dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Nejhezčí interiéry posledních dvanácti měsíců

Je libo dům na pobřeží, byt s terasou v Miláně nebo starožitný interiér v Barceloně? Tady jsou…

Specialistka a reportérka zabývající se interiéry Natasha Levyová vybrala těchto deset interiérů, jako hodnocení těch nejkrásnějších roku 2018.

Seaside Abode, Dánsko, Norm Architects

Společnost Norm Architects použila v tomto rodinném domě tmavé, zemité tóny barev. Dům ležící poblíž Kodaně, dopřává obyvatelům pohled na nedaleké drsné pobřeží. Kuchyň odráží barvu půdy, obývací pokoj potom venkovní „divočinu“.


 

Sant Gervasi byt, Španělsko, Isabel Lopez Vilalta

Tento byt vznikl pro rodinu se třemi dětmi žijícími v Barceloně. Starožitné prvky, ale také zachování původní architektonické myšlenky včetně klenutých katalánských stropů jsou tím, proč se byt dostal do výběru Natashy Levy.

 

Mini dům v bytě, Singapur, Nitton Architects

Architekti společnosti Nitton se pokusili vytvořit „mini dům“ uprostřed singapurského bytu tím, že zrušili většinu zdí a nahradili je posuvnými překližkovými přepážkami plus zajímavým nábytkem. Tento byt je stvořený pro „únik“ z přeplněného městského života. K tomu nahrávají i uklidňující bílé stěny a rostliny všude kolem.


 

Apartmán Vilnius, Litva, Kristina Lastauskaitė-Pundė

Velké klenuté průchody a odhalené fragmenty fresky naznačují historii tohoto bytu sahající do 19. století. Interiérovou designérkou této parády byla Kristina Lastauskaitė-Pundė, která se zaměřila na renovaci mosazných dveří a kuchyňské linky. Zbytek domu je spíše neutrální s bledě šedými povrchy a břidlicovým dekorem.

 

Workstead dům, USA, společnost Workstead

Firma Workstead se zaměřila na „jižní modernismus" pro rekonstrukci tohoto historického domu v Charlestonu, který byl kdysi používán k uskladnění zboží. Portrétní obrazy, výběr starého a nového nábytku a nové nátěry jsou tím hlavním, o co se společnost opřela.


 

Highbury Grove, Austrálie, Ritz & Ghougassian

Jednoduché betonové bloky tvoří stěny tohoto bytu, které studio Ritz & Ghougassian přidalo do domu v Melbourne. Drsné zděné povrchy jsou kontrastovány s měkkými sametovými pohovkami a listnatými australskými kapradinami na venkovním dvoře domu.

Casa Salvatori, Itálie, Elisa Ossino

Designerka Elisa Ossino vhodně představila mramorová umělecká díla, ozdoby a nábytek tohoto 200 let starého milánského bytu, který patří generálnímu řediteli italské kamenné značky Salvatori. Barvy od růžové až po žlutohnědou provázejí byt na stěnách i podlahách chodeb.

 

Chelsea Pied-à-Terre, USA, Stadt Architecture

Zlatý strop se smaragdovou stěnou v ložnici tohoto bytu v New Yorku působí svěžím dojmem přírody. Architektonické studio Stadt Architecture navrhlo byt s jedinečnou atmosférou. Skleněný konferenční stolek a zlato-béžový koberec mají svůj osobitý styl.

 

 

Din-a-ka byt, Tchaj-wan, Wei Yi International Design Associates

V celém tomto bytě v Taipei je několik kousků nábytku, které Wei Yi International Design Associates udržovaly bez povšimnutí, aby vyhovovaly uvolněnému životnímu stylu svých majitelů. V domě dále najdeme čtecí koutek i místnost tatami v japonském stylu, kde můžete meditovat nebo si dát čaj.

 

Ghent dům, Belgie, Atelier Vens Vanbelle

Atelier Vens Vanbelle se přiklonil k surovým, neošetřeným materiálům, které vdechly interiéru tohoto rodinného domu v Gentu život.

dezeen.com

 

LIFESTYLE DESIGN INTERIÉR ROKU INTERIÉROVÝ DESIGN MODERNÍ INTERIÉR STAROŽITNÝ NÁBYTEK

Související články

Hotelový resort Kudadoo je oslavou udržitelného luxusu

Místo zasazené do Indického oceánu, postavené tak, aby splňovalo přísné požadavky na udržitelné zdroje, je malým rájem na zemi.

Celý článek

Toužíte po malém pracovním prostoru? Využít můžete i kousek zahrady

Obvykle se snažíme snoubit podnikání společně s výchovou dětí a vedením domácnosti. Ne vždy si však můžeme pronajímat drahé a často spousty kilometrů vzdálené kanceláře…

Celý článek

Fotografie odhalující „Tajný život tužek“

Alex Hammond a Mike Tinney se rozhodli pomocí fotek představit 500 let starý kreslicí nástroj a jeho význam v dnešním, stále více technologicky zaměřeném světě.

Celý článek

Studio Tham & Videgård navrhlo zahradní vesnici ve Švédsku

Není to vlastně první projekt tohoto studia, tento má za svým názvem římskou číslici dvě, ale to mu na perfektním propracování ani fantazii rozhodně neubírá.

Celý článek

Budoucnost přináší oblečení šité na míru bez standardizovaných velikostí

Není snad již nikdo, kdo by neuvažoval nad konkrétními potřebami svých zákazníků. Tyto značky však myslí ještě o krok dál…

Celý článek

Korálové fashion must have velí lednu

Barvou roku 2019 je korálová, to už víme. Poohlédli jsme se proto ke konci roku po trendech v tomto odstínu růžové a už teď víme, že vládnout bude nejenom prvnímu měsíci nového roku.

Celý článek

Módní vychytávky pro domácí mazlíčky

Pejsci a kočičky... Máme je doma, rozmazlujeme je a chceme pro ně jen to nejlepší. Co pro ně přináší móda a design?

Celý článek

TOP účesy nejen na silvestrovskou párty

Silvestrovské oslavy přicházejí... Jaké účesy vám poradíme? Máme pár tipů, ve kterých budete zářit celý večer.

Celý článek