dnes je 12.07.2020 a svátek má Bořek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Přidat na Seznam.cz
Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Tuto dobu ovládly aplikace. Jednou z nich je Instragram, který se může stát velmi nápomocným a šikovným nástrojem k vašemu podnikání, či dokonce v osobním životě. Je to sociální síť, která svým uživatelům umožňuje sdílet fotografie a videa. Stačí jen jediné, založit si jej a snažit se nasbírat co nejvíce sledujících. Vytvářet kvalitní obsah jak po stránce vzhledové, tak i po stránce obsahové.

Být či nebýt online

Kavárna bez instagramových fotek čerstvě našlehané kávy či vynikajícího koláče bude prostě out. Fitness trenér, který si pravidelně nebude fotit své denní jídlo či tréninky v posilovně, jistě nebude tak úspěšný. Modelka, která ovlivní spousty mladých holek při ukázce svého (ne)všedního dne, nebude mít bez Instagramu tolik nabídek ke spolupráci. Toto vše instagramový svět nabízí. Po přidání fotek můžete označit i místa či tzv. „hashtagy“, pod kterými vás může kdokoliv vyhledat. 

Celý svět kolem nás je jeden velký marketing. Ať už to jsou reklamy, sociální sítě nebo tisk. Každý podnikatel by měl vědět, že bez řádné propagace není zisku. V tomto zmíněná aplikace funguje skvěle. Je to perfektní nástroj moderní doby. Jste spíše pasivní a nechcete své životy vystavovat online? Zajímají vás informace nebo jen chcete „sledovat“ ostatní? Nebojte se, i pro vás je zde místo. Můžete si vyhledávat různé fotografie, nechat se inspirovat recepty nebo zkoumat módní trendy. 

Jak na síti vydělávat

Skrze Instagram se dají vydělat i hezké peníze. Existují tzv. influenceři, kteří prezentují svůj život na sociálních sítích. Mají krásné a profesionální fotografie, poutavé texty a velmi často doporučují nějaké určité zboží. Funguje to snadno, pokud mají větší počet sledujících – nejméně pár tisíc – pak je osloví nějaká firma, společnost, živnostník nebo kdokoliv, kdo stojí o vzájemně prospěšnou spolupráci. V případě, že to mezi nimi zajiskří, dohoda je na světě. 

Funguje to několika způsoby, buď se obě strany domluví na propagaci určité věci za peníze nebo za tzv. barter – tedy místo financí obdrží určitý produkt či službu zdarma. Je to zajímavá možnost, jak si přivydělat během studia či práce. Ti nejlepší z nich se tím dokonce zvládnou i uživit. Výdělky se tak mohou pohybovat i do řádek statisíců. Vybírat můžete z dekorativních produktů, kosmetiky, oblečení, jídel, nápojů až po tipy na dovolenou. Fantazii se meze nekladou a většinou se také dozvíte hodnocení či názor na určitý produkt, což běžným uživatelům usnadní dilema, zdali konkrétní věc koupit či ne. V některých případech mají influenceři pro vás sjednanou slevu uvedenou v procentech.

Otázkou pak zůstává, jestli se Instagram pak nestává až příliš dokonalým virtuálním a marketingovým místem pro všechny "slepě" přihlížející.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com

Přidat na Seznam.cz
INSTAGRAM MOBILNÍ APLIKACE INSPIRATIVNÍ INSTAGRAMOVÉ PROFILY INSPIRACE KRÁSNÉ FOTKY PROČ BÝT ONLINE LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek