dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

Nečekaná spolupráce Vivienne Westwood a Burberry je tady

Legendární návrhářka a luxusní dům započaly svou spolupráci. Co představily jako první?

Klasika a punk

Vivienne Westwood se pohybuje v módním průmyslu již dlouho. Je to aktivistka, rebelka, umělkyně, milovnice punku a symbol jisté éry. Její vizionářský přístup a osobité návrhy se zapsaly velmi silně do anglické historie. Oproti tomu Burberry je oblíbená klasika mezi anglickými značkami specializovanými na pláště neboli trenčkoty. Tradiční luxusní dům se rozhodl již v červenci spolupracovat s rebelkou Vivienne. Byl to dvorní návrhář Burberry Riccardo Tisci, který učinil toto rozhodnutí.

Pomalé překvapení

Tisci se rozhodl oslovit slavnou návrhářku, protože jí roky obdivoval. Jak sám přiznal, tak již od dětství. Cítil také, že značka Burberry potřebuje změnu. Nová kampaň se začala po kouskách objevovat na sociálních sítích. Obě návrhářské kapacity se rozhodly potěšit veřejnost a potažmo své zákazníky pomalu. Napínají jejich zvědavost. První krátká reklama pronikla na veřejnost teprve před několika dny. Společné logo je předvídavě punkové. Jméno návrhářky Vivienne Westwood je v rudě červené, zatímco Burberry v černé. 

První kousky z kolekce

První limitované extravagantní kousky z reklamy byly s klasickou Burberry kostkou, ale v retro stylu. V Burberry prošli svůj archív a rozhodli o návratu kostky z 80. let. O styl a střih se postarala rebelka Vivienne. Jedná se o skotskou mini sukni v zavinovacím stylu a lodičky na vysoké podrážce se zavazováním na tkaničky. Překvapivá spolupráce dvou odlišných vizí přináší nové punkové klasiky pro milovníky elegance i výjimečnosti. Překvapivý tým značek jistě zaujme širší publikum a zejména mladší generace. O to přesně návrháři Riccardu Tisci šlo. 

Zdroj; vogue.co.uk, pinterest.com

NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA BURBERRY VIVIENNE WESTWOOD

Související články

Nový koncept oblékání od Diane von Furstenberg

DVF přichází se staronovým způsobem, jak obohatit dámský šatník a usnadnit výběr oděvu při ranním spěchu. Po 45 letech také slaví narozeniny známé zavazovací šaty!

Celý článek

Ženský půvab v objemných kreacích od Marca Jacobse

Extrémní objem byl k vidění na ženských šatech a kabátech z rukou Marca Jacobse. Milovník alternativních ženských siluet úspěšně představil novodobou krásu.

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek