dnes je 20.10.2021 a svátek má Vendelín

Negativní emoce se prolínají kolekcí Vetements pro jaro 2019

Přidat na Seznam.cz
Francouzská značka Vetements v čele s gruzijským návrhářem Demna Gvasalia, představila zneklidňující příběh a hrůzné vzpomínky ve své nové kolekci.  
Vetements Jaro 2019

Bolestná minulost byla inspirací

Značka Vetements si nebere ve svých vizích žádné servítky. Tvoří oblečení, které je pragmatické a bez cenzury. Je prostě dramatické a určené pro mladou generaci, která chce jasně sdělit, co si myslí. V kolekci na jaro 2019 se mísí traumatické dětství s bolestnými emocemi po prožité občanské válce v Gruzii na počátku 90.let. Sám návrhář vyrůstal se svou rodinou v problematické části země a hrůzné činy viděl každý den.  Nebylo pro něj lehké otevřít svou uzamčenou knihu vzpomínek, ale cítil, že nyní je ten správný čas postavit se negativním prožitkům čelem. 

  

Veřejnost místo modelek

Na mole se pravidelně střídaly modelky s modely z řad veřejnosti. Každý model v sobě nese otisk návrhářovy vzpomínky na to, jak se v době občanské války oblékaly ženy i muži. Nejděsivější pohled byl pravděpodobně na zakuklené kreace z kůže se zipy místo očí. Gvasalia nemohl lépe vystihnout metaforu války.  Ženy byly oblečené do trenčkotů, květinových šátků a tenisek s ponožkami. Jakoby si vzaly cokoliv, co bylo zrovna po ruce. U mužů se mísila džínovina, kůže a maskáčový vzor na typických střizích z 90.let. Vzpomínky na tuto dobu vyvolala i šusťáková souprava a typické sportovní tenisky, ale tentokrát s velmi dlouhými ostny, vypálenými dírami a doplněné kontrastními ponožkami. Vetements vzal diváka na výlet do krutého období, divák z toho vyšel sice rozladěný, ale informovaný. 

  

Geniální aplikace

Chytrým tahem byla speciální aplikace použitelná na jednotlivé kusy oblečení. Po použití byl divák přesměrován na wikipedii, která informovala o gruzijské občanské válce, kde se dozvěděl ještě více detailů. Gvasalia dokázal, že i zablokované špatné emoce mohou sloužit jako hnací motor k tvoření. Trvalo mu 2 roky než se k takovému kroku odhodlal a mnoho hodin terapie, aby se sám vyrovnal s tím, co viděl. Jeho kolekce je zpovědí bolestné duše.

  

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY VETEMENTS MÓDNÍ NÁVRHÁŘ JARO 2019 AKTUÁLNÍ MÓDA #moda

Související články

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Rodina Hiltonových a Billie Eilish v novém videu Oscar de la Renta

Laura Kim a Fernando Garcia natočili video ke své nové kolekci Oscar de la Renta. Ve videu vystupují přední světové topmodelky, které se místo klasického mola předvádějí v rušných ulicích New Yorku.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

Nejnovější kolekce Kataríny Filan Halásové a Zdeňka Marka oslavují svojí různorodostí i jejich rodná města

V pondělním programu pražského týdne módy se objevilo další silné uskupení. Minimalistická a hravá kolekce značky MUSA se během večerních hodin protnula se světem snů a vizí budoucnosti zrcadlící se v tvorbě návrháře Zdeňka Marka.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

Tory Burch zasadila svou podzimní kampaň do klasického New Yorku

Černobílé pozadí New Yorku spojené s barevným popředím snímků poukazuje nejenom na podzimní doplňky a oblečení značky Tory Burch.

Celý článek

Vetements představuje novou originální značku VTMNTS

Minulý měsíc společnost Vetements oznámila, že brzy prozradí svůj tajný projekt. Nová značka je určena pro všechna pohlaví a je silně ovlivněna tradičním pánským stylem. Nemá žádné logo, ale originální čárový kód!

Celý článek

Valentino ve své haute couture kolekci vyjádřil lásku

I když bude ještě chvíli trvat, než se vydáme vstříc módním přehlídkám osobně, i online zážitek může být velkým požitkem. Což rozhodně platí o podzimní kolekci značky Valentino.

Celý článek