dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Nečekaná spolupráce Vivienne Westwood a Burberry je tady

Legendární návrhářka a luxusní dům započaly svou spolupráci. Co představily jako první?

Klasika a punk

Vivienne Westwood se pohybuje v módním průmyslu již dlouho. Je to aktivistka, rebelka, umělkyně, milovnice punku a symbol jisté éry. Její vizionářský přístup a osobité návrhy se zapsaly velmi silně do anglické historie. Oproti tomu Burberry je oblíbená klasika mezi anglickými značkami specializovanými na pláště neboli trenčkoty. Tradiční luxusní dům se rozhodl již v červenci spolupracovat s rebelkou Vivienne. Byl to dvorní návrhář Burberry Riccardo Tisci, který učinil toto rozhodnutí.

Pomalé překvapení

Tisci se rozhodl oslovit slavnou návrhářku, protože jí roky obdivoval. Jak sám přiznal, tak již od dětství. Cítil také, že značka Burberry potřebuje změnu. Nová kampaň se začala po kouskách objevovat na sociálních sítích. Obě návrhářské kapacity se rozhodly potěšit veřejnost a potažmo své zákazníky pomalu. Napínají jejich zvědavost. První krátká reklama pronikla na veřejnost teprve před několika dny. Společné logo je předvídavě punkové. Jméno návrhářky Vivienne Westwood je v rudě červené, zatímco Burberry v černé. 

První kousky z kolekce

První limitované extravagantní kousky z reklamy byly s klasickou Burberry kostkou, ale v retro stylu. V Burberry prošli svůj archív a rozhodli o návratu kostky z 80. let. O styl a střih se postarala rebelka Vivienne. Jedná se o skotskou mini sukni v zavinovacím stylu a lodičky na vysoké podrážce se zavazováním na tkaničky. Překvapivá spolupráce dvou odlišných vizí přináší nové punkové klasiky pro milovníky elegance i výjimečnosti. Překvapivý tým značek jistě zaujme širší publikum a zejména mladší generace. O to přesně návrháři Riccardu Tisci šlo. 

Zdroj; vogue.co.uk, pinterest.com

NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA BURBERRY VIVIENNE WESTWOOD

Související články

Proenza Schouler Pre Fall 2019 přináší univerzální výjimečnost

Navzájem se rušící vzory, dekadentní způsob vrstvení a luxusní detaily. Americká značky ví, jak se vrátit do podvědomí módního světa. 

Celý článek

Nová kolekce Burberry ve spolupráci s Vivienne Westwood právě dorazila

Luxusní kolekce s punkovým nádechem je unisex. Na kampani se podílela i legendární Kate Moss!

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Vzory, barvy i motivy křičí z kolekce pre-fall 2019 značky Versace

Na přehlídkovém mole při příležitosti představení Versace kolekce byla ukázána různorodost střihů, barev, materiálů, a to jak pro muže, tak i pro ženy.

Celý článek

Fashion Awards 2018: kdo letos zvítězil?

Velkolepé udílení cen Fashion Awards 2018 plné zvučných jmen, ale i spousty začínajících a talentovaných návrhářů. Kdo překvapil, kdo vyhrál, komu patřil největší potlesk a komu to u přebírání ocenění nejvíc slušelo?

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek