dnes je 23.03.2019 a svátek má Ivona

Nová kolekce značky Marchesa je zahalená v květinách

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce značky Marchesa je doslova v rozkvětu. Ačkoli jsou květované vzory pro značku příznačné, kolekce 2019 vás přímo unese na rozkvetlou louku, i když za okny řádí zima a mráz.

Nová koncepce i prostředí

Zakladatelky značky Marchesa návrhářky Georgina Chapman a Keren Craig se rozhodly, že tak krásným modelům, jako jsou šaty od Marchesa, se již nehodí obyčejné ateliérové focení, ale exteriér. Už v jarní svatební kolekci si návrhářky oblíbily rozkvetlé prostředí svěžího lesa. Pro kolekci Marchesa Pre Fall 2019 si vybraly prostředí nádherného skleníku s rozkvetlými květy v Bronxu. Světelným nasvícením simulovala značka na fotografiích dokonce sluneční svit, který je doplněn krásnými bohatými kapradinami, rozkvetlými ovocnými stromy a různobarevnými květy vzácných rostlin. Jediný pohled vás opravdu zahřeje u srdce i přesto, že venku ještě zuří zima a mráz.

Odvážné kombinace

Kolekce je tak sestavena z modelů, které jsou zdobené akvarelovými barevnými květinkami a 3D výšivkami květů, to vše obklopené květinami opravdovými. Byť je květinový design pro Marchesu každou kolekcí více a více typičtější, zdá se, že v této kolekci se návrhářky nebály býti graficky odvážnější. Jedná se například o odvážné rozmazávání krajů grafik do ztracena nebo plášť a společenské šaty, doplněné trojrozměrným květovaným vzorováním a peřím. Opravdu velmi netradiční kombinace je známkou odvážných fantazií návrhářek.

Kromě šatů i oblečení do kanceláře

Největším překvapením kolekce Pre Fall 2019 však nebyly odvážné kombinace ani přenádherné prostředí na fotografiích, ale modely a střihy jako takové. Marchesa je typická značka pro společenské a svatební šaty, ale v této kolekci zabrousila do úplně jiného odvětví, totiž oděvů i pro denní nošení. Součástí kolekce je totiž například květovaná blůzka stylu business a ready to wear, kterou Marchesa kombinuje s dlouhou černou sukní, ale je ji možno spárovat klidně i s džínami pro klasický den v kanceláři.

Vogue.com; Marchesa.com

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ KOLEKCE AKTUÁLNÍ MÓDA MARCHESA PRE FALL 2019 KEREN CRAIG GEORGIA CHAPMAN KVĚTY MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek