dnes je 27.06.2022 a svátek má Ladislav

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Přidat na Seznam.cz
Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

foto: se svolením MBPFW

Preciosa Master of Crystal je soutěž pro mladé designéry různých oborů. Letošní ročník představuje výběr nejtalentovanějších studentů módní tvorby z několika evropských zemí. Všechny modely kromě tématu „Dualita“, tedy dvou životů oděvu, spojuje také použití českého křišťálu – Crystals by Preciosa. Milovníkům módy se broušené kameny a další z produktů portfolia Preciosy předvedou na modelech studentů UMPRUM, Technické univerzity v Liberci, Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí nebo Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.

„Letošní ročník Master of Crystal je pro Preciosu výjimečný tím, že poskytuje platformu pro propojení českého křišťálu a kvalitní módy. Kolekce modelů všech finalistů ukazuje, jak přirozené toto spojení je, a poukazuje také na vysokou úroveň mladých designérů v Česku i v Evropě. Jsme hrdí, že Preciosa může tento mladý talent podporovat,“ říká členka poroty a šéfka marketingu pořadatelské Preciosy Components Eva Švihovská.

Tradičně k podzimní edici MBPFW patří také přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kterým se pro letošní ročník stal Aleš Hnátek.

Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, vnímá estetiku a kvalitu velmi seriózně. Zaměřuje se na segment luxusních produktů a tzv. wearable artworks. Vnímání i těch nejmenších detailů je pro něho klíčové. Je přesvědčený, že rafinovaná estetika spojená s vysokou řemeslnou kvalitou přináší ty nejlepší produkty. Samozřejmostí je také pohled na životní prostředí a důraz na udržitelnost. Rád recykluje kvalitně zpracovaný materiál, který vnímá jako neméně luxusní. Ve své práci nachází inspiraci v umění, určitých momentech a atmosféře. Pomocí asociací a intuice pak začíná tvořit.

„Z mého archivu intuitivně vybírám několik materiálů, které komponuji dohromady. Tyto látky ve mně vzbuzují různé emoce, vnímám jejich esenci a atmosféru. Ve své tvorbě chci poukázat i na to, že nejen nové materiály mají místo na trhu s luxusním zbožím,“ uvádí ke kolekci Aleš Hnátek.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 proběhne v rámci přehlídkových dní od 4. do 6. září 2021. Přehlídka finalistů soutěže Preciosa Master of Crystal 2021 se uskuteční ve společném bloku s přehlídkou VAN GRAAF Junior Talent Card 2021: Aleš Hnátek v neděli 5. září od 16:00 hodin v hale 13 v Pražské tržnici v Holešovicích, která je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2021

Související články

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Česká značka LADA představuje módní refresh, který padne vám i této planetě

Módní značka LADA není žádným začátečníkem na trhu. Právě naopak. Pomalé módě se věnuje již pěknou řádku let a nyní se zaměřila i na funkční modely, které jsou antibakteriální.

Celý článek

Minikolekce s lučními květy od návrhářky Lucie Markové

Jaro jednoznačně volá po květinách, slunci i nové energii. To vše můžete načerpat společně s návrhářkou Lucií Markovou v její nové minikolekci.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Souznění umění a designu najdete u české značky k r a p a

Móda tvořená pro všední dny, originálně a s maximálním důrazem na kvalitu, tak popisuje značku k r a p a její majitelka Šárka Křapová.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek