dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Nejhezčí interiéry posledních dvanácti měsíců

Přidat na Seznam.cz
Je libo dům na pobřeží, byt s terasou v Miláně nebo starožitný interiér v Barceloně? Tady jsou…

Specialistka a reportérka zabývající se interiéry Natasha Levyová vybrala těchto deset interiérů, jako hodnocení těch nejkrásnějších roku 2018.

Seaside Abode, Dánsko, Norm Architects

Společnost Norm Architects použila v tomto rodinném domě tmavé, zemité tóny barev. Dům ležící poblíž Kodaně, dopřává obyvatelům pohled na nedaleké drsné pobřeží. Kuchyň odráží barvu půdy, obývací pokoj potom venkovní „divočinu“.


 

Sant Gervasi byt, Španělsko, Isabel Lopez Vilalta

Tento byt vznikl pro rodinu se třemi dětmi žijícími v Barceloně. Starožitné prvky, ale také zachování původní architektonické myšlenky včetně klenutých katalánských stropů jsou tím, proč se byt dostal do výběru Natashy Levy.

 

Mini dům v bytě, Singapur, Nitton Architects

Architekti společnosti Nitton se pokusili vytvořit „mini dům“ uprostřed singapurského bytu tím, že zrušili většinu zdí a nahradili je posuvnými překližkovými přepážkami plus zajímavým nábytkem. Tento byt je stvořený pro „únik“ z přeplněného městského života. K tomu nahrávají i uklidňující bílé stěny a rostliny všude kolem.


 

Apartmán Vilnius, Litva, Kristina Lastauskaitė-Pundė

Velké klenuté průchody a odhalené fragmenty fresky naznačují historii tohoto bytu sahající do 19. století. Interiérovou designérkou této parády byla Kristina Lastauskaitė-Pundė, která se zaměřila na renovaci mosazných dveří a kuchyňské linky. Zbytek domu je spíše neutrální s bledě šedými povrchy a břidlicovým dekorem.

 

Workstead dům, USA, společnost Workstead

Firma Workstead se zaměřila na „jižní modernismus" pro rekonstrukci tohoto historického domu v Charlestonu, který byl kdysi používán k uskladnění zboží. Portrétní obrazy, výběr starého a nového nábytku a nové nátěry jsou tím hlavním, o co se společnost opřela.


 

Highbury Grove, Austrálie, Ritz & Ghougassian

Jednoduché betonové bloky tvoří stěny tohoto bytu, které studio Ritz & Ghougassian přidalo do domu v Melbourne. Drsné zděné povrchy jsou kontrastovány s měkkými sametovými pohovkami a listnatými australskými kapradinami na venkovním dvoře domu.

Casa Salvatori, Itálie, Elisa Ossino

Designerka Elisa Ossino vhodně představila mramorová umělecká díla, ozdoby a nábytek tohoto 200 let starého milánského bytu, který patří generálnímu řediteli italské kamenné značky Salvatori. Barvy od růžové až po žlutohnědou provázejí byt na stěnách i podlahách chodeb.

 

Chelsea Pied-à-Terre, USA, Stadt Architecture

Zlatý strop se smaragdovou stěnou v ložnici tohoto bytu v New Yorku působí svěžím dojmem přírody. Architektonické studio Stadt Architecture navrhlo byt s jedinečnou atmosférou. Skleněný konferenční stolek a zlato-béžový koberec mají svůj osobitý styl.

 

 

Din-a-ka byt, Tchaj-wan, Wei Yi International Design Associates

V celém tomto bytě v Taipei je několik kousků nábytku, které Wei Yi International Design Associates udržovaly bez povšimnutí, aby vyhovovaly uvolněnému životnímu stylu svých majitelů. V domě dále najdeme čtecí koutek i místnost tatami v japonském stylu, kde můžete meditovat nebo si dát čaj.

 

Ghent dům, Belgie, Atelier Vens Vanbelle

Atelier Vens Vanbelle se přiklonil k surovým, neošetřeným materiálům, které vdechly interiéru tohoto rodinného domu v Gentu život.

dezeen.com

 

Přidat na Seznam.cz
LIFESTYLE DESIGN INTERIÉR ROKU INTERIÉROVÝ DESIGN MODERNÍ INTERIÉR STAROŽITNÝ NÁBYTEK

Související články

Qubus: Světoznámý český design

Jedni z nejvýraznějších českých designových návrhářů Jakub Berdych a Maxim Velčovský společně založili v roce 2002 Qubus Design studio. Pod hlavičkou Qubus vznikla řada kolekcí a produktů, které se úspěšně prodávají po celém světě.

 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

Nezaměnitelný styl Grace Kelly

Americká herečka, držitelka Oscara a monacká kněžna, ale především žena, od které se můžeme učit sebevědomí, eleganci a jedinečnému módnímu stylu. Během svého života okouzlila kněžna Grace miliony mužů i žen. Co nás na ní tak láká?

Celý článek

Papírovou nebo igelitovou tašku? My jsme pro starou dobrou klasiku v podobě síťovky!

Možná stále váháte mezi klasickou igelitkou a papírovou taškou. Mediální masáž podpořená ekologickými příznivci nás tlačí do určitých změn a rozhodnutí. Nám se ale od srdce zalíbil krásný český výrobek obohacený moderním designem.

Celý článek

Kam na wellness chvilky v České republice?

Milujete bublinkovou koupel, masáže nebo relax? Pak jste těmi pravými kandidáty na pozici wellnessáka. Kam si pro krásné chvilky přes víkend nebo ve volných dnech v týdnu zajet? 

Celý článek

Marek Musil: Nejlepší fotky z cest vznikají v místech, kde jsou podmínky k focení trochu bojové

Marek Musil je fotograf, jehož portfolio vás naprosto pohltí. Snímky ze tří rozdílných pouští na třech světadílech, podvodní fotografie ale také ucelené, černobílé soubory ze zákulisí Mercedes-Benz Prague Fashion Week mají mnoho co říct!

Celý článek

Výstavba nového domu v rámci starší městské kultury v Belgii je složitá, přesto ne nemožná

Architektka Sophie van Nonet přinesla do městského centra Belgie novou možnost postavení domu z cihel a s velkými okny. 

Celý článek

Designové vychytávky na únor

Krutá zima se drží České republiky zuby nehty. Proč si neudělat radost něčím výjimečným z dílen českým umělců a návrhářů? Zahřeje vás to i na duši!

Celý článek