dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Přidat na Seznam.cz
Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Nejraději byste si přetáhla peřinu přes hlavu a spala ráno déle? Pak si přečtěte naše tipy, díky kterým budete mít veselejší ráno, snadnější vstávání a možná i lepší život.

Pozitivní přístup a vděčnost

Hned po zazvonění budíku se rozhlédněte a podívejte se z okna. Co vidíte? Buď je krásný slunečný den, nebo je zataženo. To ale ještě neznamená, že musíte mít špatný den. Vstaňte správnou nohou s pozitivními myšlenkami. Řekněte si každé ráno, za co jste vděční a usmívejte se. Teče vám z kohoutku voda, máte kde spát a co jídlo v lednici? Určitě se toho najde mnoho.

Snídaně je základ

Dejte si výbornou snídani, jakou si zasloužíte. Při chladných ránech vám přijde vhod teplá ovesná kaše s oříšky nebo ovocný koktejl. Skvěle nastartuje vaši energii i imunitu.

Ranní jóga, meditace nebo protažení

Nemáte čas? Jde maximálně o 5-10 minut. Protáhněte se, na chvíli meditujte nebo zkuste ranní jógu. Pár základních cviků, které vám zpříjemní den. Do těla se uvolní hormon štěstí, a to za těch pár minut stojí, ne?

A co děti

Když to celé spočítáte, zabere vám to asi půl hodinu vašeho času. A co děláte ráno vy? Pokud máte školáky nebo malé děti, vstaňte dříve a vše jim dopředu nachystejte. Nebo ještě lépe, připravte to už večer, ať se s tím ráno nemusíte zdržovat. Zapojte taky svoji drahou polovičku. Pak budete mít i čas pro sebe a svá rána si ode dneška zamilujete.

Káva nebo čaj

Před odchodem do práce si udělejte ještě čaj nebo kávu. Zelený čaj skvěle nastartuje a zároveň uklidní váš žaludek po ránu. Pokud jste milovníci kávy, vaše volba je jasná. Teď přichází čas na váš diář. Podívejte se na vše, co musíte dnes udělat. Napište si seznam úkolů, ať na nic nezapomenete. V klidu a bez stresu se vydejte do práce. Ale varujeme vás, taková rána jsou návyková!

Zdroj foto: Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
RADY REDAKCE VSTÁVÁNÍ MEDITACE KÁVA ČAJ POZITIVNÍ MYŠLENÍ RANNÍ RITUÁLY

Související články

Vánoční dárky pro kamarádky

Jestliže máte to štěstí a po svém boku máte úžasnou kamarádku, která je vám oporou v dobrém i zlém, určitě i vy přemýšlíte, čím ji na Vánoce udělat radost. Máme pro vás pár tipů, kterými zaručeně potěšíte nejenom svou nejlepší kamarádku, ale také třeba zároveň i sebe…

Celý článek

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Celý článek
Kavárny v Praze

Praha: město bister a kaváren. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší pro víkendový brunch

Alespoň o víkendu se zastavte a vychutnejte si královskou snídani ve více než příjemném interiéru. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších míst, kam stojí za to zajít na víkendový brunch.

Celý článek
Tipy na dárky pro maminky

Vánoční tipy na dárky pro maminky aneb Vykouzlete úsměv na tváři těm nejmilovanějším

Jsou starostlivé, pečující, podporující, milující a krásné. Maminky. Jedny z nejdůležitějších osob v našem životě. Dokažte jim, jak vám na nich záleží a vytvořte jim v tom nejkrásnějším období v roce úsměv na tváři.

Celý článek

Blíží se tři důležité večery, jak se na ně obléci?

Tyto události jistě čekají každou z nás. Firemní večírek, Štědrý večer a Silvestr. Pokud stejně jako většina žen stojíte před šatníkem a v hlavě vám hlas tiše šeptá, že jako každý rok nemáte co na sebe, nezoufejte. Máme pro vás malou inspiraci ze světa celebrit.

Celý článek

Jak vypadá indikátor úspěchu a neúspěchu nejen z pohledu módy

Každý ve svém životě po něčem touží. Někdo chce být úspěšný obchodník, jiný zase uznávaný malíř a některé ženy chtějí být prostě mámou. Ať už je naše cesta jakákoliv, tak úspěšní a neúspěšní lidé se od sebe velmi liší.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek

Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Chladné období s sebou přináší pití teplých nápojů. Popularita čajů neustále narůstá a je brán jako kulturní zvyk. Čaj je druhým nejrozšířenějším nápojem na světě. Jak to vidíte vy? Kopete za tým kafaři nebo milovníci čajů?

Celý článek