříbrný robot připomínají ducha Vánoc značky Tiffany & Co.

 

Na Páté Avanue nesmí chybět ani výloha obchodního domu Henri Bendel. Tato okna přináší ikonické připomenutí významu osobních dárků a klasických vánočních doplňků. Výlohu vytvořil dlouholetý módní ilustrátor značky ´Zak Zenou. Zaměřil se na multidimenzionální, hnědočernou panorámu New Yorku. V jejich výloze tak můžete vidět strom s více než 400 dárky.  

fashionista.com

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI VÁNOČNÍ KAMPAŇ VÁNOČNÍ ATMOSFÉRA LOUIS VUITTON TIFFANY & CO. BARNEYS BLOOMINGDALE

Související články

Nejpopulárnější modelky uplynulých celosvětových týdnů módy

Které krásné mladé tváře byly nejčastěji k vidění skrze všechny významné přehlídky módních týdnů? Od Milána po New York: tyhle unikátní a půvabné ženy jsou každá jiná a návrháři je milují. 

Celý článek

Očarovaná městem bohů Barbora Mottlová vypráví

Nechci se vůbec rouhat, ale v Paříži, Římě a v Barceloně už jsem byla několikrát a Amsterdam si šetřím na teplejší dny. 

Celý článek

Kteří mezinárodní hosté se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Již zítra oficiálně odstartujeme začátek největší módní akce u nás. Přehlídky výběru nejlepších českých a slovenských návrhářů uvidíme od soboty. Jaký další program nás v průběhu těchto dní čeká?

Celý článek

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Česká modelka Hana Jiřičková ztvárňuje 60. léta v arabské Vogue

Osmadvacetiletá česká modelka zahalená do retro kousků patří mezi nejžádanější modelky světa. Tentokrát ji můžeme spatřit v jedné z verzí nejčtenějšího módního časopisu.

Celý článek

Mirka Talavašková: Variabilita pomocí pár kvalitních kousků je řešení udržitelné módy a nadbytečného odpadu

Česká návrhářka Mirka Talavašková svou módu posouvá na východ, kde sklízí čím dál větší úspěch. Jaké byly její začátky a co plánuje v horizontu tří let?

Celý článek