dnes je 04.10.2022 a svátek má František

Nový životní styl na místo spousty předsevzetí

Přidat na Seznam.cz
Ze všech stran vyskakují rady, jak zatočit s přebytečnými kily nabranými v adventním čase. Vstup do nového roku plný neudržitelných předsevzetí. Různé diety, detoxy a další drastické způsoby, jak se dostat zpět do formy, jsou pro mnohé spíše odrazující.

Vsaďte na zdravý rozum, klid a pohodu. Pokud přeci jen pociťujete kila navíc, zbavte se jich cestou, kterou plynule spojíte s běžným denním harmonogramem. Jedině tak se stane vašim novým životním stylem. Vyberte si z našich tipů, jak na nový, zdravější životní styl.

Voda jako základ

Důležitost dostatečného pitného režimu není nutné vysvětlovat. Nedostatek vody se začne rychle projevovat, a kromě žízně se může brzy dostavit bolest hlavy, únava či zhoršená nálada. Tyto příznaky novému životnímu stylu ovšem nejdou naproti! Představte si, že se přemlouváte k procházce s bolestí hlavy nebo máte jít běhat naprosto vyčerpaní a bez nálady. Co vám ale správný pitný režim může pomoct dodržet, je třeba pěkná láhev, kterou si ráno naplníte čistou vodou a postavíte si ji na pracovní stůl. Tak ji budete mít pořád na očích a při ruce. Pořídit si můžete také stylovou termosku a pití vody proložit zeleným čajem.

Spojte příjemné s užitečným

Když se řekne sport a pohyb, spoustě lidem se ihned vybaví přeplněná fitness centra, běh či jiný způsob „mučení“. Je jasné, že pokud jste se sportu nikdy předtím nevěnovali, musíte si nejprve pozvolně zvyknout a zlepšit svou fyzickou kondici. Než začnete zvedat činky, doporučujeme zvýšit fyzickou aktivitu zařazením pravidelných dlouhých procházek v tempu. Pořiďte si stylové funkční oblečení, kvalitní pohodlné boty a vydejte se do přírody! „Při nepříznivém počasí si doma roztáhněte podložku na cvičení a zacvičte si alespoň krátkou sérii cviků podle videí z  YouTube. Nemusíte hned dělat nespočet dřepů a výpadů, vyzkoušejte třeba jógu. Endorfiny se uvolní a vaše nálada se zlepší,” doporučuje Mária Padová za Factcool.cz.“ Oblečení vybírejte dle aktivity, jiné leginy se budou hodit na běh a jiné zase na jógu.

 

Sportem ku zdraví

Pokud se již cítíte na to, dát si pořádně do těla, můžete se začít poohlížet po fitness centru ve vašem okolí. Nic se ale nemá přehánět. Zjistěte si rozvrh lekcí a vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Než si zakoupíte permanentku pro pravidelné návštěvníky, prostory si projděte, pobavte se s místními trenéry. Pokud se vše jeví kladně, vrhněte se na to! Pro větší motivaci k pohybu si udělejte radost trendy kousky. Volte ale především pohodlí a funkčnost.

 

Nohy nahoru

Zdravý životní styl, to neznamená pouze dobrou fyzickou kondici. Ruku v ruce s tím jde také psychická pohoda. Naším cílem není cvičit sedm dní v týdnu a jíst pořád jen tak, jak by se mělo. Dopřejte si relax. Udělejte si čas pro sebe, pusťte si oblíbený film, jídlo si k němu klidně objednejte a vypněte. Tu pravou pohodu vám zajistí pohodlné domácí oblečení. 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA JÓGA DÁMSKÉ SPORTOVNÍ OBLEČENÍ DETOX CVIČENÍ

Související články

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Vitamíny a minerály pro zdravou pleť

V poslední době si lidí mnohem více začíná uvědomovat, že to, co jíme a pijeme, má významný vliv na naše zdraví a na to, jak se cítíme. Každý den jsme prostřednictvím reklamy a marketingových pastí bombardováni informacemi o tom, jak jsou důležité bílkoviny pro tvorbu svalů, vitamíny proti chřipce, sacharidy pro podání lepších výkonů a mohli bychom pokračovat.

Celý článek

Máte citlivou pleť? Vsaďte v létě na kosmetickou řadu s magnéziem

Osvěžení, hydratace a zklidnění pleti kdykoliv během dne si můžete dopřát díky kosmetické řadě s magnéziem, která v kombinaci s probiotiky a postbiotiky poskytuje pozoruhodné zklidňující účinky i té nejcitlivější pleti.

Celý článek

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek