dnes je 18.09.2020 a svátek má Kryštof

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Přidat na Seznam.cz
Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Pokud nějaký brand neodmyslitelně patří k jaru a létu, je to Zimmermann. Australskou značku založily roku 1991 sestry Nicky a Simone a patří k úspěšným výrobcům ready-to-wear oblečení. Téměř všechny projekty, které ze sesterského dua vzešly, byly inspirované vlastními vzpomínkami. Jinak tomu nebylo ani tentokrát.

Inspirací pro nejnovější sbírku představenou v rámci newyorského týdne módy bylo nadšení z léta a dokument z 60. let The Endless Summer. 

„Chodila jsem na základní školu Taren Point Public na předměstí Sydney. Byla to malá lokální škola a rozhodně nezapadala do stereotypu těch klasických nacházejících se v sedmdesátých letech v Sydney. V hlavě se mi usadila vzpomínka na poslední dny školního roku těsně před prázdninami - byl to ten čas, kdy jsme neměli žádné domácí úkoly, což mi vyhovovalo. Aby byl v třídě stále plný počet žáků, rozhodl se nám náš učitel pustit dokument o surfování The Endless Summer. Líbily se mi všechny ty exotické pláže, surfování, dobrodružství, zábava, svoboda cestovat po světě a zkrátka dělat to, co máte rádi. A ačkoliv já nesurfovala, vyrůstala jsem blízko pláže jako ostatní děti a zamilovala si tento lifestyle,” řekla Nicky Zimmermann.

Nicky Zimmermann se neinspirovala dokumentem příliš vážně, spíše si z něj vypůjčila všudypřítomný pocit svobody a pozitivní energii. Dojem nekonečného léta vyzařoval ze sbírky a dodával všudypřítomným divákům klid a radost z toho, že je jaro a léto brzy zpět. 

Značka je známá pro své smyslné, avšak sofistikované kousky. Duo předvedlo novou řadu potisků vyrobených z retro surfových plakátů, což byl zajímavý nápad. Kolekci pokrývaly midi sukně, crop topy a šaty bez ramínek. Nechyběla ani řada čistě romantických volánků, vysoké límce a pásky zdůrazňující siluetu. 

Instagram.com, Vogue.com, TheGlassMagazine

Přidat na Seznam.cz
ZIMMERMANN MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ss20 FASHION SHOW NYFW NEW YORK FASHION WEEK ZAHRANIČNÍ TVORBA JARO/LÉTO 2020

Související články

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Ikonické módní přehlídky, které definují osmdesátá léta

Divoké osmdesátky byly dekádou extravagantnosti. Zvlášť co se týče módních přehlídek. Je na čase, připomenout si ty nejpamátnější, které dokonale definují osmdesátá léta. 

Celý článek