dnes je 01.06.2020 a svátek má Laura

Nejnovější Fendi kolekce poprvé od roku 1965 bez Karla Lagerfelda

Přidat na Seznam.cz
Karl Lagerfeld neopustil pouze Chanel, ale také Fendi, kde byl dlouholetým kreativním ředitelem společně se Silvií Venturini Fendi. Jak vypadala první kolekce bez Karla a čím překvapila? 

Německý návrhář Karl Lagerfeld nastoupil k Fendi roku 1965. Dlouhodobou spolupráci přerušila až smrt návrháře v únoru tohoto roku. Kolekce Resort 2020 je první od roku 1965, na které se Karl nepodílel. Otěže místo něj převzala kreativní ředitelka Silvia Venturini Fendi, jež po jeho boku pracovala celý život. Hlavní inspirací pro vznik sbírky se stal film z osmdesátých let Gloria, ve kterém hrála herečka Gena Rowlands. Její postava byla neohrožená a svůdná žena, která se vykoupila tím, že pomohla dítěti uniknout ze spárů mafie. 

Ve filmu byl Rowlandin šatník navržen francouzským návrhářem Emanuelem Ungaro. Ten vytvořil stylový, elegantní a zároveň provokativní vzhled. Stejný přístup zvolila Silvie Venturini Fendi, když navrhovala nejnovější kolekci. Sbírce dominovala typická osmdesátková silueta - úzký pas a široká ramena.

Kromě odvážných barevných kreací byly součástí sbírky i klasické zemité odstíny. Nechyběly ani kožené oděvy sladěné s romantickými blůzami, trapézové sukně, dámské obleky, barevné kožichy, punčochy a vysoké nápadité ponožky, barevné šátky, midi sukně z hedvábného žakáru nebo kabelky v midi i maxi verzích. Logo dvojitého F sehrálo v kolekci důležitou roli, protože se objevilo na téměř všech oděvech. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
FENDI resort 2020 KARL LAGERFELD silvia venturini fendi MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek