dnes je 28.09.2020 a svátek má Václav

Nejkrásnější vánoční pohádky a filmy

Přidat na Seznam.cz
Dárečky zabalené, stromeček nazdobený, večeře už krásně voní na stole, ale co večerní program? Jaké jsou ty nejlepší vánoční pohádky a filmy? S výběrem vám rádi pomůžeme.

Chybí vám inspirace pro klasické české i zahraniční filmy nebo pohádky? Je libo komedii, romantiku nebo pohádku? Začneme našimi českými, kde nenajdete žádného Santa Clause.

Tři oříšky pro Popelku

Nezapomenutelná pohádková klasika, která nesmí chybět na vánočním programu. Vánoční svátky bez Libuše Šafránkové a Pavla Trávníčka si lze jen těžko představit. Každý zná hlášku: "Povídám ti, pojď dolů! Povídám ti, pojď nahoru!"

Dvanáct měsíčků

Česká pohádka z roku 2012, kdy v poklidné podhorské vesnici naruší podvečer Vánoc návrat mladého muže z ciziny. Film se natáčel v zimě v Rožnově pod Radhoštěm.

Mrazík

Mrazík je klasickým vánočním hitem z Ruska. Byl natočen v roce 1964 a znají ho všechny generace. S Nastěnkou, Ivánkem a Marfušou budou vaše sváteční dny hned o něco lepší.

Grinch

Animovaná pohádka o zelené příšeře Grinchovi, který nesnáší Vánoce. Povedený snímek z roku 2000, milovaný dětmi i dospělými.

Polární expres

Pravé vánoční dobrodružství zažije skupinka dětí v kouzelném parním vlaku, který putuje na severní pól za Santa Clausem.

Anděl Páně

Vtipná pohádka pro dospělé i děti. Film kombinuje klasické lidové prvky s vánoční komedií. Můžete se těšit na 2 díly, jeden vyšel v roce 2005 a druhý nedávno, v roce 2016.

Prázdniny

Sváteční romantická komedie s Cameron Diaz a Kate Winslet. Obě touží změnit svůj život a vymění si své domy přes vánoční svátky, aniž by jedna druhou znala. Začnou se dít zvláštní náhody, že by kouzlo Vánoc?

Čtvery Vánoce

Jeden šťastný pár, který se na Vánoce chystá navštívit své rodiče. Jelikož jsou všichni rozvedení, čekají je čtyři náročné návštěvy, ale i zkouška jejich vztahu.

Rolničky, kam se podíváš

Klasika s Arnoldem Schwarzeneggerem z roku 1996. Rodinná a bláznivá komedie z období Vánoc o workoholickém otci a hračce pod názvem Turboman.

Sám doma

Kdo by neznal zlobivého Kevina, nejmladšího člena rodiny McCallisterů? Zatímco jeho rodina směřuje přes Atlantik do Paříže, on o svátcích zůstává sám a snaží se ochránit dům před lupiči.

Zdroj foto: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
POHÁDKY FILMY NA VÁNOCE NEJLEPŠÍ POHÁDKY VÁNOČNÍ FILMY INSPIRACE

Související články

Kouzlo nadčasovosti: Trendy, které nestárnou

Někdy je malé poohlédnutí do minulosti příjemnou záležitostí. A v módním průmyslu to platí obzvlášť! Vybrali jsme pro vás jen hrstku trendů, které byly vytvořeny v 70. letech a spousta z nich obstojí i dnes.

Celý článek

Podzim klepe na dveře. Jaké trendy ho ovládnou?

Babí léto je v plném proudu, a jestli se stejně jako my těšíte na podzim, který už klepe na dveře, věříme, že po tom, co vám ukážeme několik trendů následujících měsíců, se budete těšit mnohem víc.

Celý článek

Zeštíhlující triky, které doopravdy fungují

Jak nejlépe zamaskovat nedostatky, a jak naopak vyzdvihnout přednosti? Máme pro vás několik jednoduchých triků, díky kterým bude vaše postava vypadat ještě lépe. 

Celý článek

Kam vyrazit o víkendu na snídani?

Víkendová snídaně, oběd nebo večeře. Je jedno na jak dlouho se vám to protáhne, protože pro vás máme několik skvělých míst, kde zaručeně vydržíte celý den.

Celý článek

Nejoblíbenější vlasový trend? Balayage je stálice

Léto je ideálním obdobím na změny. Vlasy tak mohou být jednou z nich. Pokud stále váháte, máme pro vás jeden tip, jak své vlasy oživit a zůstat trendy po celý rok.

Celý článek

Šárka Strnadová a její nová kolekce: BABY OR LADY

Česká designérka Šárka Strnadová nyní přichází se svou kolekcí BABY OR LADY. Je nabitá tradicí a ženskou silou bez rozdílu věku nebo tělesných proporcí. Za nás se jedná o symbol tohoto léta.

Celý článek

Čokoládové pralinky v podání La Vie Chocolat

Když se skloubí vášeň, umění a zapálení pro práci, nemůže z toho vzniknout nic jiného než rodinná pralinkárna - La Vie Chocolat, za kterou stojí Jakub Vobořil. Pokud jste milovníkem čokolády, jste tu na správném místě.

Celý článek

Ani zima, ani teplo. Jaký outfit zvolit, když v létě nejsou tropy?

Počasí je věčné a zároveň i vděčné téma. Dokáže prostě občas pěkně potrápit. Pokud se vám také stává, že si nejste jisti, co si obléci, když je venku zrovna tak nějak nijak, máme pro vás pár tipů, jak podobnou situace hravě zvládnout.

Celý článek