dnes je 11.07.2020 a svátek má Olga

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Přidat na Seznam.cz
Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Nejraději byste si přetáhla peřinu přes hlavu a spala ráno déle? Pak si přečtěte naše tipy, díky kterým budete mít veselejší ráno, snadnější vstávání a možná i lepší život.

Pozitivní přístup a vděčnost

Hned po zazvonění budíku se rozhlédněte a podívejte se z okna. Co vidíte? Buď je krásný slunečný den, nebo je zataženo. To ale ještě neznamená, že musíte mít špatný den. Vstaňte správnou nohou s pozitivními myšlenkami. Řekněte si každé ráno, za co jste vděční a usmívejte se. Teče vám z kohoutku voda, máte kde spát a co jídlo v lednici? Určitě se toho najde mnoho.

Snídaně je základ

Dejte si výbornou snídani, jakou si zasloužíte. Při chladných ránech vám přijde vhod teplá ovesná kaše s oříšky nebo ovocný koktejl. Skvěle nastartuje vaši energii i imunitu.

Ranní jóga, meditace nebo protažení

Nemáte čas? Jde maximálně o 5-10 minut. Protáhněte se, na chvíli meditujte nebo zkuste ranní jógu. Pár základních cviků, které vám zpříjemní den. Do těla se uvolní hormon štěstí, a to za těch pár minut stojí, ne?

A co děti

Když to celé spočítáte, zabere vám to asi půl hodinu vašeho času. A co děláte ráno vy? Pokud máte školáky nebo malé děti, vstaňte dříve a vše jim dopředu nachystejte. Nebo ještě lépe, připravte to už večer, ať se s tím ráno nemusíte zdržovat. Zapojte taky svoji drahou polovičku. Pak budete mít i čas pro sebe a svá rána si ode dneška zamilujete.

Káva nebo čaj

Před odchodem do práce si udělejte ještě čaj nebo kávu. Zelený čaj skvěle nastartuje a zároveň uklidní váš žaludek po ránu. Pokud jste milovníci kávy, vaše volba je jasná. Teď přichází čas na váš diář. Podívejte se na vše, co musíte dnes udělat. Napište si seznam úkolů, ať na nic nezapomenete. V klidu a bez stresu se vydejte do práce. Ale varujeme vás, taková rána jsou návyková!

Zdroj foto: Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VSTÁVÁNÍ MEDITACE KÁVA ČAJ POZITIVNÍ MYŠLENÍ RANNÍ RITUÁLY

Související články

Jak naplánovat perfektní rozlučku se svobodou pro nevěstu

Svatba je jedna věc, ale ženich a nevěsta by neměli přijít ani o pořádné loučení se svobodou. Připravili jsme pro vás pár tipů na perfektní loučení se svobodou pro budoucí nevěsty.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Aktivní dovolená v Čechách? Jedině Lipno!

Toto léto bude většina z nás zřejmě trávit dovolenou objevováním nových míst v Česku. To ale rozhodně neznamená, že letos bude nuda. I bez moře a exotiky si můžete užít spoustu zábavy, poznat nová místa, a ještě si zasportovat. Máme pro vás tip na aktivní dovolenou v Čechách – zajeďte si na Lipno!

Celý článek

Ekobox je krabička plná ekologických a zero-waste produktů

Záleží vám na životním prostředí, vnímáte nezbytnost recyklace, bezobalových vychytávek a minimum nebezpečné chemie? Pojďte se seznámit s Ekoboxem!

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

Zpověď redakce: Co nejvíce milujeme v našich domovech?

Každý známe ten pocit, kdy nám na určité věci záleží a máme k ní kladný vztah. Naše redakce plná žen se rozhodla ukázat své oblíbené věci a nechá vás nahlédnou do svého soukromí. Dozvíte se, která tráví nejvíce času v kuchyni, která je ponořená ve svých knihách nebo která si jen užívá chvíle pohody s kávou.

Celý článek

Květinové kalhoty: hodí se na business style a lichotí postavě

Blíží se léto a s ním i trend v podobě květinových kalhot, které zná naše móda již od roku 2017. Od té doby se stabilně drží v žebříčku módních trendů. Poradíme, jak tento krásný kousek kombinovat a s jakými outfity v létě zaválíte.

Celý článek