dnes je 17.05.2022 a svátek má Aneta

Nový životní styl na místo spousty předsevzetí

Přidat na Seznam.cz
Ze všech stran vyskakují rady, jak zatočit s přebytečnými kily nabranými v adventním čase. Vstup do nového roku plný neudržitelných předsevzetí. Různé diety, detoxy a další drastické způsoby, jak se dostat zpět do formy, jsou pro mnohé spíše odrazující.

Vsaďte na zdravý rozum, klid a pohodu. Pokud přeci jen pociťujete kila navíc, zbavte se jich cestou, kterou plynule spojíte s běžným denním harmonogramem. Jedině tak se stane vašim novým životním stylem. Vyberte si z našich tipů, jak na nový, zdravější životní styl.

Voda jako základ

Důležitost dostatečného pitného režimu není nutné vysvětlovat. Nedostatek vody se začne rychle projevovat, a kromě žízně se může brzy dostavit bolest hlavy, únava či zhoršená nálada. Tyto příznaky novému životnímu stylu ovšem nejdou naproti! Představte si, že se přemlouváte k procházce s bolestí hlavy nebo máte jít běhat naprosto vyčerpaní a bez nálady. Co vám ale správný pitný režim může pomoct dodržet, je třeba pěkná láhev, kterou si ráno naplníte čistou vodou a postavíte si ji na pracovní stůl. Tak ji budete mít pořád na očích a při ruce. Pořídit si můžete také stylovou termosku a pití vody proložit zeleným čajem.

Spojte příjemné s užitečným

Když se řekne sport a pohyb, spoustě lidem se ihned vybaví přeplněná fitness centra, běh či jiný způsob „mučení“. Je jasné, že pokud jste se sportu nikdy předtím nevěnovali, musíte si nejprve pozvolně zvyknout a zlepšit svou fyzickou kondici. Než začnete zvedat činky, doporučujeme zvýšit fyzickou aktivitu zařazením pravidelných dlouhých procházek v tempu. Pořiďte si stylové funkční oblečení, kvalitní pohodlné boty a vydejte se do přírody! „Při nepříznivém počasí si doma roztáhněte podložku na cvičení a zacvičte si alespoň krátkou sérii cviků podle videí z  YouTube. Nemusíte hned dělat nespočet dřepů a výpadů, vyzkoušejte třeba jógu. Endorfiny se uvolní a vaše nálada se zlepší,” doporučuje Mária Padová za Factcool.cz.“ Oblečení vybírejte dle aktivity, jiné leginy se budou hodit na běh a jiné zase na jógu.

 

Sportem ku zdraví

Pokud se již cítíte na to, dát si pořádně do těla, můžete se začít poohlížet po fitness centru ve vašem okolí. Nic se ale nemá přehánět. Zjistěte si rozvrh lekcí a vyberte si tu, která vám bude nejvíce vyhovovat. Než si zakoupíte permanentku pro pravidelné návštěvníky, prostory si projděte, pobavte se s místními trenéry. Pokud se vše jeví kladně, vrhněte se na to! Pro větší motivaci k pohybu si udělejte radost trendy kousky. Volte ale především pohodlí a funkčnost.

 

Nohy nahoru

Zdravý životní styl, to neznamená pouze dobrou fyzickou kondici. Ruku v ruce s tím jde také psychická pohoda. Naším cílem není cvičit sedm dní v týdnu a jíst pořád jen tak, jak by se mělo. Dopřejte si relax. Udělejte si čas pro sebe, pusťte si oblíbený film, jídlo si k němu klidně objednejte a vypněte. Tu pravou pohodu vám zajistí pohodlné domácí oblečení. 

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA JÓGA DÁMSKÉ SPORTOVNÍ OBLEČENÍ DETOX CVIČENÍ

Související články

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek

5 novoročních předsevzetí pro vaši pleť

Každý rok si stanovujeme seznam různých předsevzetí, nebo alespoň slibů, které chceme následující rok dodržet. Těchto pět kroků prospěje vaší pleti, čímž zvýšíte kvalitu svého života.

Celý článek