dnes je 02.12.2022 a svátek má Blanka

Nevěsty milují svatby v boho stylu. Dopřávají jim svobodu i jedinečnost

Přidat na Seznam.cz
Šaty s velkou obručí a výrazným korzetem nechejte ve skříni. Tahle svatba bude odlišná. Stanete se na jeden den krásnou a něžnou vílou, která dokonale splyne s přírodou okolo.

Boho svatby nejčastěji probíhají venku v přírodě, u lesa, na horách nebo třeba u krásné dřevěné roubenky. Jsou to okamžiky, kdy si toužíme říct své ano, ale nechceme tomu dávat jasná pravidla ani harmonogram. Boho svatby milují nevěsty, které touží po volnějším stylu a ten v posledních letech získává přední příčky ve svatebních trendech.

Boho nevěsta = něžná víla

Boho šaty na svatbu nemusíte nutně vybírat ve svatebním salónu. Některé totiž najdete v běžné konfekci a ráda je vynosíte ještě mockrát po svatbě. Boho nevěsty oblékají splývavé šaty plné romantické krajky. Místo svatebních lodiček můžete jít na boso, nebo v sandálkách, které si třeba uháčkujete. Kotník ozdobte jemným řetízkem nebo krajkovým návlekem a více se tím netrapte. Na zápěstí si nechejte uplést náramek z divokých květin, zručnější nevěsty to zvládnou samy.

Nezapomeňte, že ani váš účes nemá vyhlížet dokonalostí, přesněji řečeno, měl by být dokonale nedbalý. Nechejte vlasy rozevláté nebo je jemně stáhněte do culíku či drdůlku, po tvářích však spusťte volné prameny a svou hřívu ozdobte čerstvým lučním kvítím. I váš budoucí muž na boho svatbu volí pohodlnější model. Tvídové sako, někdy jen samotná košile a společenské kalhoty, k tomu barevné ponožky a místo kravaty dřevěný motýlek. Milovníci klobouků se mohou na takové svatbě rozhodně vyřádit.

Přírodní dekorace nesmí chybět

Vlastně to nejsou jenom boho svatby, na kterých v posledních letech získává svůj obdiv dřevěné dekorace. Pro tuto příležitost jsou však číslem jedna při svatební výzdobě. Se spoustou dřeva a pak také luční kvítí v retro vázách, krásná slavobrána z březových větviček, nebo ozdobená květinami, podtácky a jmenovky ze dřeva, dřevěné kulatiny uprostřed stolu a na nich malé jednohubky či zelenina.

Nezapomeňte na dřevěné bedny nebo proutěné zásuvky, do kterých vám hosté mohou vložit svatební dar i obálku s přáním. I dřevěné krabičky poslouží na tisíc způsobů a vypadají kouzelně.

Luční kvítí i jemné detaily dělají boho svatbu jedinečnou

Svatební kytici si můžete uvázat i sama, ale v profi květinářství budou mít jasnou představu, co si pod pojmem boho květina představit. Tedy rozhodně ne růže a slavnostní květiny, tahle kytice má šmrnc a přitom je odrazem skutečné divoké přírody a lásky k ní. Roztomile nespoutaná květina by měla obsahovat kromě lučního kvítí také traviny, listy ale také obilné klasy či rudé šípky. Vše záleží na vkusu nevěsty a co má ráda.

Co by vám určitě na boho svatbě nemělo chybět, jsou malé lucerničky omotané motouzem nebo krajkou, které postavíte na svatební tabuli nebo je rozvěsíte v jejím okolí. Pokud vás čeká svatba v lese, využijte okolních stromů pro drobné dekorace, dávejte však pozor, aby nic nevzplanulo. Kromě vaší lásky samozřejmě.

Svatební dort i cukroví bez zbytečného řešení

Nahé dorty ozdobené lesním ovocem jakoby ledabyle vyřešené jsou ve skutečnosti dokonalou variantou pro boho svatby. Můžete ho také postavit na velkou kulatinu a v obklopení zbývající přírody s ní dokonale splynete.

Nezapomeňte, že boho svatba je zejména o tom, užít si váš svatební den s těmi, které máte rádi. Žádné přesné dodržování harmonogramů, nemusí být ani svíčková, oficiální proslov nebo první tanec novomanželů. Tahle svatba bude přesně taková, jakou ji toužíte mít vy sami.

Přidat na Seznam.cz
BOHO SVATBA BOHO STYL BOHO ŠATY NA SVATBU SVATEBNÍ DEKORACE PŘÍRODNÍ SVATBA DEKORACE SVATEBNÍ VÝZDOBA DŘEVĚNÉ BEDNY PROUTĚNÉ ZÁSUVKY DŘEVĚNÉ KRABIČKY

Související články

I na podzim může být svatba podle vašich snů

Příroda se zbarvuje do nádherných tónů, západy jsou kouzelnější než kdy dřív a lesy jsou pokryté závějemi pestrobarevných listů popadaných ze stromů. Podzim má bezpochyby své zvláštní kouzlo a díky němu máte i vy jedinečnou příležitost svou svatbu odlišit. 

Celý článek

Svatební trendy 2021 ze salonu tvuj-honeymoon.cz

Svatební trendy pro rok 2021. Jednoduché elegantní linie nabízí svatební salon TVŮJ HONEY MOON. "Svatební šaty jako z pohádky".   

Celý článek

Co o vás prozradí šperky?

Výběr šperků a vaše preference nevypovídají jen o vašem osobním stylu, ale mohou ukázat mnohé o vaší osobnosti. Šperky přitahují pozornost a krásně doplňují celkový vzhled, ale co dalšího na vás prozradí?

Celý článek

Svatby v zimě jako v pohádce

Svatba. Jeden z nejdůležitějších dnů každé ženy. Přemýšlíte nad svatbou a vaše oblíbené místo je už obsazené? Tak uspořádejte svatbu v zimě! Bude to jako v kouzelné pohádce.

Celý článek

Trendy ve svatebních účesech nehledejte

Léto je vždy spojeno se svatebním boomem. Ani letos tomu není jinak. Jeden ze svých největších dnů v životě už má za sebou letos i spousta známých tváří. A proto nás zajímalo, zda jsou ve svatebních účesech nějaké žhavé trendy a jak by vůbec přípravy na svatební den měly vypadat. Odpovědi jsme hledali u kadeřníka Honzy Kořínka.

Celý článek

Jak se správně obléknout nejen na letní svatbu – pro něj

Pojďte si s námi připomenout pár pravidel, která jsou důležitá pro správný dress code na svatbu pro muže.

Celý článek

Svatba v zimě jako z pohádky

Zima, mráz a sníh nezní jako ideální čas pro vysněnou svatbu, ale opak může být pravdou. Zimní svatba je až pohádkově romantická. A hlavně sebou přináší mnoho výhod!

Celý článek

Nádherné kytice a květinová výzdoba na míru

Květinářství Veronica, jejichž květiny vydrží velmi dlouho čerstvé, se mimo jiné specializuje na vazbu nádherných svatebních kytic a květinovou výzdobu interiérů, včetně slavnostní tabule podle vašich představ

Celý článek