dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

Přidat na Seznam.cz
I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

foto: se svolením Jitky Klett

Nominace na titul St. Oscar della Moda uděluje porota sestavená z významných osobností převážně z italské módní scény. A i když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i skvělá návrhářka Jitka Klett.

Velkolepou událost připravil umělecký ředitel Steven G. Torrisi na 5. prosince 2021, kdy se VIII. ročník módních Oscarů už podruhé předával v renesanční perle Toskánska v očarující Florencii.

foto: se svolením Jitky Klett

„Historický sál muzea Fondazione Franco Zeffirelli v centru města mělo na slavnostním galavečeru neopakovatelnou atmosféru,“ svěřila se s nadšením v očích návrhářka. „A když na nás dýchla krása a historie Danteho města z každého koutu, zážitek z večera navíc umocnila i jedinečná atmosféra blízkého hotelu, paláce z 15. století, ve kterém jsme se ubytovaly.“

Jitku Klett na předávání cen doprovodila její dcera Alexandra a dlouholetá kamarádka Mária Tothová, která v Itálii žije již 30 let. „Můj manžel zůstal s naším synem, který měl zlomenou ruku doma a drželi mi palce alespoň na dálku,“ řekla návrhářka.

foto: se svolením Jitky Klett

Celá událost byla pod přísným dohledem kreativního ředitele Stevena G. Torrisi, který dokáže každý rok překonat sám sebe a udělat udělování módních Oscarů ještě zajímavějším než předchozí ročník. „Stříbrnou sošku jsem převzala z rukou populárního italského herce Antonnia Zequila, kterého obdivuje snad celá Itálie. Celý slavnostní den ve Florencii byl výjimečný a získal i jeden sympatický rozměr navíc, protože nešlo jen o luxus a módu, ale také tato událost pomáhá těm méně šťastným, a to díky finančním darům Nadaci Zeffirelli, která i letos rozdělí tisíce eur potřebným,“ doplnila vzpomínku návrhářka.

foto: se svolením Jitky Klett

Nejvyšším oceněním této prestižní události je platinová soška, kterou může získat jen ten, kdo už dříve získal všechny předcházející sošky, tedy stříbrnou a zlatou Europe St. Oscar Della Moda. Věříme tedy, že i na tato ocenění úspěšná návrhářka Jitka Klett brzy dosáhne.

foto: se svolením Jitky Klett

foto: se svolením Jitky Klett

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI JITKA KLETT FASHION DESIGNER

Související články

Iniciativou k odpovědnosti: kauza nucených prací Ujgurů v čínských továrnách volá po udržitelnosti a odpovědnosti módního průmyslu

Světem módy hýbe kauza nucených prací v čínských továrnách v provincii Sin-ťiang. Tato oblast je známá produkcí bavlny a tyto továrny byly donedávna významnými dodavateli předních módních značek.

Celý článek

Luxusní auta Rolls Royce návrháře Karla Lagerfelda byla prodána za téměř 30 milionů korun, k mání bylo i oblečení a portréty

Zatímco se většina světa připravuje na Vánoce a příchod nového roku, módní svět žije největším prodejem osobního majetku velikána světového návrhářství Karla Lagerfelda. A my víme co, kde a za kolik!

Celý článek

Miss Lucie Šlégrová doslova září

Miss Lucie Šlégrová doslova září. A má své důvody. Se svým mužem Jiřím Šlégrem užívají předvánoční dny v novém domě, který stihli za tři čtvrtě roku z hrubé stavby předělat v zařízený domov.

Celý článek

Návrat do práce po mateřské je těžký, stát v tomto selhal, říká předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je předsedkyní Národní rozpočtové rady. Mimo to je však také schopnou manažerkou, milující matkou, módní fanynkou i celoživotním konzervativcem. Rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka vám přinášíme zde.

Celý článek

Mezinárodní hvězdy na Fashion Awards 2021 i porota a soutěžící na Superstar zazářili v nové exkluzivní kolekci H&M Circular Design Story!

Už tento týden jste mohli vidět některé kousky z nové exkluzivní kolekce Circular Design Story, kterou značka H&M uvede příští týden 9. prosince.

Celý článek

Červený kotlík proslavila například Phoebe ze seriálu Přátelé. Letos je tomu 130 let, co pomáhá potřebným

Armáda spásy tak jako každý rok bude i letos pořádat celosvětově známou kotlíkovou sbírku, která pomáhá potřebným. Typický červený kotlík byl proslaven nejednou známou celebritou jako například Mr. Beanem či Phoebe z oblíbeného seriálu Přátelé.

Celý článek

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

Celý článek

Jsem žena, jsem kněžka

V Centru současného umění DOX se uskutečnila výstava  uměleckých velkoformátových fotografií Jsem žena, jsem kněžka z charitativně-edukativního cyklu historičky Lilie Khousnoutdinové, partnerky Karla Janečka. Akce spojená s dražbou uměleckých fotografií pomohla navíc získat přes 155 tisíc Kč ve prospěch tří neziskových organizací.

Celý článek