dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Přidat na Seznam.cz
Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Nejraději byste si přetáhla peřinu přes hlavu a spala ráno déle? Pak si přečtěte naše tipy, díky kterým budete mít veselejší ráno, snadnější vstávání a možná i lepší život.

Pozitivní přístup a vděčnost

Hned po zazvonění budíku se rozhlédněte a podívejte se z okna. Co vidíte? Buď je krásný slunečný den, nebo je zataženo. To ale ještě neznamená, že musíte mít špatný den. Vstaňte správnou nohou s pozitivními myšlenkami. Řekněte si každé ráno, za co jste vděční a usmívejte se. Teče vám z kohoutku voda, máte kde spát a co jídlo v lednici? Určitě se toho najde mnoho.

Snídaně je základ

Dejte si výbornou snídani, jakou si zasloužíte. Při chladných ránech vám přijde vhod teplá ovesná kaše s oříšky nebo ovocný koktejl. Skvěle nastartuje vaši energii i imunitu.

Ranní jóga, meditace nebo protažení

Nemáte čas? Jde maximálně o 5-10 minut. Protáhněte se, na chvíli meditujte nebo zkuste ranní jógu. Pár základních cviků, které vám zpříjemní den. Do těla se uvolní hormon štěstí, a to za těch pár minut stojí, ne?

A co děti

Když to celé spočítáte, zabere vám to asi půl hodinu vašeho času. A co děláte ráno vy? Pokud máte školáky nebo malé děti, vstaňte dříve a vše jim dopředu nachystejte. Nebo ještě lépe, připravte to už večer, ať se s tím ráno nemusíte zdržovat. Zapojte taky svoji drahou polovičku. Pak budete mít i čas pro sebe a svá rána si ode dneška zamilujete.

Káva nebo čaj

Před odchodem do práce si udělejte ještě čaj nebo kávu. Zelený čaj skvěle nastartuje a zároveň uklidní váš žaludek po ránu. Pokud jste milovníci kávy, vaše volba je jasná. Teď přichází čas na váš diář. Podívejte se na vše, co musíte dnes udělat. Napište si seznam úkolů, ať na nic nezapomenete. V klidu a bez stresu se vydejte do práce. Ale varujeme vás, taková rána jsou návyková!

Zdroj foto: Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VSTÁVÁNÍ MEDITACE KÁVA ČAJ POZITIVNÍ MYŠLENÍ RANNÍ RITUÁLY

Související články

Usnadněte návrat do školy sobě i svým dětem. Víme, jak na to!

“Těšíte se do školy?” a „Máte už nakoupené všechny věci?“ Podobné věty slýchávají děti i rodiče často, hlavně v druhé půlce prázdnin a zejména pak budoucí prvňáčci, pro které je škola něčím novým.

Celý článek

5 letních drinků s kávou i bez pro pořádné osvěžení

Teploty už přesahují více než 30 stupňů a jediné, na co dokážete myslet, je ledový drink u bazénu? Pak vás potěšíme! Přinášíme vám hned 5 lahodných a zároveň velmi jednoduchých drinků, které si můžete vyzkoušet v pohodlí vašeho domova.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Skiareál Ještěd oficiálně zahájí první červnovou sobotu letní sezónu

Letní Ještěd Opening v sobotu 4. června 2022 oficiálně zahájí letní sezónu ve Skiareálu Ještěd. Těšit se můžete na celodenní program a spoustu aktivit pro dospělé i děti.

Celý článek
restaurace Praha

Dokonalá volba pro pracovní schůzky i příjemné posezení s kolegy

Hledáte zajímavé místo pro pracovní oběd s kolegy či klienty a chcete vyzkoušet něco nového? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout nová pražská restaurace ZEM, která se nachází na Senovážném náměstí v objektu luxusního lifestylového hotelu Andaz Prague.

Celý článek

Destinace Sušicko - brána Šumavy nabitá zážitky

Šumava je bezesporu perlou Čech. Turisté ji milují a sjíždějí se za jejím přírodním bohatstvím z celé republiky i z ciziny. Opomíjet by ale neměli ani  bránu Šumavy, Sušicko.

Celý článek

LÉK NA JARNÍ ÚNAVU? ROZHODNĚ DOBRÁ KÁVA!

Jaro má spoustu krás, kterými nás láká po dlouhé zimě ven, rozehrává paletu barev a vůní, ze kterých čerpáme novou dávku čerstvé energie. K jaru ale také neodmyslitelně patří únava – poradíme vám, jak nad ní letos vyzrát.

Celý článek

Rohlík představuje vlastní značku kávy s kompostovatelnými kávovými kapslemi

Vůbec první kompostovatelné kávové kapsle, které jsou šetrné k životnímu prostředí, již nejsou sci-fi. Přichází s nimi Rohlik.cz díky své privátní značce kávy UBOMI.

Celý článek