dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

Přidat na Seznam.cz
První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Jsou to dva roky, kdy se Bára Sklenářová po úspěšném absolvování Vyšší odborné školy oděvního návrhářství v Praze, pod vedením akademického malíře Česlava Jaroše, vydala vstříc jihu Velké Británie, kde navázala bakalářským studiem na Southampton Solent University.

„Studium bylo náročné, ale velmi zajímavé a mělo zásadní vliv na můj život, protože život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí. Výsledkem mého ročního studia byla kolekce o šesti outfitech na téma Nomad in the dark, ve které jsem se pokusila o vlastní výtvarné ztvárnění, jak si představuji vliv generace mileniálů na dnešní trendy a jejich pohled na svět,“ říká Bára Sklenářová.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Do celé kolekce použila své vlastní potisky a vzory, které byly inspirovány cestováním nočním osvětleným městem. Kolekce je složena z dvaceti kusů, je velmi barevná, vrstvená, lehce mezi sebou kombinovatelná a doplněna o čtyři desítky malých kapsiček, které jsou připínatelné na malá kovová očka.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Po studiu v Anglii se mladá kreativní návrhářka rozhodla zůstat na určitý čas ještě v Anglii a získat zde další zkušenosti nejenom v designu. To už se však psaly první měsíce roku 2020 a pandemie zasáhla svět. I přesto se Bára po večerech a volných dnech věnuje svým návrhům, střihům, šití a získávání znalostí v marketingu, protože pevně věří, že svoji šanci v oboru, který má opravdu ráda, zase brzy dostane. Momentálně pracuje v zakázkové šperkařské dílně a jednou týdně jako prodejce a konzultant v místní rodinné sklenářské firmě.

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

zdroj: archiv Bára Sklenářová

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BÁRA SKLENÁŘOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ TVORBA

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Hana Noble: Udržte si svůj styl, ať vám říká, kdo chce, co chce. Móda je radost a zábava.

Šaty Lazy Eye s radostí nosí Vica Kerekes, Jitka Čvančarová, Klára Issová i Ester Geislerová. Autorka kolekcí Hana Noble ráda spojuje eleganci i vagus styl. To se jí daří na jedničku. Poznejte blíže módu s retro nádechem pro nezávislé a svobodné ženy.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

PUMA PODPORUJE NADĚJNÉ UMĚLCE. JAK VYPADÁ NOVÁ KOLABORACE S JANEM BICANEM?

My děti ze stanice 2020 TJBC X PUMA. Tak se jmenuje nová kolekce mikin sportovní značky PUMA, která vznikla ve spolupráci s českým umělcem a kreativcem Janem Bicanem.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek