dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Návrhářské trio Erdem, Emilia Wickstead a Roksanda omráčilo fanoušky londýnského týdne módy

Přidat na Seznam.cz
Londýnský týden módy se nachýlil ke svému konci a nám nezbývá nic jiného, než rekapitulovat rozmanitost, která se opakovaně díky britské originalitě dostává rok co rok do našeho zorného pole. Dnes se společně podíváme na to nejzajímavější, co LFW módním nadšencům v posledních hodinách nabídl.

Roksanda SS 2022 / foto se svolením LFW

Erdem

Erdem Moralioglu během proběhlého londýnského týdne módy oslavil již 15. výročí svých módních kolekcí. Kanadsko-turecký návrhář tak představil v prostorách kolonády Britského Muzea v Bloomsbury svoji první kolekci na přehlídkovém mole od začátku pandemie, ve které vzdal poctu básnířce Edith Sitwell (i díky recitaci básně Astronomové a zahradníci z roku 1953) a modernistické mecenášce Lady Ottoline Morrell.

Erdem SS 2022 / foto se svolením LFW

Erdem SS 2022 / foto se svolením LFW

Obě jmenované ženy žily ve své mysli, podle návrháře v jiné době, než ve které žily skutečně a to se podepsalo i na jejich oděvu.

Siluety jednotlivých modelů rámovaly první polovinu minulého století, k tomu Erdem spojil skromné látky v kombinaci s bohatým zdobením a detaily v podobě květinových výšivek, prošívaných sukní a krajkových šatů. Přidal skvělé kombinace romantického pánského oděvu, ve kterých podpořil svůj cit k něžnosti a vyjádření nejvíce realistického snílka módy.

Erdem SS 2022 / foto se svolením LFW

Erdem SS 2022 / foto se svolením LFW

Emilia Wickstead

Kolekce Emilie Wickstead patří na britském týdnu módy rozhodně k těm nejvíce povedeným a diskutovaným. Návrhářka se pro svoji nejnovější jarní kolekci rozhodla inspirovat francouzským filmem Loni v Marienbadu z roku 1961, filmem oslavujícím romantiku, hudbu a silné ženské charaktery.

Emilia Wickstead SS 2022 / foto se svolením LFW

Emilia Wickstead SS 2022 / foto se svolením LFW

Prezentace kolekce se uskutečnila na anglickém venkově, přesněji ve velkolepém sídle Babington House, v prostorách rozlehlé zahrady a živých plotů, stejně tak surrealistických, jako jsou vidět ve filmu.

Půvab 60. let přenesla Emilia do objemných sukní, sytých barev i potisků růží. Oldschool mísící se s moderním nádechem je přesně to, co Wickstead reprezentuje. Všimněte si sníženého pasu, áčkových střihů, nápadných tkanin, opasků i korzetových detailů.

Emilia Wickstead SS 2022 / foto se svolením LFW

Emilia Wickstead SS 2022 / foto se svolením LFW

Roksanda a její ženy v pohybu

Kolekce Roksandy Ilinčic je velkou oslavou, oslavou zábavy z pohybu, se kterou jí sekundovala kamarádka a umělkyně Holly Blakely, jež pomohla vytvořit choreografii pohlcujícího tanečního vystoupení doprovázející zahájení kolekce. Hlavním úkolem bylo vyjádřit ty nejznámější emoce, které nás všechny během posledního roku a půl doprovázely či doprovází.

Roksanda SS 2022 / foto se svolením LFW

Roksanda SS 2022 / foto se svolením LFW

Roksanda SS 2022 / foto se svolením LFW

Roksanda již poněkolikáté bere do ruky kouzelnou hůlku a následně kouzlí s barvami a látkou. Hedvábné večerní róby se doslova roztékají pod rukama, objemné trenčkoty plynule přechází k inspiraci pánskými obleky z 80. let. Nechybí ani využití transparence či vlnění střapců dodávající modelům na dynamice.

Roksanda SS 2022 / foto se svolením LFW

Roksanda SS 2022 / foto se svolením LFW

Přidat na Seznam.cz
LONDON FASHION WEEK SS22 ERDEM EMILIA WICKSTEAD ROKSANDA

Související články

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Emilia Wickstead, dvorní návrhářka vévodkyně Kate, a její nová ready-to-wear kolekce

Žena, která na významné události obléká nejen krásnou Catherine, vévodkyni z Cambridge, ale i Melanii Trump nebo Samanthu Cameronovou, na londýnském fashion weeku představila novou kolekci podzim/zima. Podívejte se na elegantní a sofistikované modely návrhářky Emilie Wickstead!

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Celý článek

Victoria Beckham začala revoluci v sukních, v Londýně ji byla podpořit celá rodina

Návrhářka Victoria Beckham spustila ve své podzimní kolekci novinku. Na londýnském týdnu módy představila show nabitou sukněmi nad kolena s barevnými svetříky, blůzkami a buržoazními pásky. Na přehlídce návrhářku podporovali i její nejbližší, včetně slavného fotbalisty Davida Beckhama.

Celý článek
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.

Celý článek

Kolekce Emilia Wickstead ready-to-wear je inspirována slavnou americkou novelou Little Sisters

Londýnský týden módy je za námi a my pro vás máme další krásnou kolekci od návrhářky Emilie Wickstead. Ta se pro kolekci ready-to-wear 2020 inspirovala americkou novelou Little Women, jehož filmová adaptace půjde brzy do kin.

Celý článek