dnes je 15.08.2022 a svátek má Hana

NÁVRHÁŘKA ZNAČKY PUMA HOVOŘÍ O UPCYKLACI

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Nicole McLaughlin hovoří o své vášni pro upcyklaci v rámci platformy značky PUMA "She moves us".

Úskalí žen v módním průmyslu

Designérka, umělkyně a mistryně upcyklace Nicole McLaughlin upřímně promluvila o strastech a výzvách, kterým musela ve své kariéře čelit, ve videorozhovoru "She Moves Us" pro sportovní značku PUMA. "Lidé si myslí, že módní průmysl je do značné míry veden ženami, avšak ve skutečnosti je v módě a designu na vedoucích pozicích mnoho mužů," řekla Nicole. "Zejména v oblasti streetwearu se občas stává, že jsem v místnosti jediná žena."

Změna a poselství

Nicole se ve svých návrzích zaměřuje na udržitelná umělecká díla, například když přeměnila staré fotbalové rukavice PUMA na bundu. Její hlavní rada mladým návrhářkám zní: "Buďte si jisté svými nápady. Lidé chtějí slyšet váš příběh. Chtějí vás poznat a vědět, kde berete inspiraci. Nebojte se o tom mluvit, mluvte i o tom těžkém, o všem čemu jste čelily. Podělte se o tyto věci s ostatními lidmi, protože spousta z nich si prošla něčím podobným."

Dua Lipa pro PUMA

"She Moves Us" chce posílit a inspirovat dívky a mladé ženy sdílením příběhů a oslavovat ženy, které se společně motivují, aby dosáhly úspěchu a spojily se – prostřednictvím sportu, kultury a hodnot. Platforma je inspirována globální popovou hvězdou a ambasadorkou značky PUMA Dua Lipou, která řekla: "Sdílení příběhů o úspěchu je součástí změny narativu, zejména v oblastech, jako jsou sport a zábava, které mají tendenci vyzdvihovat úspěchy mužů. Ženy jsou již nyní špičkou ve všech oblastech a oslava jejich úspěchů je vzrušující a posilující. Zároveň to povzbuzuje ty, které se dostávají výš, aby mířily až ke hvězdám."

Podpora od světoznámé značky

PUMA má širokou nabídku produktů pro ženy a dívky: spodní prádlo, funkční i sportovní oblečení, obuv a kopačky, nabídku pro těhotné a další specifické produkty určené výhradně pro ženy. PUMA podporuje všechny sportovce, aby mohli podávat výkony na nejvyšší úrovni. Spolupracuje s organizacemi a partnery, kteří se snaží odstraňovat bariéry ve sportu.

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR NÁVRHÁŘKA SPORT MÓDA

Související články

LV tenisky

LOUIS VUITON PŘEDSTAVUJE NOVOU VERZI IKONICKÝCH TENISEK

Louis Vuitton představuje novou verzi ikonických tenisek LV Trainer, které posouvají koncept udržitelnosti na zcela novou úroveň. 

Celý článek

Vše, co byste měli vědět o zvonáčích

Existují módní kousky, které si budeme vždy spojovat s určitou dobou. Ne jinak je tomu u širokých nohavic neboli zvonáčů. Kde se tento styl vlastně vzal a proč?

Celý článek
Vans obuv

VANS A PRETTY GUARDIAN SAILOR MOON VZDÁVÁ HOLD POPULÁRNÍMU ANIME

Vans a populární anime Pretty Guardian Sailor Moon představují společnou čtyřdílnou kolekci oslavující lásku a přátelství. 

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Columbia přináší pohodovou kolekci oblečení na cesty a dobrodružný život ve vanu nebo kempu

Akční léto plné cest, dobrodružství a objevování krás pobytu v přírodě s přáteli či rodinou je rok od roku populárnější. Značka Columbia proto přináší ucelenou kolekci Camplife, díky které si užijete každý moment navzdory náladám počasí.  

Celý článek

Plavky, které lichotí. Tohle léto se budete cítit sebevědomě

Budete letos trávit dovolenou na zahradě u bazénu nebo ve vyhlášeném letovisku s písečnou pláží? Ono je to jedno. V obou případech budete potřebovat plavky, které lichotí vašemu tělu.

Celý článek
Sportovní móda

PUMA A ZPĚVAČKA DUA LIPA PŘEDSTAVUJÍ POKRAČOVÁNÍ KOLEKCE FLUTUR

PUMA a globální popová superstar Dua Lipa představují v rámci spolupráce na kolekci Flutur její další část. Druhá kolekce je ve znamení unisexového oblečení ve stylovém oldschool designu.

Celý článek
Doplňky a šperky

BVLGARI NA FESTIVALU V KARLOVÝCH VARECH

Hvězdy 56. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech doplnily své krásné róby a outfity jedinečnými šperky a doplňky od značky BVLGARI. Zářily tak nejen šperky, ale i celebrity.

Celý článek