dnes je 23.04.2021 a svátek má Vojtěch

Nová podzimní kolekce Atelier Versace je milostným dopisem k sebevědomí

Přidat na Seznam.cz
Donatella Versace v nové podzimní a zimní kolekci 2020 oslavovala moderní ženy a muže. Při vytváření se inspirovala nejen lidmi kolem sebe, ale také přírodou a abstraktním uměním. 

Zdroj: Vogue.com

Sbírka pro sebevědomou ženu i muže, kteří ví co chtějí. I tak by se dal nazvat nejnovější kreativní počin Donatelly Versace a jejího týmu. Bohatě zdobené róby i pánská saka byly inspirované renesancí a tématy síly a znovuzrození. Právě tyto aspekty ztělesňují radost a pozitivitu, která ze sbírky sálá. Siluety odkazují na přírodu, protože tvary připomínají okvětní lístky, stejně jako barevná paleta. V ní sice převládají zemité odstíny, ale najde se tu i kanárkově žlutá, křiklavě růžová či nebeská modrá. 

 

Precizní řemeslné zpracování je pro Atelier Versace samozřejmostí. V kolekci nechyběly bohatě zdobené dámské róby, z nichž většina byla až na zem a měly nejrůznější střihy. Od elegantních upnutých šatů se spadlými rameny a vysokým rozparkem, až po koktejlové žluté šaty s třásněmi. Pro pány zase vytvořila Donatella sadu obleků, z nichž některé byly typicky elegantní, ale z jiných vyzařovala radost a hravost zvláště kvůli výběru barev. Lookbook i video byly pořízeny v prostorách milánského ateliéru na adrese Via Gesù, kde Atelier Versace před lety vznikl. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ATELIER VERSACE DONATELLA VERSACE VERSACE MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek