dnes je 19.08.2022 a svátek má Ludvík

Nevěra je trendem 21. století

Přidat na Seznam.cz
Nevěra, cizoložství, zrada… Nazývejte ji, jak chcete, ale je tu s námi již tisíce let. I když nevěru většina lidí zavrhuje, tak se stále odehrává. Natož v dnešní době, kdy je všechno díky internetu a sociálním sítím snadnější, rychlejší a transparentnější.

zdroj: pexels.com

Nevěra tu byla a vždy také bude. Lidé nejsou dostatečně upřímní nebo odvážní na to, aby sdělili tomu druhému své pocity, a tak to nejčastěji začíná. Co je lepší? Znát drsnou pravdu nebo žít raději ve sladké nevědomosti?

Vše je lehčí

Navázat jednorázový vztah díky internetu je teď hračka, tím pádem je mnohem snadnější propadnout i nevěře. Lechtivé fotky a odvážné zprávy, tedy trend 21. století. Nevěra ve většině případů přichází, když ve vztahu něco chybí. Od toho je zde nutná komunikace, nikoli zrada drahé polovičky. Mluvte se svým partnerem nebo partnerkou a pokud není řešení, pak vztah ukončete. Co oči nevidí, srdce nebolí, ale právě kvůli moderním technologiím je mnohem jednodušší nevěru odhalit.

zdroj: pexels.com

Proč se to děje

Lidé se vrhají do vztahu nebo manželství pobláznění romantickou představou o dokonalém vztahu, ale opak je většinou pravdou. Jakmile jejich ideál vybočí z cesty, hledají útěchu jinde. Žijeme v době, kdy je možné téměř každého vyhledat online a "sledovat ho". Ne nadarmo se říká, že lež má krátké nohy. V jiných případech může jít o pokušení, kterému snáze podlehnete, ale stojí vám to za to? Pevný vztah můžete vybudovat na vzájemné důvěře a komunikaci, cesta k nevěře nebude to pravé ořechové.

zdroj: unsplash.com

Co v takových případech dělat

Snažte se takové situaci nejlépe předejít. Nenechávejte otevřené rány a nedořešené věci na stole. Pokud váš vztah stojí za záchranu, tak místo nevěry volte upřímnost a diskuzi. Raději se omluvte za menší problém, než ztratit svého partnera, o kterého stojíte.

zdroj: unsplash.com

Přidat na Seznam.cz
NEVĚRA VZTAHY SOCIÁLNÍ SÍTĚ MODERNÍ VZTAHY TEŽKÉ VZTAHY MODERNÍ TECHNOLOGIE

Související články

Rozhovor s Petrem Matiskem: „Mnoho lidí definuje úspěch pomocí peněz, s čímž se rozhodně neztotožňuji”

IT specialista, podnikatel, konzultant marketingového myšlení a také lektor. Ukáže nám marketing z různých úhlů pohledu, představí nám svou knihu a předá cenné rady pro úspěšné podnikání.

Celý článek

Jednoduché tipy na lepší a kvalitnější spánek

Kvalitní spánek je jednou z největších investic do produktivity a duševního zdraví zítřka. Jen v dnešní, tolik uspěchané době, spánek odsouváme a věnujeme mu stále menší pozornost, a proto máme pro vás několik jednoduchých tipů, díky kterým se opravdu lépe vyspíte.

Celý článek

Žárlivost aneb zabiják lásky

Žárlivost je negativní emoce, která může zničit váš vztah. Příliš žárlivý partner může zmařit krásný vztah i váš život. Máte doma žárlivce? Jak ho pochopit a řešit situaci?

Celý článek

Je možné přátelství mezi mužem a ženou?

Na tuhle otázku je těžké jednoznačně odpovědět. Přátelství mezi mužem a ženou někomu zní jako špatný vtip, zatímco jiný to bere jako normální věc. Jak to máte vy?

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Jak mít zdravý a krásný vztah?

Na tuhle otázku by chtěl znát odpověď asi každý, ale zrovna takové téma nemá jednoduchý návod. Na druhou stranu existují jasné tipy i znaky, které ukážou, zdali je to ten pravý nebo ta pravá pro vás.

Celý článek

Úhel pohledu ženy a muže na vztah

Rozdíly mezi mužem a ženou jsou hlavní témata ve všech milostných knihách nebo příbězích. To, že jsou muži z Marsu a ženy z Venuše je známo a odlišností je bez pochyb hodně.

Celý článek

NASA odhalila nový vesmírný oblek pro první ženu na Měsíci

Minulý týden odhalil americký Národní úřad pro letectví a kosmonautiku dva nové prototypy kosmických obleků. Tyto obleky nejsou unikátní pouze svou jedinečnou technologií a velikostní flexibilitou, ale také svým účelem. Obleky totiž bude v rámci programu Artemis užívat první žena na Měsíci.

Celý článek