dnes je 01.12.2022 a svátek má Iva

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Přidat na Seznam.cz
Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Emily in Paris (2020)

Tato novinka z roku 2020 v čele s herečkou Lily Collins nesmí v seznamu chybět. V průběhu seriálu se objeví několik nezapomenutelných outfitů jak hlavní představitelky tak ostatních postav. Oděvy dávala dohromady kostýmní návrhářka Patricia Field, která v minulosti pracovala na outfitech pro seriál Sex ve městě nebo Ďábel nosí Pradu. A i když je seriál z prostředí Paříže plný klišé, jako oddechová romantická komedie plná módní inspirace dokonale plní účel. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Marie Antoinetta (2006)

Film v hlavní roli s půvabnou Kirsten Dunst spíše než pro každodenní inspiraci slouží jako pastva pro oči. Bohatě zdobené róby filmové královny Marie Antoinetty jsou neskutečně propracované a doslova pohádkové. Za kostýmy také získal snímek Oscara. Není se čemu divit, v reálném životě byla dvorní švadlena Marie Antoinetty Rose Bertinová, první oslavovaná francouzská módní návrhářka. Je jí připisované také to, že přinesla módu a haute couture do popředí populární kultury. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Dynastie (2017 - 2021)

Dvě rodiny: Carringtonovi a Colbyovi za pomoci svých potomků soupeří o to, kdo získá moc nad rodinným bohatstvím. Popis mluví za vše. V seriálu nechybí intriky, hádky ani odvážné módní kreace. Zvláště hlavní hrdinka Fallon, kterou ztvárňuje herečka Elizabeth Gillies (na všech fotografiích) se nikdy nebojí experimentovat a černou barvu nosí většinou jen na pohřby. Jinak v jejím šatníku převládají barvy jako růžová, zelená, modrá nebo červená. Kromě toho také ráda nosí dámské kostýmy, aby dala najevo svou nezávislost, což může být pro mnoho žen velmi inspirativní. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Selling Sunset (2018 - současnost)

Makléři z Hollywoodu jsou krásní, úspěšní a také styloví. Každý v této reality show má svůj osobitý módní vkus, ačkoliv se mnoho lidí shoduje, že nejlépe a zároveň nejodvážněji se oblékala Christine Quinn (úplně nalevo). Nosila barevné kostýmky, extravagantní doplňky v podobě kabelek, extrémně vysokých louboutinek nebo neonových náušnic a nikdy se nebála vyjádřit pomocí oblečení. Její odvaha v módních kreacích může mnoho žen inspirovat, aby se také nebály jít proti proudu. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Přes noc třicítkou (2004)

Snímek Přes noc třicítkou je sice více než patnáct let starý, ale i přesto jsou v něm módní kreace, které inspirují dodnes. Oděvy hlavních představitelů totiž byly hravé a barevné, což je něco, co zvlášť v dnešní době rozhodně zaujme. Kromě toho se můžete v současné koronavirové době, kdy jsou všichni zavření doma, inspirovat noční košilkou hlavní představitelky Jenny, přes kterou si troufale navlékla krátký kabátek a vyrazila ven. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com 

Bling Empire (2021)

Čerstvá novinka od Netflixu Bling Empire sleduje život bohatých Asiatů v Los Angeles. Život v luxusních domech, nákupy v nejznámějších módních buticích i nezapomenutelné večírky pro více než sto lidí. Tak by se dal shrnout život těchto lidí. Oděvy jsou sice luxusnější a téměř nikdo nenosí řetězcovou módu, ale stejně se jedná o seriál, který přináší neskutečný zdroj inspirace. Pro normálního smrtelníka stačí odkoukat střihy a barvy a můžete mít podobný oděv doma za výrazně nižší ceny z klasického módního řetězce, jako je třeba Zara nebo Mango. 


Zdroj fotografií: Pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
NETFLIX AKTUÁLNĚ MÓDNÍ NOVINKY DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ FILMY MÓDNÍ SERIÁLY TIPY EMILY IN PARIS MARIE ANTOINETTA

Související články

Čtyři hlavní módní trendy podzim zima 2022

Co nás čeká na podzim a zimě, co se týká oblečení a módy? Jaké trendy opět povstaly a můžeme se na ně těšit? Podívali jsme se na mola nejznámějších návrhářů a vybrali to nejlepší pro tuto sezónu.

Celý článek

Průvodce pro ženy - jak se obléknout na podzim do hor?

Podzim je bezpochyby jedním z nejlepších období pro návštěvu krásných míst v horách a procházky po stezkách. Po létě se počasí stabilizuje. Riziko bouřek je nižší. Teploty jsou také méně úmorné. Je však třeba mít na paměti, že den se poměrně výrazně zkracuje a před východem a po západu slunce může teplota vzduchu výrazně klesnout.

Celý článek

Stvořena pro ženu

Jemná krajka a smyslná výšivka nás zdobí už pár staletí. Krajky a výšivky jsou obrazy snů, fantazie a touhy.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

NOVÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON HRAJE VŠEMI BARVAMI

Louis Vuitton rozehrává s novou kolekcí match point na kurtech nejznámějších turnajů od French Open až po Wimbledon. Kolekce je neodolatelným mixem zajímavých detailů a působivých dynamických barev.

Celý článek

501®: Číslo, které vše změnilo

Příští rok oslaví Levi’s® 150. výročí ikonických 501® džínů. Tento kus oblečení symbolizuje trvalou módní stálici, ze které se stala globální ikona s velmi bohatou historií.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek