dnes je 18.04.2021 a svátek má Valérie

Nový recyklovaný materiál by mohl snížit závislost na čisté bavlně

Přidat na Seznam.cz
Narušit dávno zavedené standardy a zachránit přírodní zdroje pomocí nového materiálu vyrobeného z recyklovaných bavlněných oděvů je hlavním cílem švédské společnosti.  

Circulose je nový materiál vytvořený z recyklovaných bavlněných oděvů. Materiál, který byl vyvinut proto, aby snížil odpad v módním průmyslu, který končí na skládkách či ve spalovnách.

Společnost Re:newcell sídlící ve Stockholmu provozuje závod na recyklaci chemikálií a upozorňuje, že se v současné době recykluje méně než jedno procento oblečení.

Circulose by tak mohla snížit závislost módního průmyslu na čisté bavlně, na produkci oleje a sklizni stromů opětovným použitím vyřazených textilií za účelem vytvoření nového materiálu.

„Circulose byla vytvořena s ambicí přesunout celé módní odvětví do oběhu a dramaticky snížit dopad módy na životní prostředí,“ řekl Harald Cavalli-Björkman, vedoucí stejnojmenné značky Circulose.

Re:newcell se tak připojuje k mnoha dalším značkám, které usilují o to, aby jejich výrobní proces podléhal co nejvíce recyklovaných postupům. Proces Re:newcell začíná u samotných zákazníků, kteří darují oděvy s vysokým obsahem celulózy (bavlny a viskózy) společnosti, která používá chemikálie k rozpuštění přírodních vláken. Výsledná směs se vysuší, čímž získáme novou biologicky rozložitelnou surovinu zvanou Circulose, která se přivádí zpět do cyklu výroby textilu. Circulose splňuje kromě recyklace i další dva nezbytné požadavky, a to, že je to kvalitní materiál a zároveň cenově dostupný.

„Jsme neuvěřitelně nadšení spoluprací s některými předními světovými značkami, která nás teď čeká, abychom tento materiál přivedli na módní dráhy a do skříní, kam patří," dodal řekl Harald Cavalli-Björkman.

Nová kolekce oblečení Circulose byla představena na nedávném veletrhu módy a textilu Première Vision v Paříži. Prodej jednotlivých oděvů je v plánu začátkem roku 2020 prostřednictvím spolupráce s vybranými maloobchodníky.

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A OBCHOD MATERIÁL RECYKLOVANÝ MATERIÁL CELULOSE BAVLNA

Související články

JAK SE STÁT NÁVRHÁŘKOU KOŽENÉ KABELKY NA MÍRU

Chcete si navrhnout vlastní kabelku? Zvolte si tvar, materiál i doplňky a staňte se tak na chvíli módními návrháři.

Celý článek

Minimalistické šperky Eline Rosina

Každá žena si zaslouží kvalitní šperk. Bez ohledu na věk, styl nebo rozpočet. Takový šperk, který podtrhne její osobnost a zapíše se do paměti každému, kdo jej spatří.

Celý článek

Značka Krups představuje zbrusu nový kávovar

Značka Krups představuje zbrusu nový kávovar, který rozzáří vaši kuchyň a rozvibruje vaši duši… Jakýkoli plnoautomatický kávovar z řady Krups Intuition EA87 připraví kávu snad lepší, než na jakou chodíváte do vaší oblíbené kavárny, k tomu za pár okamžiků, naprosto podle vaší chuti i dalších smyslů.

Celý článek

Móda ve sportovním stylu, srovnání Puma a New Balance

Modelky, milovnice módy, blogerky, udávající trendy a nadšenkyně sportovního životního stylu sdílejí vášeň pro sportovní obuv. A nejen ony. Pohodlné tenisky jsou již několik sezón největším módním hitem. Také sníte o pohodlném oblečení pro každou příležitost? Investujte do módní sportovní obuvi New Balance nebo Puma.

Celý článek

Nákupní tip pro dámy i pány: dopřejte si nadstandardní péči

Perfektní péče o vlasy i vousy je tím, co nám často připadá jako základní standard. Ne s každým výrobkem však můžeme dosáhnout skvělých výsledků. S řadou Rowenta Ultimate Experience dosáhnete maxima!

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Vánocemi to rozhodně nekončí!

Mysleli jste si, že máte vyhráno a společně s Vánocemi skončilo i intenzivní uklízení? Úklid nikdy nekončí. Naštěstí s novým tyčovým vysavačem Rowenta X-Force Flex 11.60 AQUA se budete divit, jak jde úklid pěkně od ruky a mnohem snáz. Užijte si každou chvilku!

Celý článek

Sháníte dárek na poslední chvíli? Máme pro vás 5 tipů na dárky pro ženy i muže

Letošní Vánoce jsou tu snad ještě dřív než ty předešlé. Nemáte nakoupené všechny dárky a lámete si hlavu, co pořídit? V našem článku najdete užitečné tipy, které určitě využijete. Čtěte dál.

Celý článek