dnes je 20.07.2019 a svátek má Ilja

Nejhezčí interiéry posledních dvanácti měsíců

Přidat na Seznam.cz
Je libo dům na pobřeží, byt s terasou v Miláně nebo starožitný interiér v Barceloně? Tady jsou…

Specialistka a reportérka zabývající se interiéry Natasha Levyová vybrala těchto deset interiérů, jako hodnocení těch nejkrásnějších roku 2018.

Seaside Abode, Dánsko, Norm Architects

Společnost Norm Architects použila v tomto rodinném domě tmavé, zemité tóny barev. Dům ležící poblíž Kodaně, dopřává obyvatelům pohled na nedaleké drsné pobřeží. Kuchyň odráží barvu půdy, obývací pokoj potom venkovní „divočinu“.


 

Sant Gervasi byt, Španělsko, Isabel Lopez Vilalta

Tento byt vznikl pro rodinu se třemi dětmi žijícími v Barceloně. Starožitné prvky, ale také zachování původní architektonické myšlenky včetně klenutých katalánských stropů jsou tím, proč se byt dostal do výběru Natashy Levy.

 

Mini dům v bytě, Singapur, Nitton Architects

Architekti společnosti Nitton se pokusili vytvořit „mini dům“ uprostřed singapurského bytu tím, že zrušili většinu zdí a nahradili je posuvnými překližkovými přepážkami plus zajímavým nábytkem. Tento byt je stvořený pro „únik“ z přeplněného městského života. K tomu nahrávají i uklidňující bílé stěny a rostliny všude kolem.


 

Apartmán Vilnius, Litva, Kristina Lastauskaitė-Pundė

Velké klenuté průchody a odhalené fragmenty fresky naznačují historii tohoto bytu sahající do 19. století. Interiérovou designérkou této parády byla Kristina Lastauskaitė-Pundė, která se zaměřila na renovaci mosazných dveří a kuchyňské linky. Zbytek domu je spíše neutrální s bledě šedými povrchy a břidlicovým dekorem.

 

Workstead dům, USA, společnost Workstead

Firma Workstead se zaměřila na „jižní modernismus" pro rekonstrukci tohoto historického domu v Charlestonu, který byl kdysi používán k uskladnění zboží. Portrétní obrazy, výběr starého a nového nábytku a nové nátěry jsou tím hlavním, o co se společnost opřela.


 

Highbury Grove, Austrálie, Ritz & Ghougassian

Jednoduché betonové bloky tvoří stěny tohoto bytu, které studio Ritz & Ghougassian přidalo do domu v Melbourne. Drsné zděné povrchy jsou kontrastovány s měkkými sametovými pohovkami a listnatými australskými kapradinami na venkovním dvoře domu.

Casa Salvatori, Itálie, Elisa Ossino

Designerka Elisa Ossino vhodně představila mramorová umělecká díla, ozdoby a nábytek tohoto 200 let starého milánského bytu, který patří generálnímu řediteli italské kamenné značky Salvatori. Barvy od růžové až po žlutohnědou provázejí byt na stěnách i podlahách chodeb.

 

Chelsea Pied-à-Terre, USA, Stadt Architecture

Zlatý strop se smaragdovou stěnou v ložnici tohoto bytu v New Yorku působí svěžím dojmem přírody. Architektonické studio Stadt Architecture navrhlo byt s jedinečnou atmosférou. Skleněný konferenční stolek a zlato-béžový koberec mají svůj osobitý styl.

 

 

Din-a-ka byt, Tchaj-wan, Wei Yi International Design Associates

V celém tomto bytě v Taipei je několik kousků nábytku, které Wei Yi International Design Associates udržovaly bez povšimnutí, aby vyhovovaly uvolněnému životnímu stylu svých majitelů. V domě dále najdeme čtecí koutek i místnost tatami v japonském stylu, kde můžete meditovat nebo si dát čaj.

 

Ghent dům, Belgie, Atelier Vens Vanbelle

Atelier Vens Vanbelle se přiklonil k surovým, neošetřeným materiálům, které vdechly interiéru tohoto rodinného domu v Gentu život.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN INTERIÉR ROKU INTERIÉROVÝ DESIGN MODERNÍ INTERIÉR STAROŽITNÝ NÁBYTEK

Související články

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Celý článek

Letní večerní párty look

Nekončící teplo, letní večery v plném proudu. Jste odhodlaná zajít na párty, jen vlastně nevíte, jak skloubit vaše chutě být sexy a fresh spolu s něžnou neodolatelností? Zkuste si vzít naše rady k srdci…

Celý článek

Dům ze seriálu Big Little Lies si můžete na léto pronajmout

Luxusní dům na pláži, ve kterém žila seriálová postava Madeline Martha Mackenzie, kterou ztvárnila herečka Reese Witherspoon, má sedm ložnic a osm koupelen. Nyní si ho můžete pronajmout.

Celý článek

Nábytek Star Wars, o kterém jste jistě vždycky snili, si nyní můžete koupit v USA

Nejspíš patříte mezi velké fandy Hvězdných válek a každou kapitolu mezigalaktické ságy naprosto hltáte. Pak vás nábytek v duchu Star Wars rozhodně potěší.

Celý článek

Berlínská móda je sexy

V hlavním městě našeho západního souseda se lidé ničeho nebojí. Nebojí se jiných kultur, kýče ani zanedbanosti. Může se stát, že nepoznáte rozdíl mezi bezdomovcem a mladíkem kráčejícím na přednášku na univerzitu. A úplně klidně okolo vás na kole projede úplně nahý člověk. A nikdo se neotočí.

Celý článek