dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Přidat na Seznam.cz
Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

foto: se svolením MBPFW

Preciosa Master of Crystal je soutěž pro mladé designéry různých oborů. Letošní ročník představuje výběr nejtalentovanějších studentů módní tvorby z několika evropských zemí. Všechny modely kromě tématu „Dualita“, tedy dvou životů oděvu, spojuje také použití českého křišťálu – Crystals by Preciosa. Milovníkům módy se broušené kameny a další z produktů portfolia Preciosy předvedou na modelech studentů UMPRUM, Technické univerzity v Liberci, Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí nebo Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.

„Letošní ročník Master of Crystal je pro Preciosu výjimečný tím, že poskytuje platformu pro propojení českého křišťálu a kvalitní módy. Kolekce modelů všech finalistů ukazuje, jak přirozené toto spojení je, a poukazuje také na vysokou úroveň mladých designérů v Česku i v Evropě. Jsme hrdí, že Preciosa může tento mladý talent podporovat,“ říká členka poroty a šéfka marketingu pořadatelské Preciosy Components Eva Švihovská.

Tradičně k podzimní edici MBPFW patří také přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kterým se pro letošní ročník stal Aleš Hnátek.

Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, vnímá estetiku a kvalitu velmi seriózně. Zaměřuje se na segment luxusních produktů a tzv. wearable artworks. Vnímání i těch nejmenších detailů je pro něho klíčové. Je přesvědčený, že rafinovaná estetika spojená s vysokou řemeslnou kvalitou přináší ty nejlepší produkty. Samozřejmostí je také pohled na životní prostředí a důraz na udržitelnost. Rád recykluje kvalitně zpracovaný materiál, který vnímá jako neméně luxusní. Ve své práci nachází inspiraci v umění, určitých momentech a atmosféře. Pomocí asociací a intuice pak začíná tvořit.

„Z mého archivu intuitivně vybírám několik materiálů, které komponuji dohromady. Tyto látky ve mně vzbuzují různé emoce, vnímám jejich esenci a atmosféru. Ve své tvorbě chci poukázat i na to, že nejen nové materiály mají místo na trhu s luxusním zbožím,“ uvádí ke kolekci Aleš Hnátek.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 proběhne v rámci přehlídkových dní od 4. do 6. září 2021. Přehlídka finalistů soutěže Preciosa Master of Crystal 2021 se uskuteční ve společném bloku s přehlídkou VAN GRAAF Junior Talent Card 2021: Aleš Hnátek v neděli 5. září od 16:00 hodin v hale 13 v Pražské tržnici v Holešovicích, která je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2021

Související články

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Mladí návrháři z UTB a TUL přemýšlí nad identitou člověka i historií

Přehlídkový den 6. září na MBPFW přinesl tvorbu dalších módních návrhářů a zástupců předních textilních škol u nás. Jejich alternativní pohled i kreativita uchvátila nejen obecenstvo ale i samotné mistry návrhářského řemesla.

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Manifest mladých návrhářů z UMPRUM na Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Co se děje v hlavách mladých pražských návrhářů? Tuto otázku zodpověděla část kolekce, kterou prezentovali studenti UMPRUM na letošním podzimním Mercedes Benz Prague Fashion Week.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek

Kolekce FULL TIME DIVA CLAN slovenské návrhářky Vanda Janda přinesla na prvním dnu pražského týdne módy velký ohlas

Ženy sebevědomé, které chtějí být nejlepší verzí sebe sama i takové, které nejenom svůj vzhled, ale i intelektuální stránku považují za své životní poslání, jsou tím, co v této kolekci můžete najít. První den Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představil více než sílu ženského ducha.

Celý článek