dnes je 15.06.2021 a svátek má Vít

Nová minimalistická jarní kolekce H&M je inspirovaná 90. léty a posouvá hranice v oblasti udržitelnosti a inovativních materiálů

Přidat na Seznam.cz
H&M kombinuje sportovní a minimalistické prvky 90. let. Mezi klíčové kousky patří mikina nebo džínová bunda bez rukávů či šaty s vázáním a řasením. Kolekce H&M SPRING 2021 bude v prodeji od 25. března.

Společnost H&M dělá další odvážný krok ve snaze o udržitelnost v módním průmyslu. Ve své nové jarní kolekci nabízí další inovativní materiály, jako je Agraloop ™ Biofibre ™, kterého využití se rozšířilo v rámci celého portfolia značky.

Kolekce čerpá inspiraci z minimalistické nonšalantnosti 90. let a zaměřuje se na objem a detaily. Klíčovými kousky kolekce jsou volné dlouhé šaty, tílka, bundy bez rukávů, jednořadé saka, šortky s nabíranými elastickými pasy, džínové kalhoty a trenčkot. Paleta barev je velmi limitovaná a neutrální – dominují barvy jako béžová, ecru, šedá a černá. To umožňuje jednotlivé kousky kombinovat nejenom v rámci kolekce, ale i celého šatníku.

Po svém debutu v kolekci H&M Conscious Exclusive AW20 se nový udržitelný materiál Agraloop ™ Biofibre ™ rozšířil i do hlavních kolekcí značky. Tento materiál se vyrábí proměnou odpadu z potravinářských plodin, v tomto případě z odpadu z olejnatých konopných semen, na přírodní vlákno.

Kolekce nabízí i kousky z dalších udržitelnějších materiálů, jako jsou recyklovaná organická bavlna, džínovina, popelín či len. Některé materiály zůstaly přírodní, nebarvené. Kolekce je dalším krokem k ambicióznímu cíli společnosti H&M používat do roku 2030 pouze 100% recyklované nebo jiné, udržitelně získávané materiály.

         

UDRŽITELNÉ MATERIÁLY V KOLEKCI SPRING 2021

Agraloop ™ BioFibre ™

Agraloop ™ BioFibre ™ je přírodní vlákno vyrobené ze zbytků zemědělského odpadu z produkce konopí. Společnost, která stojí za cirkulárními systémy Agraloop ™ BioFibre ™, byla vítězem H&M Global Change Award 2018. Agraloop ™ BioFibre ™ byl poprvé představen v kolekci H&M Conscious Exclusive AW20, což je skvělý příklad toho, jak Conscious Exclusive slouží jako inkubátor nových materiálů a inovací, které se nakonec použijí v hlavních kolekcích H&M.

Organický len

Len je odolný, přírodní materiál. Jeho pěstování vyžaduje nízkou spotřebu vody.

Organický len se pěstuje bez chemických pesticidů, GMO nebo hnojiv. Navíc je prodyšný a je velmi elegantní volbou pro teplejší počasí. Tkanina je stejně vysoké kvality jako běžný len, ale bez použití geneticky modifikovaných semen.

Organická bavlna

H&M Group je největším uživatelem organické bavlny na světě. Ta se pěstuje podle přísných standardů - bez umělých pesticidů a hnojiv a neobsahuje žádné geneticky modifikované organismy (GMO).

Recyklovaná bavlna

H&M Group je podle Textile Exchange 2018 Materials Benchmark druhým největším uživatelem recyklované bavlny na světě. Recyklovaná bavlna brání skládkování materiálů a omezuje používání prvotních surovin. Recyklované materiály jsou výhodné pro všechny; zabraňují ukládání odpadu na skládky a snižují spotřebu prvotních surovin (stejně jako chemikálií, energie a vody použitých k jejich výrobě). Textilní zbytky a staré oděvy (jako opotřebované džíny ze sběrných boxů na oděvy) se rozemelou na vlákna, spřádají do nových přízí a tkají nebo pletou do nových tkanin.

Recyklovaný polyamid

Náš recyklovaný polyamid získáváme ze zbytkového odpadu z výroby. Tento materiál svou výrobou, stejně jako recyklovaná bavlna, šetří přírodní zdroje a omezuje používání chemikálií, vody a energie.

Tencel ™ Lyocell

Tencel ™ Lyocell je obnovitelný, zcela přírodní materiál vyrobený z rostlinné celulózy, jako je celulóza ze stromů. Skupina H&M používá vlákna Tencel ™ Lyocell, která jsou vyrobena z udržitelné dřevní hmoty vyrobené cirkulární produkcí. Tencel ™ Lyocell je měkký jako bavlna, ale na výrobu potřebuje mnohem méně vody a nevyžaduje žádné nebo jen velmi málo pesticidů.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA HMKO RECYKLACE ORGANICKÁ BAVLNA LEN KONOPÍ

Související články

Prázdniny s českou značkou Pura Vida budou hrát všemi barvami!

Bez šatů LA VIDA se v létě zkrátka neobejdete. Jsou ušity z bavlny s trochou elastanu, aby se v nich dalo pořádně zadovádět a nikde se nevytahaly, neškrtily ani neškrábaly.

Celý článek

Kolekce RE.GEN značky PUMA je vyrobená z recyklovaných materiálů a textilního odpadu

Dát druhý život textilu, který je pro většinu už nepoužitelný, je úžasným způsobem, jak regenerovat nepotřebný odpadní materiál. Kolekce je inspirovaná myšlenkou znovuvyužití něčeho, co již zaniklo.

Celý článek

I domácí oblečení může být šik a trendy

Doma momentálně trávíme více času než jindy. Ať už máte homeoffice nebo trávíte čas s dětmi, i doma se můžete oblékat nejen pohodlně, ale i šik. Chcete vědět, jak na to? Poradíme vám v následujících řádcích.

Celý článek

Jste plnoštíhlá žena? A víte, jaké kalhoty vám budou slušet?

I s pár kily navíc si bez problému dopřejte tu nejlepší dostupnou módu. V oblasti výběru kalhot a džínů je ale potřeba sledovat několik jednoduchých pravidel, díky kterým vyberete opravdu ty správné džíny a budete se v nich cítit výborně a sebevědomě.

Celý článek

Nejlepší módní inspirace z filmů a seriálů dostupných na Netflixu

Streamovací platforma Netflix nabízí na svých stránkách nespočet seriálů a filmů, z nichž se dá inspirovat. Zvlášť, co se módy týče. Připravili jsme seznam těch, které by vám coby módním nadšencům neměli uniknout. 

Celý článek

Co je aktuálně trendy ve street módě?

Street móda s sebou vždy nesla čerstvý vzduch mladého publika a to se pochopitelně nemění ani v posledních letech. Dnes je dokonce i více než kdykoliv dřív street móda ovlivňovaná sportovním odvětvím a to konkrétně skateboardingem nebo jízdnou na BMX kolech. Celkově jde o všechny sporty, které můžete potkávat ve skateparcích.

Celý článek

KIPLING VZDÁVÁ HOLD IKONĚ V NOVÉ KOLEKCI COCA-COLA

Nový rok přináší nové příležitosti! Letos se Kipling rozhodl spojit módu s optimistickým poselstvím a navázal spolupráci s jednou z nejuznávanějších značek na světě, společností Coca-Cola. V současných nejistých dobách tak vsadil na sílu soudržnosti, která ve světě stále dokáže dosáhnout velkých změn.

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek