dnes je 25.04.2018 a svátek má Marek

Oblečení v plastových taškách zadarmo skončilo

Konec igelitových tašek zdarma v obchodech! Obchodní řetězce začaly myslet i na přírodu a igelitové tašky jsou nyní kvůli velkému plýtvání zpoplatněné.

Supermarkety měly sice většinou tašky zpoplatněné, ale většina obchodů s oblečením ne. Podle studie Evropské komise je v ČR spotřeba plastových tašek kolem 300 kusů na osobu za rok, což je šílené číslo, které se přece musí změnit. Od nového roku už tašku zadarmo nikdo nedostane. S papírovými taškami začaly obchody s módou, jako jsou například CCC a Mohito, snad se k nim brzy připojí i další.

Na řadu přichází tašky látkové, které tolik neničí přírodu a často jsou eco.  Můžete je používat opakovaně a neničíte tolik přírodu, což je velice důležité. Také si můžete koupit látkovou tašku a podpořit tím například nějakou nadaci a udělat dobrý skutek nejen přírodě!

Za zmínku rozhodně stojí designové látkové tašky, které vám nijak nepokazí outfit a jsou opravdu hezké. Designové látkové tašky prodává mnoho obchodů s oblečením, jako je například H&M nebo Zoot. Látkovou tašku seženete i s nějakým vtipným a trefným potiskem nebo nápisem. Pokud se vám takové tašky líbí, můžete si designovou látkovou tašku dokonce vyrobit i sama přesně podle svých představ!

pinterest.com

IGELITOVÉ TAŠKY OBCHODY PAPÍROVÉ TAŠKY LÁTKOVÉ TAŠKY PŘÍRODA NOVINKY TIP

Související články

AKTUÁLNĚ: Kate Middleton se narodil třetí potomek - je to kluk!

Královská rodina se dočkala třetího potomka. Dne 23. dubna 2018 se vévodkyni z Cambridge a princi Williamovi narodil další syn.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: H&M oznamuje spolupráci s MOSCHINO

Do řetězcového prodeje se opět dostane kousek ze světa velké módy. Tentokrát se o to postará H&M a jeho partnerství s Moschino. 

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Apple zbarvil svůj iPhone 8 do červené

Leader trhu s chytrými telefony posílá do světa nový model. Technologicky se příliš neliší od svého předchůdce, barvu zato dostal pořádně výraznou.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Chanel uvede vlastní plavky a lyžařské oblečení

Karl Lagerfeld je umělcem bez hranic. Rozhodl se značku Chanel posunout ještě dál. Jako cestu vidí vlastní lyžařskou kolekci a plavky.

Celý článek

C&A vyslyšelo přání Evropy – spouští e-shop

Oblíbený řetězec s dostupnou módou pro ženy, muže i děti spustil na území Evropy jednotný e-shop.

Celý článek

Česká Miss zná všechny semifinalistky - je jich téměř padesát

Po posledním pražském castingu jsou již známy všechny dívky, které se zúčastní semifinále. Probojovala se jich necelá padesátka.

Celý článek

ZOOT končí s dopravou zdarma

Už toho bylo dost. Jeden z největších módních e-shopů přistoupil ke zrušení dopravy zdarma. A to i na výdejny. Za zkoušení se bude platit!

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Těhotenská kolekce Khloe Kardashian a beauty řada Victorie Beckham

Celebrtiy přicházejí s dalšími poutavými informacemi. Khloe Kardashian uvádí vlastní těhotenskou módu a Victoria Beckham se chystá na kosmetickou značku.

Celý článek