dnes je 20.07.2018 a svátek má Ilja

Oblečení v plastových taškách zadarmo skončilo

Konec igelitových tašek zdarma v obchodech! Obchodní řetězce začaly myslet i na přírodu a igelitové tašky jsou nyní kvůli velkému plýtvání zpoplatněné.

Supermarkety měly sice většinou tašky zpoplatněné, ale většina obchodů s oblečením ne. Podle studie Evropské komise je v ČR spotřeba plastových tašek kolem 300 kusů na osobu za rok, což je šílené číslo, které se přece musí změnit. Od nového roku už tašku zadarmo nikdo nedostane. S papírovými taškami začaly obchody s módou, jako jsou například CCC a Mohito, snad se k nim brzy připojí i další.

Na řadu přichází tašky látkové, které tolik neničí přírodu a často jsou eco.  Můžete je používat opakovaně a neničíte tolik přírodu, což je velice důležité. Také si můžete koupit látkovou tašku a podpořit tím například nějakou nadaci a udělat dobrý skutek nejen přírodě!

Za zmínku rozhodně stojí designové látkové tašky, které vám nijak nepokazí outfit a jsou opravdu hezké. Designové látkové tašky prodává mnoho obchodů s oblečením, jako je například H&M nebo Zoot. Látkovou tašku seženete i s nějakým vtipným a trefným potiskem nebo nápisem. Pokud se vám takové tašky líbí, můžete si designovou látkovou tašku dokonce vyrobit i sama přesně podle svých představ!

pinterest.com

IGELITOVÉ TAŠKY OBCHODY PAPÍROVÉ TAŠKY LÁTKOVÉ TAŠKY PŘÍRODA NOVINKY TIP

Související články

Zpěvačka Florence Welch vytvořila limitovanou kolekci nočního prádla

Značka Liberty London se domluvila na spolupráci se zpěvačkou a textařkou Florence Welch. Vzniknou tak noční košilky i klasická pyžama.

Celý článek

Nápis na bundě první dámy Spojených států amerických vzbudil skandál a opovržení

Manželka prezidenta Donalda Trumpa se dopustila mezinárodního módního a zároveň politického faux pas, když si oblékla bundu s nápisem "I REALLY DON'T CARE DO U?".

Celý článek

Jaký vliv budou mít roboti na módní průmysl?

Jedním z největších problémů, který pro lidstvo nastane, bude automatizace mnohé práce. Budoucnost tak přeje více robotům než lidem. 

Celý článek

Nový tým časopisu Elle? Kdo zastává pozici šéfredaktora a koho si s sebou přivedl?

Časopis Elle provází od počátku roku mnoho personálních změn. Kdo je od 1. května novým šéfredaktorem a kdo jsou další členové týmu?

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Kate Middleton se narodil třetí potomek - je to kluk!

Královská rodina se dočkala třetího potomka. Dne 23. dubna 2018 se vévodkyni z Cambridge a princi Williamovi narodil další syn.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: H&M oznamuje spolupráci s MOSCHINO

Do řetězcového prodeje se opět dostane kousek ze světa velké módy. Tentokrát se o to postará H&M a jeho partnerství s Moschino. 

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Apple zbarvil svůj iPhone 8 do červené

Leader trhu s chytrými telefony posílá do světa nový model. Technologicky se příliš neliší od svého předchůdce, barvu zato dostal pořádně výraznou.

Celý článek

AKTUÁLNĚ: Chanel uvede vlastní plavky a lyžařské oblečení

Karl Lagerfeld je umělcem bez hranic. Rozhodl se značku Chanel posunout ještě dál. Jako cestu vidí vlastní lyžařskou kolekci a plavky.

Celý článek