dnes je 22.08.2019 a svátek má Bohuslav

Nová kolekce značky Marchesa je zahalená v květinách

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce značky Marchesa je doslova v rozkvětu. Ačkoli jsou květované vzory pro značku příznačné, kolekce 2019 vás přímo unese na rozkvetlou louku, i když za okny řádí zima a mráz.

Nová koncepce i prostředí

Zakladatelky značky Marchesa návrhářky Georgina Chapman a Keren Craig se rozhodly, že tak krásným modelům, jako jsou šaty od Marchesa, se již nehodí obyčejné ateliérové focení, ale exteriér. Už v jarní svatební kolekci si návrhářky oblíbily rozkvetlé prostředí svěžího lesa. Pro kolekci Marchesa Pre Fall 2019 si vybraly prostředí nádherného skleníku s rozkvetlými květy v Bronxu. Světelným nasvícením simulovala značka na fotografiích dokonce sluneční svit, který je doplněn krásnými bohatými kapradinami, rozkvetlými ovocnými stromy a různobarevnými květy vzácných rostlin. Jediný pohled vás opravdu zahřeje u srdce i přesto, že venku ještě zuří zima a mráz.

Odvážné kombinace

Kolekce je tak sestavena z modelů, které jsou zdobené akvarelovými barevnými květinkami a 3D výšivkami květů, to vše obklopené květinami opravdovými. Byť je květinový design pro Marchesu každou kolekcí více a více typičtější, zdá se, že v této kolekci se návrhářky nebály býti graficky odvážnější. Jedná se například o odvážné rozmazávání krajů grafik do ztracena nebo plášť a společenské šaty, doplněné trojrozměrným květovaným vzorováním a peřím. Opravdu velmi netradiční kombinace je známkou odvážných fantazií návrhářek.

Kromě šatů i oblečení do kanceláře

Největším překvapením kolekce Pre Fall 2019 však nebyly odvážné kombinace ani přenádherné prostředí na fotografiích, ale modely a střihy jako takové. Marchesa je typická značka pro společenské a svatební šaty, ale v této kolekci zabrousila do úplně jiného odvětví, totiž oděvů i pro denní nošení. Součástí kolekce je totiž například květovaná blůzka stylu business a ready to wear, kterou Marchesa kombinuje s dlouhou černou sukní, ale je ji možno spárovat klidně i s džínami pro klasický den v kanceláři.

Vogue.com; Marchesa.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ KOLEKCE AKTUÁLNÍ MÓDA MARCHESA PRE FALL 2019 KEREN CRAIG GEORGIA CHAPMAN KVĚTY MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Rozhovor s kreativní dvojicí známou jako Ester&Josefina

Ester a Josefina, kreativní duo, které zná nejen český instagram! Instagramerky, autorky knihy, majitelky módních kolekcí, pořadatelky besed. A mnoho dalšího… Co znamená značka Ester&Josefina? Vyzpovídali jsme holky v rozhovoru pro móda.cz.

Celý článek

Mladá modelka Kaia Gerber je novou svěží tváří podzimní kampaně Versace

Všem muselo být jasné, že když se spojí značka Versace s momentálně oblíbenou a velmi obsazovanou modelkou Kaiou Gerber a uznávaným fotografem Stevenem Meiselem, vzejde z toho něco skvělého. A to se také stalo. Nová kampaň určitě zaujme po všech stránkách. 

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek