dnes je 25.02.2021 a svátek má Liliana

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

Přidat na Seznam.cz
První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Jsou to dva roky, kdy se Bára Sklenářová po úspěšném absolvování Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze, pod vedením akademického malíře Česlava Jaroše, vydala vstříc jihu Velké Británie, kde navázala bakalářským studiem na Southampton Solent University.

„Studium bylo náročné, ale velmi zajímavé a mělo zásadní vliv na můj život, protože život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí. Výsledkem mého ročního studia byla kolekce o šesti outfitech na téma Nomad in the dark, ve které jsem se pokusila o vlastní výtvarné ztvárnění, jak si představuji vliv generace mileniálů na dnešní trendy a jejich pohled na svět,“ říká Bára Sklenářová.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Do celé kolekce použila své vlastní potisky a vzory, které byly inspirovány cestováním nočním osvětleným městem. Kolekce je složena z dvaceti kusů, je velmi barevná, vrstvená, lehce mezi sebou kombinovatelná a doplněna o čtyři desítky malých kapsiček, které jsou připínatelné na malá kovová očka.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Po studiu v Anglii se mladá kreativní návrhářka rozhodla zůstat na určitý čas ještě v Anglii a získat zde další zkušenosti nejenom v designu. To už se však psaly první měsíce roku 2020 a pandemie zasáhla svět. I přesto se Bára po večerech a volných dnech věnuje svým návrhům, střihům, šití a získávání znalostí v marketingu, protože pevně věří, že svoji šanci v oboru, který má opravdu ráda, zase brzy dostane. Momentálně pracuje v zakázkové šperkařské dílně a jednou týdně jako prodejce a konzultant v místní rodinné sklenářské firmě.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BÁRA SKLENÁŘOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ TVORBA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek