dnes je 17.02.2020 a svátek má Miloslava

Nejnovější kolekce Zimmermann evokovala léto v každém slova smyslu

Přidat na Seznam.cz
Pondělní poledne patřilo australské značce Zimmermann. Čistě letní sbírka oděvů potěší každého, kdo se nemůže smířit se začátkem chladnějšího počasí a již je myšlenkami zpět na písčité pláži. 

Pokud nějaký brand neodmyslitelně patří k jaru a létu, je to Zimmermann. Australskou značku založily roku 1991 sestry Nicky a Simone a patří k úspěšným výrobcům ready-to-wear oblečení. Téměř všechny projekty, které ze sesterského dua vzešly, byly inspirované vlastními vzpomínkami. Jinak tomu nebylo ani tentokrát.

Inspirací pro nejnovější sbírku představenou v rámci newyorského týdne módy bylo nadšení z léta a dokument z 60. let The Endless Summer. 

„Chodila jsem na základní školu Taren Point Public na předměstí Sydney. Byla to malá lokální škola a rozhodně nezapadala do stereotypu těch klasických nacházejících se v sedmdesátých letech v Sydney. V hlavě se mi usadila vzpomínka na poslední dny školního roku těsně před prázdninami - byl to ten čas, kdy jsme neměli žádné domácí úkoly, což mi vyhovovalo. Aby byl v třídě stále plný počet žáků, rozhodl se nám náš učitel pustit dokument o surfování The Endless Summer. Líbily se mi všechny ty exotické pláže, surfování, dobrodružství, zábava, svoboda cestovat po světě a zkrátka dělat to, co máte rádi. A ačkoliv já nesurfovala, vyrůstala jsem blízko pláže jako ostatní děti a zamilovala si tento lifestyle,” řekla Nicky Zimmermann.

Nicky Zimmermann se neinspirovala dokumentem příliš vážně, spíše si z něj vypůjčila všudypřítomný pocit svobody a pozitivní energii. Dojem nekonečného léta vyzařoval ze sbírky a dodával všudypřítomným divákům klid a radost z toho, že je jaro a léto brzy zpět. 

Značka je známá pro své smyslné, avšak sofistikované kousky. Duo předvedlo novou řadu potisků vyrobených z retro surfových plakátů, což byl zajímavý nápad. Kolekci pokrývaly midi sukně, crop topy a šaty bez ramínek. Nechyběla ani řada čistě romantických volánků, vysoké límce a pásky zdůrazňující siluetu. 

Instagram.com, Vogue.com, TheGlassMagazine

Přidat na Seznam.cz
ZIMMERMANN MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ss20 FASHION SHOW NYFW NEW YORK FASHION WEEK ZAHRANIČNÍ TVORBA JARO/LÉTO 2020

Související články

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek

Sázka na ženskou rafinovanost v kolekci Proenza Schouler

Podzimní kolekce značky Proenza Schouler je pro nás příjemným překvapením. Mísí se v ní moderní styl, elegance, trocha vášně, a především prvky ženskosti.

Celý článek

Bella Hadid v čele přehlídky Oscar de la Renta na NYFW

V nočních hodinách v New Yorku připravil Týden módy další famózní přehlídku. Tentokrát se jednalo o podzimní kolekci Oscar de la Renta - pojďme se na ni společně podívat!

Celý článek

Kolekce Carolina Herrera na týdnu módy v New Yorku hrála všemi barvami

Ani jsme se nenadáli a Newyorský týden módy se nám pomalu blíží ke konci. Vypadá to, že pořadatelé si své třešničky na dortu nechávali právě na tyto poslední dny. Pojďme se tedy podívat na podzimní kolekci Carolina Herrera 2020.

Celý článek

Tom Ford přesunul svou přehlídku z New Yorku do Los Angeles

Batika, roztrhané džíny, zvířecí vzory, sametové kostýmky. Zní vám to jako peklo? Podívejte se s námi na novou kolekci Toma Forda a zamilujete se i do těchto nedoceněných a nešťastně využívaných kreací.

Celý článek