dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

NOVÁ PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON TVOŘENA VIRGILEM ABLOHEM

Přidat na Seznam.cz
Hudba je múzou a metaforou módy. Prostupuje kompletním odkazem tvorby Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton. V této virtuózní nové pánské kolekci se snoubí hudba s módou novým, svěžím způsobem.
Pánská kolekce LV

Zdroj: se svolením LV

Virgil Abloh

Testamentem umělcova úžasného propojení zvukového a vizuálního aspektu je pánská kolekce Louis Vuitton Pre-Spring 2023. Kolekce zkoumá téma dospívání, které bylo v Ablohově tvorbě klíčové na pozadí hudebního mládí. Směr této pre-kolekce Virgil Abloh vytyčil ještě před svým nečekaným odchodem 28. listopadu 2021. Umělcovy ideje zrealizovali kreativní týmy a kolegové, se kterými na kolekcích pro značku Louis Vuitton  dlouhodobě spolupracoval.


Zdroj: se svolením LV

Pařížská lokace

Kolekce byla nafocena v pařížském Centre National de la Danse. Zasazuje motiv chlapectví, typický pro Virgilovu tvorbu, do metaforického pozadí hudební školy: vzdělávací instituce, kde se studují hudební tradice a která je reformována a inovována novými generacemi. Stejně jako vývoj garderoby mladého muže, je i jeho hudební vývoj originálním dialogem mezi historickými normami, aktuálními a budoucími trendy. Navíc jej podněcuje svůdné vábení populární kultury, blízké mentalitě mládí. Kolekce je rozdělena na dvě části a předvádí módu, vycházející z experimentální fáze života mladého hudebníka a okamžiku, kdy vstupuje do světa dospělých, aby předvedl své vlastní dílo.


Zdroj: se svolením LV

Dospívání, hudba a motiv motýla

Metaforické motivy motýlů, připomínající vybledlou malbu prsty, zjemňují oblek ve stylu pracovních oděvů, vestu z česaného mohéru i mikinu z vypodloženého fil coupé. Batika, oblíbená technika Virgila Abloha, se objevuje v pestré nasprejované podobě na kožešinové vestě se vsadkami Monogramu, letecké kožené bundě i denimových modelech. Příběh kolekce vykreslují vintage univerzitní bundy, které místo tradičních školních a sportovních emblémů zdobí laserová grafika, tematicky provázaná s hudební školou. Na potisku pyžam se objevují notové partitury. Inspiraci fanouškovským merchem lze číst u imaginárních koncertních triček Louis Vuitton, kreslené hudební grafiky i fotbalových šál.


Zdroj: se svolením LV

Klasika spojená se sportem

Druhá část kolekce s titulem The Music Student pracuje s tématem dospívání. Jsou pro ni charakteristické tradiční obleky, oživené generačním vrstvením, typickým pro sportovní módu. Vypasovaný oblek doplňuje fotbalová šála, volný oblek se vzorem Damier je zkombinovaný s nadýchanou bundou z kůže Monogram, tmavošedý oblek ve stylu pracovního oblečení pro nádech nedbalé elegance stylově podtrhuje mikina. Dvouřadý oblek vynikne pod vatovanou bundou z technického fleecového žakáru, který rozjasňuje potisk ve vzoru kohoutí stopy. Ten se objevuje také na kargo obleku se stahovacími kapsami. Šedý oblek se sukní a tepláková souprava zaujmou vzorem ptačí stopy, který je symbolickým zpodobněním svobody a prozrazuje inspiraci vzory, které se opakují v práci Virgila Abloha pro značku Louis Vuitton.


Zdroj: se svolením LV

 

 

Přidat na Seznam.cz
LOUIS VUITTON PÁNSKÁ KOLEKCE LOUIS VUITTON MÓDA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Zalando kolekce nové generace

NEJNOVĚJŠÍ KAMPAŇ ZALANDO „PORTRÉTY NOVÉ GENERACE“

Exkluzivně pro Zalando vytvořil pařížský stylista Edem Dossou a jeho kreativní přátelé Justin French, Laurence Kleinknecht, Dourane a Melissa Bon nejnovější designérské trendy.

Celý článek
Cestovní zavazadla

PODZIM V NEW YORKU NEBO V ŘÍMĚ? VYBERTE S NÁMI CESTOVNÍ ZAVAZADLO

Podzim je velice příjemným obdobím pro cestování. V září také začíná obchodní rok a tím začíná ve velkém i cestování pracovní. Připravili jsme pro vás se Zalandem tipy na krásná, praktická a ikonická cestovní zavazadla.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek

Jak královna Alžběta II. definovala svůj vlastní módní odkaz

70 let královny Alžběty II. na trůnu nebylo charakterizováno pouze její působivou vládou a významnou diplomacií. Móda Její Výsosti v průběhu let důsledně upřednostňovala královskou eleganci před módními výstřelky, díky čemuž je nyní nejvíce ikonickým odkazem královské rodiny na světě.

Celý článek

Kolekce od 4F a Anny Lewandowské podtrhuje sílu ženskosti

Značka 4F představuje další spolupráci s Annou Lewandowskou - kolekci, která je výrazná jak formou, tak i použitím barev. Její univerzální charakter, který kombinuje sportovní komfort s módním nádechem, umožňuje tvořit neomezené množství outfitů.

Celý článek
Kolekce Puma a Vogue

PUMA A VOGUE SPOLEČNĚ VYTVOŘILI IKONICKOU KOLEKCI

Společnosti PUMA a VOGUE oznámily zahájení nové spolupráce, která spojuje svět sportu a módy do jedinečné kolekce.

Celý článek