dnes je 16.08.2022 a svátek má Jáchym

Orámujte svoji krásu ofinou, je pořád v kurzu!

Přidat na Seznam.cz
Ano, je to tu zase! Ofina je opět v kurzu. Ženy ofinu buď milují nebo nesnáší. Je pravdou, že ofina dokáže pěkně potrápit, ale může každé ženě vytvořit krásný vzhled. I když jsou kadeřnictví teď zavřená, tak to zvládnete i vy doma.

zdroj: pixabay.com

Vytvořit si ofinu není tak těžké, jak se může zdát. Stačí vám jen ostré nůžky a v případě potřeby i speciální – efilační nůžky. Nebojte se toho. Může vám pomoci například tutoriál video. Pokud si na to netroufnete, tak vyčkejte na svého kadeřníka. K jarním a letním dnům je to ideální střih.

Přemýšlela jste někdy nad ofinou? Hodně záleží na tom, jaký tvar obličeje máte. Ofiny různých tvarů i délek jsou stále in a mohou slušet i vám. Můžete se podívat na inspiraci nebo si pomocí nůžek vytvořit něžnou ofinu sama. Ke každému tvaru obličeje pasuje jiný střih ofiny. Jaký tvar obličeje je ten váš?

Kulatý obličej

Kulatému tvaru obličeje nejvíce sluší prostříhaná delší ofina. Ostrým střihům nebo husté ofině se určitě vyvarujte. U kulatého obličeje si můžete zvolit i ofinu na stranu. S tou správnou ofinou se vám obličej více opticky protáhne.

zdroj: pixabay.com

Oválný obličej

Teď potěšíme všechny ženy, které mají oválný obličej. Protože oválnému obličeji sluší opravdu všechno. Bude vám slušet klasická ofina, prostříhaná i velmi krátká ofina nad obočím.

zdroj: canva.cz

Hranatý obličej

Pokud máte hranatý tvar obličeje, pak to chce zvolit takový střih, který vás opticky zjemní a protáhne vám dostatečně obličej. Nejlepší variantou je ofina na stranu, tedy patka. Příliš rovná ofina by vám mohla vytvořit ostrý vzhled.

zdroj: pixabay.com

Trojúhelníkový obličej

Je váš tvar obličeje ve tvaru trojúhelníku? Pak stejně jako oválnému obličeji ofina náramně sluší. Skvělou volbou je jakákoliv ofina nebo ofina na stranu. Vyrovnají se tak nerovnosti mezi větším čelem a špičatou bradou.

zdroj: pixabay.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY TVAR OBLIČEJE OFINA OFINA NA STRANU NŮŽKY

Související články

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Celý článek

Noční masky: pracují, zatímco vy spíte

Pleťové masky jsou takovým malým zázrakem pro naši pokožku. Zvláště pak noční masky, které dokáží pleti dodat potřebnou hydrataci a živiny během celé noci. Jak vybrat tu správnou pro vaši pleť?

Celý článek

Oblečte své tělo do závoje krásy a svěžesti

Ať už strávíte parné léto ve městě, v přírodě nebo u moře, čím uděláte své pleti největší radost? Určitě sprchou pro rychlé osvěžení a ideálně pečující kosmetikou, která jí dodá ochranu, hydrataci, osvěžení a omlazení.

Celý článek

Kosmetická taštička na cesty: Tuhá luxusní pleťová i tělová péče se vejde do každého zavazadla

Kosmetická taštička, která projde každou letištní kontrolou, neváží víc, než balení sušenek, a přitom obsahuje intenzivní péči o pleť a tělo? Žádný problém, našli jsme ji pro vás.

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Objevte kouzlo ionizace. ION Mist není jen běžný osvěžovač pleti

Pojďte s námi prozkoumat zázračné účinky ION Mist spreje, který pleť ionizuje, hloubkově hydratuje a zanechává ji krásně hladkou a vyživenou.

Celý článek