dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Několik přehlídkových lokací, 20 tuzemských návrhářů a další novinky přinese březnový MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Jarní kolekce z rukou dvaceti českých a slovenských návrhářů, nový formát showroomu a kompletní program jarního pražského módního týdne jsou zásadní novinky, které by vám neměly uniknout.

Program březnové edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku, která představí kolekce návrhářů na sezónu podzim/zima 2019, je nyní kompletní a k dispozici online. Módní týden představí celkem 20 návrhářů a značek, tři školní ateliéry a ve společném bloku také čtyři finalisty soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2019.

Známá i nová jména na programu akce

Mezi vyvolenými, kteří budou prezentovat svou práci na MBPFW, jsou jména, která se sem vrací po jedné i více sezónách pauzy. Například Miro Sabo, Petra Balvínová, Petra Ptáčková a také jedna z největších oděvních značek v zemi Pietro Filipi.

Mezi naprosté nováčky na scéně MBPFW patří dvě mladé návrhářky Božidara a Vanda Janda. Tvorbu budoucí generace designérů budou zastupovat dva ateliéry UMPRUM (Design oděvu a obuvi prof. Liběny Rochové a Ateliér módní tvorby Pavla Ivančice) a také Ateliér design oděvu Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

Mezinárodní spolupráce se španělským týdnem módy

Módní přehlídka Zuzany Kubíčkové, která se uskutečnila v Madridu v rámci mezinárodního výměnného programu Mercedes-Benz International Designer Exchange Program, naváže na pražské představení španělské návrhářky Melanie Freire Vázquezové. „Výměnný program umožňuje designérům konfrontovat jejich tvorbu a pojetí přehlídky se zahraničními kolegy. Možnost ukázat se a současně nahlédnout na svou práci s odstupem a z nové perspektivy považujeme za jeden ze zásadních přínosů fashion weeku,“ říká ředitel Mercedes-Benz Cars ČR Marc Boderke.

Několik přehlídkových lokací

„Různorodost stylů jednotlivých návrhářů prezentujících na MBPFW se v posledních edicích začala promítat také stále více do toho, jak designéři pracují s místem přehlídky. Snažíme se jít jejich přání a potřebám naproti, a tak letos nabídneme hned několik přehlídkových lokací,“ říká k jedné z novinek nadcházející edice ředitel MBPFW Lukáš Loskot. Vedle hlavního sídla přehlídek, tzv. Fashion Templu, kterým v březnu bude – jak bylo již dříve oznámeno – 5. patro obchodního domu Kotva, se tak řada tvůrců představí na jiných místech. Mezi ně bude patřit například Lobkowiczký palác, hotel Four Seasons či prostor DUP39.

Pop-up Priveé lounge s autorskou módou

Zcela novou formu získá s nadcházející edicí MBPFW re-see showroom, který bude nyní prodejní akcí zaměřenou na koncové zákazníky. Showroom bude mít podobu pop-upu slovenského konceptu Priveé lounge, který v Bratislavě už více než rok nabízí výhradně českou a slovenskou autorskou módu. Fashionweekový pop-up Priveé lounge se uskuteční v prostorách hotelu Four Seasons a návštěva zde bude možná na základě sjednání osobního termínu. Několik návrhářů – Adam Kost, LAFORMELA, Michael Kováčik, Miro Sabo a Zuzana Kubíčková – vytvoří pro tuto příležitost kapsulní kolekce. Zcela mimořádná pak bude kolekce Adama Kosta, který exkluzivně pro pop-up Priveé lounge nabídne dámskou módu. Pop-up bude probíhat od soboty 23. 3. do úterý 26. 3. od 13 do 21 h.

Akce volně přístupné veřejnosti

I tentokrát bude několik akcí v programu volně přístupných veřejnosti. Hned zahajovací show týdne módy, přehlídka mladého návrháře Jana Černého, bude otevřená všem. Černý svou novou kolekci představí v sobotu 23. 3. v prostoru DUP39 (13:30 h).

Kdokoli má o módu zájem, může také zdarma shlédnout instalaci FUTURE FASHION by Vodafone, jež bude k vidění v neděli odpoledne a večer (14–21 h) v zásobovacích garážích OD Kotva a jež navazuje na #jetovtobě FUTURE FASHION WORKSHOP z loňské zářijové edice MBPFW.

Volně přístupné budou také večírky – after party sobotního slavnostního zahájení bude v Groove baru a volně přístupné budou také čtvrteční Afterhours v café & bistro SmetanaQ.

Volný vstup bude také na již tradiční market české autorské módy (18. 3. až 4. 4.), který v Bibloo Concept Storu v obchodním domě Kotva nabídne reprezentativní výběr kvalitní lokální módy.

Přehlídky edice FW19

Adam Kost, AiM by Michaela Hriňová, Ateliér designu oděvu a obuvi a Ateliér módní tvorby UMPRUM, Ateliér designu oděvu UTB Zlín, Blažek, Božidara, Dominika Kozáková, Imreczeova, Jan Černý, LAFORMELA, Lukáš Krnáč, Melania Freire, Michael Kovacik, Miro Sabo, Monika Drápalová, Nehera, Pietro Filipi, Petra Ptáčková, Pop by Zuzana Kubíčková, Tereza Vu, Tiqe by Petra Balvínová, Vanda Janda, VAN GRAAF Junior Talent.

Kompletní program a podrobnosti k jednotlivým akcím najdete na www.mbpfw.com. Vstupenky na přehlídkovou část Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku budou v prodeji od 15. února prostřednictvím portálu GoOut.

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI MBPFW 2019 MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK

Související články

Kdy je vhodný věk začít s modelingem?

Modeling je splněný sen pro mnoho mladých dívek. Po dlouhou dobu však vyvstává otázka, kdy s ním začít, aby to nebylo příliš brzy. Jaký je názor Ameriky a Evropy?

Celý článek

Co by znamenal Brexit pro český módní průmysl?

S neustále přibližujícím se a oddalujícím se termínem Brexitu vyvstávají otázky ve smyslu, co se vlastně stane? Jaké změny by to znamenalo pro českou módu? 

 

Celý článek

Vše, co potřebujete vědět o blížící se Met Gala 2019

Jedna z největších módních událostí roku se blíží. Dne 6. května 2019 se uskuteční Met Gala, a proto jsme si pro vás připravili článek o všem, co potřebujete o blížící se události vědět. 

Celý článek

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Soutěž Souboj nevěst připravuje nevěsty na to, jak se stát skvělou manželkou

Již osmý ročník Souboje nevěst přinesl devět finalistek, které soutěžily o svatební věno v hodnotě čtvrt milionu korun. Vítězkou se stala první houslistka Národního divadla Táňa Vejvodová.

Celý článek

Většina lidí v České republice zná pojem „slow fashion“ a zajímá se o udržitelnost módy

Výsledky, které vychází z dlouhodobého průzkumu Fashion (Re)search ukazují, že česká populace užívající internet napříč věkem vnímá důležitost původu oblečení i jeho dopad na naši planetu.

Celý článek

Modelka Grace Elizabeth je novým andílkem Victoria's Secret

Americká modelka Grace Elizabeth se stala oficiálním andílkem značky spodního prádla Victoria's Secret. Na instagramu to potvrdila nejen ona, ale i americká značka. Připojila se tak ke třem novým andílkům Alexině Graham, Barbaře Palvin a Leomie Anderson. 

Celý článek

Ponožky od babičky hřejí na nohou i na srdcích

Ponožky od babičky – to je název projektu, za kterým stojí organizace Elpida. BroňaHilliová v Elpidě vede kulturní projekty a značku jako takovu založila a Andrea Eržiaková, která je rukama a srdcem celého projektu, nám dnes pověděly více...

Celý článek