dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

NÁVRHÁŘKA ZNAČKY PUMA HOVOŘÍ O UPCYKLACI

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Nicole McLaughlin hovoří o své vášni pro upcyklaci v rámci platformy značky PUMA "She moves us".

Úskalí žen v módním průmyslu

Designérka, umělkyně a mistryně upcyklace Nicole McLaughlin upřímně promluvila o strastech a výzvách, kterým musela ve své kariéře čelit, ve videorozhovoru "She Moves Us" pro sportovní značku PUMA. "Lidé si myslí, že módní průmysl je do značné míry veden ženami, avšak ve skutečnosti je v módě a designu na vedoucích pozicích mnoho mužů," řekla Nicole. "Zejména v oblasti streetwearu se občas stává, že jsem v místnosti jediná žena."

Změna a poselství

Nicole se ve svých návrzích zaměřuje na udržitelná umělecká díla, například když přeměnila staré fotbalové rukavice PUMA na bundu. Její hlavní rada mladým návrhářkám zní: "Buďte si jisté svými nápady. Lidé chtějí slyšet váš příběh. Chtějí vás poznat a vědět, kde berete inspiraci. Nebojte se o tom mluvit, mluvte i o tom těžkém, o všem čemu jste čelily. Podělte se o tyto věci s ostatními lidmi, protože spousta z nich si prošla něčím podobným."

Dua Lipa pro PUMA

"She Moves Us" chce posílit a inspirovat dívky a mladé ženy sdílením příběhů a oslavovat ženy, které se společně motivují, aby dosáhly úspěchu a spojily se – prostřednictvím sportu, kultury a hodnot. Platforma je inspirována globální popovou hvězdou a ambasadorkou značky PUMA Dua Lipou, která řekla: "Sdílení příběhů o úspěchu je součástí změny narativu, zejména v oblastech, jako jsou sport a zábava, které mají tendenci vyzdvihovat úspěchy mužů. Ženy jsou již nyní špičkou ve všech oblastech a oslava jejich úspěchů je vzrušující a posilující. Zároveň to povzbuzuje ty, které se dostávají výš, aby mířily až ke hvězdám."

Podpora od světoznámé značky

PUMA má širokou nabídku produktů pro ženy a dívky: spodní prádlo, funkční i sportovní oblečení, obuv a kopačky, nabídku pro těhotné a další specifické produkty určené výhradně pro ženy. PUMA podporuje všechny sportovce, aby mohli podávat výkony na nejvyšší úrovni. Spolupracuje s organizacemi a partnery, kteří se snaží odstraňovat bariéry ve sportu.

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR NÁVRHÁŘKA SPORT MÓDA

Související články

Život na vysoké noze

Párty náladu přináší konec roku v podobě vánočních večírků a oslav. S novou kolekcí značky Jenny Fairy si je užijete na vysoké noze. Buďte královnou všech večírků!

Celý článek

Návrhář Jan Černý představuje svoji desátou kolekci pod názvem „A boy who plays with fire“

Nejnovější ready-to-wear show představená v pražské Staroměstské tržnici ukazuje Janovu vizi menswearu a unisexwearu na rok 2023. Oslavuje deset sezón, v průběhu kterých návrhář představuje svoji tvorbu pravidelně veřejnosti.

Celý článek

Nová kolekce značky LEEDA vznikala ve spolupráci s herečkou Barborou Bočkovou

Svítí na cestu, i když zrovna nejsou vidět. Možná se jen odráží v hladině jezera nebo zapomenutém střepu na ulici. Někde tam jsou, pro vás. Řeč je o šatech z nové kolekce značky LEEDA.

Celý článek
Jitka Klett Couture

JITKA KLETT NABÍZÍ JEDINEČNÝ ZÁŽITEK PRO VŠECHNY MILOVNÍKY MÓDY

Velice oblíbená návrhářka z domácí scény Jitka Klett při příležitosti stěhování jejího módního salonu nabízí jedinečnou možnost nevšedního zážitku pro všechny milovníky módy a její tvorby.

Celý článek

Podzim se značkou Badura. Klasický nebo plný módních trendů?

Ať už se vaše aktuální sezóna ponese v klasickém duchu plném elegance a kvality nebo si dovolíte zaexperimentovat a pustíte do svého šatníku a botníku trochu módních trendů, modely značky Badura mají od každého něco. Tak vybírejte a kombinujte!

Celý článek

Kristen, Vittoria a Paloma ve fantasy kampani značky H&M

Kristen, Vittoria a Paloma se chopily ztvárnění módní fantazie inspirované virtuální realitou. H&M Innovation Story je kampaň, která symbolizuje tři odlišné dimenze módy.

Celý článek
MODIVO Black Friday

MODIVO POVYŠUJE BLACK FRIDAY NA VYŠŠÍ LEVEL A ZAJÍMAVÝMI NABÍDKAMI SE CHLUBÍ CELÝ MĚSÍC

Black Friday je považován za největší “svátek slev", který letos připadá na 25. listopad. Přestože slevové šílenství po celém světě začíná přímo ve zmiňovaný den, v MODIVO mění Black Friday na Black Month. Využijte exkluzivní příležitost a doplňte svůj šatník o nejnovější trendy. 
 

Celý článek

Corpus Lingerie spouští novou kolekci spodního prádla Candy Pink na podporu růžového října

Brněnská značka Corpus Lingerie s myšlenkou na podporu prevence rakoviny vytvořila kolekci Candy Pink, která svou jasně růžovou barvou odkazuje na projekt #prsakoule, který probíhá v rámci růžového října.

Celý článek