dnes je 27.05.2022 a svátek má Valdemar

Očistná Hot Joga

Přidat na Seznam.cz
Blahodárné účinky jógy zná zřejmě každý z nás. Je úžasná jak pro tělo, tak pro mysl. Co takhle vyzkoušet hot jógu, která na nás má účinky ještě příznivější?

Mnoho z nás již vyzkoušelo jógu, někdo si ji pochvaluje více, někdo méně a někdo jí úplně propadl. Spoustu lidí ji odmítá s tím, že se nejedná o adekvátní náhradu cvičení a posilování. S tímto si dovolíme nesouhlasit. Každý kdo prohlásil, že si člověk na józe nezamaká, zřejmě nikdy nevyzkoušel Hot Jógu. A o co se vlastně jedná? V čem se liší od té klasické?

Hot jóga se liší zejména v tom, že se cvičí v místnosti, kde je vyšší vlhkost a kde se teplota pohybuje mezi 38°- 42°C. Nejenže se v tomto prostředí pořádně zapotíte, vyšší teplota také uvolní svaly, tím pádem jsou polohy mnohem intenzivnější a hlubší než při klasické józe (hot jóga se proto doporučuje spíše pokročilejším). A jaké jsou její další účinky?

1. Zvyšuje kapacitu plic a posiluje srdeční činnost

2. Pročišťuje lymfatický systém, zvyšuje detoxikaci vnitřních orgánů

3. Posiluje imunitní systém

4. Účinně kontroluje snižování váhy a přirozeně úpravuje metabolismus

Kam na Hot Jógu zajít? Dům Jógy nabízí rozmanité lekce - pro začátečníky, klidná a protahovací, dynamická a posilovací, zaměřená na zdraví zad. Výhodou je i to, že je najdete v Praze hned na třech místech - na Andělu, na Vinohradech a na Chodově. Pokud to máte trochu z ruky, vyzkoušejte Yoga Centrum v Holešovicích, kde nabízejí stejně dobré lekce.

Doufáme, že z Hot Jógy budete stejně nadšení jako my, a zařadíte ji do svého pravidelného rozvrhu. Hlavně nezapomeňte dodržovat pitný režim!

 

pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA HOT JÓGA JÓGA RELAX ZDRAVÍ

Související články

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek