dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

Přidat na Seznam.cz
První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Jsou to dva roky, kdy se Bára Sklenářová po úspěšném absolvování Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze, pod vedením akademického malíře Česlava Jaroše, vydala vstříc jihu Velké Británie, kde navázala bakalářským studiem na Southampton Solent University.

„Studium bylo náročné, ale velmi zajímavé a mělo zásadní vliv na můj život, protože život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí. Výsledkem mého ročního studia byla kolekce o šesti outfitech na téma Nomad in the dark, ve které jsem se pokusila o vlastní výtvarné ztvárnění, jak si představuji vliv generace mileniálů na dnešní trendy a jejich pohled na svět,“ říká Bára Sklenářová.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Do celé kolekce použila své vlastní potisky a vzory, které byly inspirovány cestováním nočním osvětleným městem. Kolekce je složena z dvaceti kusů, je velmi barevná, vrstvená, lehce mezi sebou kombinovatelná a doplněna o čtyři desítky malých kapsiček, které jsou připínatelné na malá kovová očka.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Po studiu v Anglii se mladá kreativní návrhářka rozhodla zůstat na určitý čas ještě v Anglii a získat zde další zkušenosti nejenom v designu. To už se však psaly první měsíce roku 2020 a pandemie zasáhla svět. I přesto se Bára po večerech a volných dnech věnuje svým návrhům, střihům, šití a získávání znalostí v marketingu, protože pevně věří, že svoji šanci v oboru, který má opravdu ráda, zase brzy dostane. Momentálně pracuje v zakázkové šperkařské dílně a jednou týdně jako prodejce a konzultant v místní rodinné sklenářské firmě.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BÁRA SKLENÁŘOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ TVORBA

Související články

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Malá česká manufaktura s velkým srdcem vyniká jedinečnými pletenými kousky

Láska k vlně dává možnost vzniknout produktům, které si zamilujete napříč celým rokem. Tím se rozhodně řídí Kateřina Petrová se svou značkou La Stella.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek