dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Nová kolekce značky Marni se snaží najít krásu a odpoutat se od stereotypů

Přidat na Seznam.cz
Co je to krása? Odpovědi na tuto otázku se snažil najít italský módní dům Marni prostřednictvím nejnovější resort kolekce 2021. 

zdroj: Vogue.com

Italský kreativní ředitel Francesco Risso má krásu spojenou se vzpourou. Na jednu stranu hluboce uznává klasickou krásu, ale na druhou stranu cítí potřebu vzbouřit se proti zavedeným stereotypům. To se vždy odráží v jeho kolekcích. Podle něj byla značka Marni vždy zaměřena na nekonvenční krásu a tu, která nezná meze. 

„Při navrhování kolekce jsme se rozhodli definovat podstatu značky. Oslavit její minulost, přítomnost a budoucnost. Dívali jsme se dovnitř a snažili se vyjmout vlastnosti, které tak formují značku Marni. Bylo to velmi radostné tvoření,” popsal proces kreativní ředitel Francesco Risso

Sbírka v sobě snoubila vše, co je tak typické pro Marni; květinové vzory, zářivé barvy, extravagantní pánské i dámské siluety a v neposlední řadě i způsob, jakým byly snímky pořízeny. Francesco Risso si totiž vybral několik londýnských studentů a umělců, kteří byli vyfoceni fotografem Jackem Davisonem v modelech Marni přes FaceTime. Přičemž každý mladý jedinec se sám nastylizoval. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MARNI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA resort

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Pánská kolekce Louis Vuitton v Tokiu v říši divů

Virgil Abloh je již několik let kreativním ředitelem značky Louis Vuitton pro pánské oblečení. Jako celý módní svět, i značka Louis Vuitton byla zasažena celosvětovou pandemií. Virgil Abloh však svou tvorbu nezastavil, a tak můžeme vidět jeho unikátní jarní kolekci 2021.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek