dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Nejkrásnější kostýmy z Felliniho filmů

Přidat na Seznam.cz
Jeden z nejslavnějších režisérů všech dob, držitel pěti Oscarů, italský rodák Federico Fellini, by 20. ledna 2020 oslavil své sté narozeniny. Pojďme si připomenout nejkrásnější šaty, které se objevily v jeho filmech.

Švédsko-italská herečka Aneta Ekberg oblékla ve filmu La dolce Vita (Sladký život) v ikonické scéně plné vášnivého tance a lezení do římské fontány di Trevi nádherné černé šaty s vysokým rozparkem a kontrastní podšívkou. Tento film vynesl návrháři Pieru Gherardimu Oscara a ikonické šaty na tom měly bezpochyby nemalý podíl.

Druhého Oscara za kostýmy dostal Gherardi za film Osm a půl. Tento snímek byl mimochodem předlohou pro známý muzikál Sedm, jde o příběh filmového režiséra, který se nachází v několika životních krizích. Všechny ženy, které ho obklopují, jsou vykresleny nejen brilantními hereckými výkony, ale i kostýmy, kterými dávají možnost pochopit jejich charakter.

Giulietta a duchové jsou dílem, které je až přesyceno nadčasovými modely a krásnými ženami. Na hlavní hrdinku, kterou hrála Giulietta Masina, útočí představa, že ji manžel opustí kvůli tomu, že není dost přitažlivá. Felliniho první barevný film přinesl jeho oblíbenému kostýmnímu výtvarníkovi třetí nominaci na Oscara.

A nesmíme zapomenout ani na pánskou módu. Ve filmu Casanova udělal Fellini a kostýmní výtvarník Danilo Donati z herce Donalda Sutherlanda voskovou figurínu jen s pár projevy emocí. Výplně tváří, falešný nos, oholené obočí doplněné silně vizuálními a konceptuálními doplňky, jakými jsou třeba tato ikonická koruna se svícnem, jsou tak výrazné, že se promítly do tvorby několika módních návrhářů, třeba i Karla Lagerfelda.

Přidat na Seznam.cz
#moda NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA FREDERICO FELLINI FILM ITÁLIE KOSTÝMY

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Módní svět, který plní sny na zakázku, najdete u návrhářky Julie Haynaliy

Módní návrhářka Julia Haynaliy toužila být součástí módního světa už odmalička. Její sen se nakonec vyplnil a po vystudování prestižní moskevské akademie Metrics si v České republice založila vlastní oděvní ateliér.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek