dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Švédsko-italská herečka Aneta Ekberg oblékla ve filmu La dolce Vita (Sladký život) v ikonické scéně plné vášnivého tance a lezení do římské fontány di Trevi nádherné černé šaty s vysokým rozparkem a kontrastní podšívkou. Tento film vynesl návrháři Pieru Gherardimu Oscara a ikonické šaty na tom měly bezpochyby nemalý podíl.

Druhého Oscara za kostýmy dostal Gherardi za film Osm a půl. Tento snímek byl mimochodem předlohou pro známý muzikál Sedm, jde o příběh filmového režiséra, který se nachází v několika životních krizích. Všechny ženy, které ho obklopují, jsou vykresleny nejen brilantními hereckými výkony, ale i kostýmy, kterými dávají možnost pochopit jejich charakter.

Giulietta a duchové jsou dílem, které je až přesyceno nadčasovými modely a krásnými ženami. Na hlavní hrdinku, kterou hrála Giulietta Masina, útočí představa, že ji manžel opustí kvůli tomu, že není dost přitažlivá. Felliniho první barevný film přinesl jeho oblíbenému kostýmnímu výtvarníkovi třetí nominaci na Oscara.

A nesmíme zapomenout ani na pánskou módu. Ve filmu Casanova udělal Fellini a kostýmní výtvarník Danilo Donati z herce Donalda Sutherlanda voskovou figurínu jen s pár projevy emocí. Výplně tváří, falešný nos, oholené obočí doplněné silně vizuálními a konceptuálními doplňky, jakými jsou třeba tato ikonická koruna se svícnem, jsou tak výrazné, že se promítly do tvorby několika módních návrhářů, třeba i Karla Lagerfelda.

Přidat na Seznam.cz
#moda NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA FREDERICO FELLINI FILM ITÁLIE KOSTÝMY

Související články

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Jitka Klett představila v Teplicích unikátní show

Dlouhá historie módní značky Jitky Klett přináší jak doma, tak v zahraničí ženskost, eleganci, harmonii a energii do módního světa. I tentokrát v rámci módní show Jitka Klett bodovala!

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek

Nová podzimní kolekce Atelier Versace je milostným dopisem k sebevědomí

Donatella Versace v nové podzimní a zimní kolekci 2020 oslavovala moderní ženy a muže. Při vytváření se inspirovala nejen lidmi kolem sebe, ale také přírodou a abstraktním uměním. 

Celý článek

Josefina Bakošová se inspirovala k nové kolekci triček na Šumavě

Novinky ve svém obchodě vyměnila Josefína Bakošová v době karantény za Šumavu. Díky tomu vznikla kolekce triček s názvem „Lesem, Mechem, Lišejníkem“.

Celý článek