dnes je 28.01.2022 a svátek má Otýlie

Nedělní odpoledne bude patřit mladým talentům. Svou práci na MBPFW představí finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal a vítěz Van Graaf Junior Talent 2021 Aleš Hnátek

Přidat na Seznam.cz
Podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představí vedle známých jmen i řadu zástupců nastupující generace mladých designérů. Historicky poprvé se na MBPFW budou prezentovat finalisté soutěže Preciosa Master of Crystal.

foto: se svolením MBPFW

Preciosa Master of Crystal je soutěž pro mladé designéry různých oborů. Letošní ročník představuje výběr nejtalentovanějších studentů módní tvorby z několika evropských zemí. Všechny modely kromě tématu „Dualita“, tedy dvou životů oděvu, spojuje také použití českého křišťálu – Crystals by Preciosa. Milovníkům módy se broušené kameny a další z produktů portfolia Preciosy předvedou na modelech studentů UMPRUM, Technické univerzity v Liberci, Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, Střední školy uměleckoprůmyslové Ústí nad Orlicí nebo Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.

„Letošní ročník Master of Crystal je pro Preciosu výjimečný tím, že poskytuje platformu pro propojení českého křišťálu a kvalitní módy. Kolekce modelů všech finalistů ukazuje, jak přirozené toto spojení je, a poukazuje také na vysokou úroveň mladých designérů v Česku i v Evropě. Jsme hrdí, že Preciosa může tento mladý talent podporovat,“ říká členka poroty a šéfka marketingu pořadatelské Preciosy Components Eva Švihovská.

Tradičně k podzimní edici MBPFW patří také přehlídka vítěze talentové soutěže pro začínající návrháře VAN GRAAF Junior Talent, kterým se pro letošní ročník stal Aleš Hnátek.

Aleš Hnátek, student Ateliéru designu oděvu a obuvi Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze, vnímá estetiku a kvalitu velmi seriózně. Zaměřuje se na segment luxusních produktů a tzv. wearable artworks. Vnímání i těch nejmenších detailů je pro něho klíčové. Je přesvědčený, že rafinovaná estetika spojená s vysokou řemeslnou kvalitou přináší ty nejlepší produkty. Samozřejmostí je také pohled na životní prostředí a důraz na udržitelnost. Rád recykluje kvalitně zpracovaný materiál, který vnímá jako neméně luxusní. Ve své práci nachází inspiraci v umění, určitých momentech a atmosféře. Pomocí asociací a intuice pak začíná tvořit.

„Z mého archivu intuitivně vybírám několik materiálů, které komponuji dohromady. Tyto látky ve mně vzbuzují různé emoce, vnímám jejich esenci a atmosféru. Ve své tvorbě chci poukázat i na to, že nejen nové materiály mají místo na trhu s luxusním zbožím,“ uvádí ke kolekci Aleš Hnátek.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week SS22 proběhne v rámci přehlídkových dní od 4. do 6. září 2021. Přehlídka finalistů soutěže Preciosa Master of Crystal 2021 se uskuteční ve společném bloku s přehlídkou VAN GRAAF Junior Talent Card 2021: Aleš Hnátek v neděli 5. září od 16:00 hodin v hale 13 v Pražské tržnici v Holešovicích, která je hlavním dějištěm nadcházející edice MBPFW.

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MBPFW MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK 2021

Související články

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Topmodelka Tatiana Gregor Brzobohatá představuje módní capsule kolekci ICONIC

Kolekce spojující eleganci, jednoduchost a kombinovatelnost připravila Miss World 2006 a zakladatelka nadace Krása pomoci Tatiana Gregor Brzobohatá ve spolupráci se společností ABOUT YOU.

Celý článek

SegraSegra představuje limitku „počmáranou” oceňovaným ilustrátorem Markem Ehrenbergerem

Česká oděvní značka SegraSegra přichází s další výraznou kolekcí. Tentokrát se spojila s ilustrátorem a grafickým designérem Markem Ehrenbergerem, který proslul svým netradičním přístupem k barvám a tvarům.

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Celý článek