dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Očistná Hot Joga

Blahodárné účinky jógy zná zřejmě každý z nás. Je úžasná jak pro tělo, tak pro mysl. Co takhle vyzkoušet hot jógu, která na nás má účinky ještě příznivější?

Mnoho z nás již vyzkoušelo jógu, někdo si ji pochvaluje více, někdo méně a někdo jí úplně propadl. Spoustu lidí ji odmítá s tím, že se nejedná o adekvátní náhradu cvičení a posilování. S tímto si dovolíme nesouhlasit. Každý kdo prohlásil, že si člověk na józe nezamaká, zřejmě nikdy nevyzkoušel Hot Jógu. A o co se vlastně jedná? V čem se liší od té klasické?

Hot jóga se liší zejména v tom, že se cvičí v místnosti, kde je vyšší vlhkost a kde se teplota pohybuje mezi 38°- 42°C. Nejenže se v tomto prostředí pořádně zapotíte, vyšší teplota také uvolní svaly, tím pádem jsou polohy mnohem intenzivnější a hlubší než při klasické józe (hot jóga se proto doporučuje spíše pokročilejším). A jaké jsou její další účinky?

1. Zvyšuje kapacitu plic a posiluje srdeční činnost

2. Pročišťuje lymfatický systém, zvyšuje detoxikaci vnitřních orgánů

3. Posiluje imunitní systém

4. Účinně kontroluje snižování váhy a přirozeně úpravuje metabolismus

Kam na Hot Jógu zajít? Dům Jógy nabízí rozmanité lekce - pro začátečníky, klidná a protahovací, dynamická a posilovací, zaměřená na zdraví zad. Výhodou je i to, že je najdete v Praze hned na třech místech - na Andělu, na Vinohradech a na Chodově. Pokud to máte trochu z ruky, vyzkoušejte Yoga Centrum v Holešovicích, kde nabízejí stejně dobré lekce.

Doufáme, že z Hot Jógy budete stejně nadšení jako my, a zařadíte ji do svého pravidelného rozvrhu. Hlavně nezapomeňte dodržovat pitný režim!

 

pinterest.com

ZDRAVÍ A KRÁSA HOT JÓGA JÓGA RELAX ZDRAVÍ

Související články

Rozhovor s Barborou Mottlovou

Herečka a modelka Bára Mottlová žije velice aktivní život, udělal si na nás čas a my jsme jí položili pár otázek o vaření, oblečení, fitness a jógy i instagramových výzvách. 

Celý článek

Čokolády, které můžete mlsat bez výčitek

Milujete čokoládu? A taky si u každého snědeného čtverečku slibujete, že zítra už opravdu půjdete cvičit? Zkuste si dát tentokrát jiné předsevzetí. 

Celý článek

Mají dobré srdce - české krásky cvičí pro charitu

Stigma, nejistota a bohužel velmi často nepříznivé prognózy - to je život mnoha lidí trpících roztroušenou sklerózou.
 

Celý článek

Horchata de chufa: Španělské osvěžení plné sluníčka a vitamínů

Přemýšlíte, jak se v létě osvěžit? Vsaďte na exotický nápoj z tygřích ořechů. Toto slaďoučké rostlinné mléko vás zasytí, zchladí a skvěle si na něm pochutnáte. 

Celý článek

Černobílá Cara Delevingne pro značku Douglas

Německá síť prodejen s kosmetikou Douglas uvádí svou novou tvář. Je jí top modelka Cara Delevingne.

Celý článek

Stylové sportování - raději jógu, běh nebo plavání?

S teplejším počasím se nám také otevírá více možností ku sportování. Z pásu můžete seběhnout do parku a z bazénu pod zářivkami vyplavat pod širé nebe. 

Celý článek

Proteinové smoothie – must-have pro sportovce i zdravá svačinka během dne

Potřebujete tělu dodat palivo během tréninku? Chcete po sportu načerpat pořádnou porci energie? Nebo jen nevíte, čím zahnat hlad během rána či odpoledne? Vsaďte na proteinová smoothie. 

Celý článek

Změnit životní styl není těžké, stačí tři zásady

Představte si, že ta změna životního stylu, kterou jste chtěla na jaře uskutečnit, je tady. Víte, že rozbourat svoje stereotypy nebude nejjednodušší. 

Celý článek