dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Oblečení v plastových taškách zadarmo skončilo

Konec igelitových tašek zdarma v obchodech! Obchodní řetězce začaly myslet i na přírodu a igelitové tašky jsou nyní kvůli velkému plýtvání zpoplatněné.

Supermarkety měly sice většinou tašky zpoplatněné, ale většina obchodů s oblečením ne. Podle studie Evropské komise je v ČR spotřeba plastových tašek kolem 300 kusů na osobu za rok, což je šílené číslo, které se přece musí změnit. Od nového roku už tašku zadarmo nikdo nedostane. S papírovými taškami začaly obchody s módou, jako jsou například CCC a Mohito, snad se k nim brzy připojí i další.

Na řadu přichází tašky látkové, které tolik neničí přírodu a často jsou eco.  Můžete je používat opakovaně a neničíte tolik přírodu, což je velice důležité. Také si můžete koupit látkovou tašku a podpořit tím například nějakou nadaci a udělat dobrý skutek nejen přírodě!

Za zmínku rozhodně stojí designové látkové tašky, které vám nijak nepokazí outfit a jsou opravdu hezké. Designové látkové tašky prodává mnoho obchodů s oblečením, jako je například H&M nebo Zoot. Látkovou tašku seženete i s nějakým vtipným a trefným potiskem nebo nápisem. Pokud se vám takové tašky líbí, můžete si designovou látkovou tašku dokonce vyrobit i sama přesně podle svých představ!

pinterest.com

IGELITOVÉ TAŠKY OBCHODY PAPÍROVÉ TAŠKY LÁTKOVÉ TAŠKY PŘÍRODA NOVINKY TIP

Související články

5 prvků, které se objevují u všech eco-friendly značek

Módní značky se snaží držet krok s dobou a když zákazník slyší na slovo sustainable, eco, natural či ethical, je jen otázkou času, kdy se naučí trendy aplikovat jako svůj hlavní marketingový tah.

Celý článek

Zemřela bývalá zástupkyně editora Vogue a módní poradkyně princezny Diany Anna Harvey

10. října zastihla módní průmysl smutná zpráva. Anna Harvey, osobnost světové módy, zástupce editora Vogue a důvěrná módní rádkyně zesnulé Lady D., ve věku 74 let zemřela.

Celý článek

Stella McCartney přichází se spodním prádlem na podporu povědomí o rakovině prsu

Britská návrhářka Stella McCartney uvádí vlastní kolekci spodního prádla s dobrým úmyslem. 

Celý článek

Proslavte se v módním světě - zkuste Bitvu Stylistů

Uznávaná soutěž Bitva Stylistů, kterou již poněkolikáté připravuje Answear ve spolupráci s celou řadou odborníků, vyhlašuje nový ročník. Přihlásit se může opravdu každý. 

Celý článek

Co nás čeká na Londýnském Fashion Weeku?

To nejdůležitější, na co byste se měla zaměřit na letošním ročníku London Fashion Week. 

Celý článek

L'oréal připravuje další spolupráci, tentokrát s Isabel Marant

Kosmetický velikán L'oréal Paris potěšil milovnice luxusní kosmetiky řadou rtěnek ve spolupráci s Balmain. Teď přichází celá kosmetická řada s Isabel Marant. 

Celý článek

Leopardí vzor zpátky v módě!

Možná ho milujete a s jeho příchodem vaše srdce plesá, možná ho ale také tak úplně nemusíte, takže pro vás máme špatnou zprávu. Tak jako tak - leopardí motiv je zpátky v kurzu.

Celý článek

Film o Alexanderu McQueenovi zažije premiéru v rámci MBPFW

Svůj debut si v rámci pražského týdne módy odbude film, na který milovníci módy již netrpělivě čekají. McQueen je tady!

Celý článek