dnes je 17.01.2021 a svátek má Drahoslav

Nová kolekce značky Marni se snaží najít krásu a odpoutat se od stereotypů

Přidat na Seznam.cz
Co je to krása? Odpovědi na tuto otázku se snažil najít italský módní dům Marni prostřednictvím nejnovější resort kolekce 2021. 

zdroj: Vogue.com

Italský kreativní ředitel Francesco Risso má krásu spojenou se vzpourou. Na jednu stranu hluboce uznává klasickou krásu, ale na druhou stranu cítí potřebu vzbouřit se proti zavedeným stereotypům. To se vždy odráží v jeho kolekcích. Podle něj byla značka Marni vždy zaměřena na nekonvenční krásu a tu, která nezná meze. 

„Při navrhování kolekce jsme se rozhodli definovat podstatu značky. Oslavit její minulost, přítomnost a budoucnost. Dívali jsme se dovnitř a snažili se vyjmout vlastnosti, které tak formují značku Marni. Bylo to velmi radostné tvoření,” popsal proces kreativní ředitel Francesco Risso

Sbírka v sobě snoubila vše, co je tak typické pro Marni; květinové vzory, zářivé barvy, extravagantní pánské i dámské siluety a v neposlední řadě i způsob, jakým byly snímky pořízeny. Francesco Risso si totiž vybral několik londýnských studentů a umělců, kteří byli vyfoceni fotografem Jackem Davisonem v modelech Marni přes FaceTime. Přičemž každý mladý jedinec se sám nastylizoval. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MARNI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA resort

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek