dnes je 19.01.2019 a svátek má Doubravka

Nová kolekce značky Marchesa je zahalená v květinách

Nová kolekce značky Marchesa je doslova v rozkvětu. Ačkoli jsou květované vzory pro značku příznačné, kolekce 2019 vás přímo unese na rozkvetlou louku, i když za okny řádí zima a mráz.

Nová koncepce i prostředí

Zakladatelky značky Marchesa návrhářky Georgina Chapman a Keren Craig se rozhodly, že tak krásným modelům, jako jsou šaty od Marchesa, se již nehodí obyčejné ateliérové focení, ale exteriér. Už v jarní svatební kolekci si návrhářky oblíbily rozkvetlé prostředí svěžího lesa. Pro kolekci Marchesa Pre Fall 2019 si vybraly prostředí nádherného skleníku s rozkvetlými květy v Bronxu. Světelným nasvícením simulovala značka na fotografiích dokonce sluneční svit, který je doplněn krásnými bohatými kapradinami, rozkvetlými ovocnými stromy a různobarevnými květy vzácných rostlin. Jediný pohled vás opravdu zahřeje u srdce i přesto, že venku ještě zuří zima a mráz.

Odvážné kombinace

Kolekce je tak sestavena z modelů, které jsou zdobené akvarelovými barevnými květinkami a 3D výšivkami květů, to vše obklopené květinami opravdovými. Byť je květinový design pro Marchesu každou kolekcí více a více typičtější, zdá se, že v této kolekci se návrhářky nebály býti graficky odvážnější. Jedná se například o odvážné rozmazávání krajů grafik do ztracena nebo plášť a společenské šaty, doplněné trojrozměrným květovaným vzorováním a peřím. Opravdu velmi netradiční kombinace je známkou odvážných fantazií návrhářek.

Kromě šatů i oblečení do kanceláře

Největším překvapením kolekce Pre Fall 2019 však nebyly odvážné kombinace ani přenádherné prostředí na fotografiích, ale modely a střihy jako takové. Marchesa je typická značka pro společenské a svatební šaty, ale v této kolekci zabrousila do úplně jiného odvětví, totiž oděvů i pro denní nošení. Součástí kolekce je totiž například květovaná blůzka stylu business a ready to wear, kterou Marchesa kombinuje s dlouhou černou sukní, ale je ji možno spárovat klidně i s džínami pro klasický den v kanceláři.

Vogue.com; Marchesa.com

DÁMSKÁ KOLEKCE AKTUÁLNÍ MÓDA MARCHESA PRE FALL 2019 KEREN CRAIG GEORGIA CHAPMAN KVĚTY MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Saint Laurent ukazuje pravou tvář letní kampaně

Modelky v této kampani hrají roli nových aristokratů a rozhodně se nebojí své sexuální orientace. Vypadají totiž báječně.

Celý článek

Aktuální kolekce české značky Design Dictat přináší jednoduché linie

Značka, která má u nás své místo a kterou bedlivě sledujeme, opět přichází s jednoduchými liniemi, které většina žen miluje. Nejčistší minimalismus tu tvoří hlavní podstatu celé kolekce.

Celý článek

Doutzen Kroes v nové sportovní kampani DK1985

Nizozemská supermodelka Doutzen Kroes se objevila v nové sportovní kampani pro značku Hunkemöller. Linie s názvem DK1985 představila funkční sportovní oděvy v růžovo-černém provedení.

Celý článek

Jak nejlépe utratit peníze, které jste našli pod stromečkem?

Dostali jste pod stromeček místo dárku obálku s penězi nebo dárkovou kartu? Víme, jak je utratit!

Celý článek

Jarní kampaň značky Coach míří na pouť

Módní značka Coach si pro svou jarní kampaň roku 2019 zajela do Los Angeles na klasickou pouť plnou kolotočů.

Celý článek

TOP 26 nejkrásnějších plesových šatů od návrhářských špiček

Blíží se plesová sezóna. Večerní róba je klíčovým vyjádřením sebe samé. Co nabízí nejluxusnější značky a mistři v oboru? Výběr toho nejlepšího zde… 

Celý článek

Gucci ve své nové kolekci představil kulturní dědictví

Důležitost kulturních odkazů je tématem nové kolekce značky Gucci. Mix tradicí, retro střihů i inovativních materiálů tvoří dokonale barevný look.

Celý článek

Prada v nové kampani představila západ slunce připomínající peklo

Západ slunce v opravdu velkém provedení působí, spíše jako by samotné peklo vystoupilo na zem. Netradičně pojatá kampaň je z rukou fotografa Willy Vanderperre.

Celý článek