dnes je 21.02.2020 a svátek má Lenka

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Švédsko-italská herečka Aneta Ekberg oblékla ve filmu La dolce Vita (Sladký život) v ikonické scéně plné vášnivého tance a lezení do římské fontány di Trevi nádherné černé šaty s vysokým rozparkem a kontrastní podšívkou. Tento film vynesl návrháři Pieru Gherardimu Oscara a ikonické šaty na tom měly bezpochyby nemalý podíl.

Druhého Oscara za kostýmy dostal Gherardi za film Osm a půl. Tento snímek byl mimochodem předlohou pro známý muzikál Sedm, jde o příběh filmového režiséra, který se nachází v několika životních krizích. Všechny ženy, které ho obklopují, jsou vykresleny nejen brilantními hereckými výkony, ale i kostýmy, kterými dávají možnost pochopit jejich charakter.

Giulietta a duchové jsou dílem, které je až přesyceno nadčasovými modely a krásnými ženami. Na hlavní hrdinku, kterou hrála Giulietta Masina, útočí představa, že ji manžel opustí kvůli tomu, že není dost přitažlivá. Felliniho první barevný film přinesl jeho oblíbenému kostýmnímu výtvarníkovi třetí nominaci na Oscara.

A nesmíme zapomenout ani na pánskou módu. Ve filmu Casanova udělal Fellini a kostýmní výtvarník Danilo Donati z herce Donalda Sutherlanda voskovou figurínu jen s pár projevy emocí. Výplně tváří, falešný nos, oholené obočí doplněné silně vizuálními a konceptuálními doplňky, jakými jsou třeba tato ikonická koruna se svícnem, jsou tak výrazné, že se promítly do tvorby několika módních návrhářů, třeba i Karla Lagerfelda.

Přidat na Seznam.cz
#moda NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA FREDERICO FELLINI FILM ITÁLIE KOSTÝMY

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Módní akce Life is Fashion sdružuje již po páté české a slovenské návrháře na jednom místě

Milujete tvorbu lokálních návrhářů, jste nadšenci do kvalitních českých a slovenských kousků a rádi si k tomu dáte skleničku dobrého prosecca? Tak neváhejte a přijďte na akci Life is Fashion.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek