dnes je 27.10.2020 a svátek má Šarlota/Zoe

Nápis na bundě první dámy Spojených států amerických vzbudil skandál a opovržení

Přidat na Seznam.cz
Manželka prezidenta Donalda Trumpa se dopustila mezinárodního módního a zároveň politického faux pas, když si oblékla bundu s nápisem "I REALLY DON'T CARE DO U?".

Ve Spojených státech amerických v posledních dnech vzbuzoval spousty emocí případ dětí, které byly nuceně odebrány svým rodičům, kteří ilegálně překročili mexicko-americké hranice. Na tuto akci reagovalo hned několik mezinárodních organizací a vysoce postavených politiků. Prezident USA Donald Trump nakonec vydal dekret, který umožnil rodinám se znovu shledat. Spekuluje se, že největší zásluhy na přesvědčování prezidenta pro vydání tohoto dekretu mají jeho dcera Ivanka Trump a manželka Melania. Ta se rozhodla děti navštívit osobně, jelikož jako žena a matka tuto kauzu sama vnímala velmi silně. Dobrý úmysl se však změnil v mezinárodní opovržení vůči outfitu, který na sebe první dáma oblékla.

Při cestě k mexicko-americkým hranicím se Melania objevila v bundě s nápisem "I REALLY DON'T CARE DO U?" (Volně přeloženo do češtiny: Mě to fakt nezajímá.Vás?) Novináři se hned chytili toho, že jde o skrytou zprávu, kterou Melania Trump dává najevo, co si o dětech a o celé kauze, která plnila tento týden hlavní titulky amerických deníků, opravdu myslí. "Žádné skryté poselství tím opravdu myšleno nebylo," vyjádřila se kancelář první dámy. Rozhodně, ať se tento kousek může zdát sebemodernějším módním prvkem, do šatníku první dámy rozhodně nepatří. Postrádá jakoukoli eleganci, a k tomu je velmi nevhodný pro takovou příležitost, bereme-li v potaz politický kontext, který její manžel v USA dlouhodobě prosazuje.

Ačkoliv je známé, že pro svůj volný čas je Melania Trump velmi nakloněna své oblíbené khaki barvě a vojenskému stylu oblečení, pro první dámu se prostě hodí lehké svěží světlé barvy a elegantní střihy. Především toto není první faux pas, kterého se první dáma svým outfitem dopustila. Před časem, když v Americe udeřil ničivý hurikán Harvey, si Melania Trump při příležitosti návštěvy postižených a naprosto zdevastovaných oblastí nepochopitelně obula opravdu vysoké podpatky. Kauza s bundou však strhla i velmi kuriózní poptávku v obchodech Zara po této kontroverzní bundě. Obchod však nabídku této bundy ze svých webových stránek okamžitě stáhnul.

Ke vzniklé aféře se na Twitteru vyjádřil i prezident Donald Trump, který vzkázal, že nápis na bundě měl patřit Fake News médiím (pozn. red. média, které podle něj rozšiřují dezinformace) a že Melania touto kauzou poznala jejich lživost na vlastní kůži a opravdu jí další průběh této kauzy nadále již nezajímá.

BBC News; Glamour; The New Yorker; Twitter

Přidat na Seznam.cz
MELANIA TRUMP DONALD TRUMP IVANKA TRUMP ZE SPOLEČNOSTI PRVNÍ DÁMA ZARA AKTUALITA NOVINKY AKTUÁLNĚ

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Jaké knihy vás zahřejí v chladných dnech aneb na jaké novinky se můžete těšit?

Chladné počasí, aktuální situace nebo teplo domova? To a mnohem více vás všechny volá ke čtení. Napínavá detektiva, hřejivá romance nebo příběh podle skutečné události? Co si v podzimních dnech chcete číst vy?

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek