dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

Nečekaná spolupráce Vivienne Westwood a Burberry je tady

Přidat na Seznam.cz
Legendární návrhářka a luxusní dům započaly svou spolupráci. Co představily jako první?

Klasika a punk

Vivienne Westwood se pohybuje v módním průmyslu již dlouho. Je to aktivistka, rebelka, umělkyně, milovnice punku a symbol jisté éry. Její vizionářský přístup a osobité návrhy se zapsaly velmi silně do anglické historie. Oproti tomu Burberry je oblíbená klasika mezi anglickými značkami specializovanými na pláště neboli trenčkoty. Tradiční luxusní dům se rozhodl již v červenci spolupracovat s rebelkou Vivienne. Byl to dvorní návrhář Burberry Riccardo Tisci, který učinil toto rozhodnutí.

Pomalé překvapení

Tisci se rozhodl oslovit slavnou návrhářku, protože jí roky obdivoval. Jak sám přiznal, tak již od dětství. Cítil také, že značka Burberry potřebuje změnu. Nová kampaň se začala po kouskách objevovat na sociálních sítích. Obě návrhářské kapacity se rozhodly potěšit veřejnost a potažmo své zákazníky pomalu. Napínají jejich zvědavost. První krátká reklama pronikla na veřejnost teprve před několika dny. Společné logo je předvídavě punkové. Jméno návrhářky Vivienne Westwood je v rudě červené, zatímco Burberry v černé. 

První kousky z kolekce

První limitované extravagantní kousky z reklamy byly s klasickou Burberry kostkou, ale v retro stylu. V Burberry prošli svůj archív a rozhodli o návratu kostky z 80. let. O styl a střih se postarala rebelka Vivienne. Jedná se o skotskou mini sukni v zavinovacím stylu a lodičky na vysoké podrážce se zavazováním na tkaničky. Překvapivá spolupráce dvou odlišných vizí přináší nové punkové klasiky pro milovníky elegance i výjimečnosti. Překvapivý tým značek jistě zaujme širší publikum a zejména mladší generace. O to přesně návrháři Riccardu Tisci šlo. 

Zdroj; vogue.co.uk, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA BURBERRY VIVIENNE WESTWOOD

Související články

Designové vychytávky na duben

Český design vás potěší i v dubnu. Tentokrát se nese v duchu úspěšně proběhlého MBPFW a našich mladých talentovaných návrhářů. Okouzlí vás barevností, klasickou černou i překvapivě vtipnou rafinovaností.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek

Lukáš Krnáč dal Praze ochutnat hodně sebevědomý koktejl

Slovenský designér se ve své nové kolekci opětovně nezalekl mnohých výzev, za což sklidil od publika zasloužený potlesk.

Celý článek

Elegantní minimalismus na pražském týdnu módy představila Zdeňka Imreczeová

Česká návrhářka vytvořila kolekci plnou rezervované ženské ladnosti. Vynalézavé zdobení na modelech bylo třešničkou na dortu pro všechny minimalisty.

Celý článek