dnes je 22.10.2021 a svátek má Sabina

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Přidat na Seznam.cz
Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

foto: Central Press/Getty Images

Možná si americkou herečku Jane Fonda v poslední době vybavíte spíše z různých mediálních plátků, když se po hlavě opakovaně angažuje v politické aktivitě zejména v rámci klimatických změn. Společně s dlouholetou přítelkyní herečkou Lily Tomlin strhávají obě ženy dodnes spoustu pozornosti a nedá se říct nic jiného než to, že jsou vždy perfektně oblečené.

Coby módní influencerka, propagovala Jane Fonda na svém instagramu za posledních deset dnů například kabelku značky Ferragamo nebo pleťovou masku.

Módní sláva herečky Fonda začala v šedesátých letech, kdy byl zdůrazňován především její bezstarostný půvab, který jen o pár let později překlopila do hippie prvků, jako jsou třásně a semiš. Jeden z ikonických záběrů je právě z těchto let, konkrétně z roku 1969, když herečka dorazila na letiště ve Francii se svou dcerou na zádech v nosítku. Jane Fonda sršela jako vždy pozitivní energií, oblečená do pruhované blůzky s knoflíky a tříčtvrtečními rukávy, kterou měla zastrčenou v ultra-mini semišové sukni. Celý outfit doplnila lesklými kozačkami nad kolena a zdobeným páskem Concho. Její vzhled připomínal „holku z ranče“, která na svých bedrech nese plno lásky místo potíží, které dnes i ve věku 83 let neúnavně řeší v boji proti klimatickým změnám.

foto: Central Press/Getty Images

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI JANE FONDA MINI SUKNĚ

Související články

Záhada botoxu - fakta, která možná neznáte

Společnost jde kupředu stejně jako technický pokrok. Jakou roli má v dnešní společnosti technická krása? Co byste měli vědět o botoxu? A které celebrity jdou příkladem? Dozvíte se v článku.

Celý článek

H&M přináší novou kolekci pro mladou generaci ve spolupráci s No Fear

Nová kolekce No Fear x H&M si hraje s kombinací oversized a přiléhavých střihů a basic kousků doplněných o nápadná grafická loga a ilustrace. Co je ovšem hlavní myšlenkou vzniku této spolupráce?

Celý článek

Leťte s námi do pohádkového světa v představení, které milují děti i jejich rodiče

Petr Pan, milovaný dětmi i dospělými po celém světě, je skutečnou legendou v pohádkovém světě knih a filmů. Zveme vás na představení, které mělo premiéru v divadle ABC v září letošního roku a je novou adaptací slavného příběhu v režii Davida Drábka.
 

Celý článek

České oděvní duo SegraSegra přináší unikátní pánskou kolekci z nepromokavé džínoviny

Dagmar a Eliška Mertovy přichází s novinkou – nepromokavou džínovinou, ze které šijí bundy, klasické kalhoty, ale i kraťasy na kolo. Kromě funkčnosti a nadčasovosti splňuje nová kolekce ještě další aspekt, který je pro tuto značku klíčový, udržitelnost.

Celý článek

“Žádný drama” je oslavou 1. výročí Pre-owned kategorie Zalando

Kampaň oslavuje nejen roční výročí existence možnosti vyměňovat oblečení z druhé ruky za kredit na Zalando, ale také jednoduchost, se kterou uživatelé mohou vyhledávat a vyměňovat svoje oblečení a zpestřit si šatník jedinečnými poklady.

Celý článek

Barvy, vzory a střihy, které vládnou podzimu 2021

Klesající teplota na teploměru jasně hlásí, jaké období přichází. Jestli v šatníku ještě nemáte aktuální podzimní a zimní trendy, na tyhle čtyři byste se měla zaměřit.

Celý článek

Podzimní kolekce H&M na vlně trendy outdoorového oblečení

Podzimní kolekce H&M Fall Fashion 2021 je trendy a plná barev, ale zároveň v sobě nese praktické prvky outdoorového oblečení. Ideální záležitost pro chladnější a nepříznivé počasí.

Celý článek

Converse X paria/FARZANEH vzdává hold íránské kultuře

Klasika se potkává s moderní funkčností v nové kolaboraci Converse a londýnské designérky Paria Farzaneh. Jde už o druhou spolupráci, která znovu vzdává hold estetice 90. let a íránské kultuře.

Celý článek