dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Orsay končí v Česku

Přidat na Seznam.cz
S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

ilustrační fotografie Orsay

Podle vyjádření zdroje časopisu Forbes se Orsay aktuálně zabývá prodejem svých prodejen. Pokud se toto nepodaří, vstoupí společnost na českém trhu do insolvence. Svou aktivitu údajně ukončí nejen v Česku, ale také na Slovensku. V obou zemích má více než 90 prodejen. Tisková mluvčí společnosti Orsay však informaci o ukončení podnikání nepotvrdila ani nevyvrátila.

Odchod z trhu se může zdát logický, protože mateřská společnost v Německu zveřejnila své finanční problémy v postcovidovém období a rakouská dcera je v insolvenci už od konce dubna. V Německu už společnost zrušila více než 80 poboček a propustila více než 200 zaměstnanců. To vedlo k rozsáhlým stávkám a zasahovat musely o odborové organizace. Důvodem byla nejen postcovidová finanční ztráta, ale také tlak na zvyšující se nájemné v Německu.

foto: Orsay Wien

V minulém finanční roce byla ve ztrátě i česká dceřiná firma. Mohly za to i ekonomické otřesy způsobené všeobecnou několik měsíců trvající uzávěrou prodejen. Navíc je možné, že se prodej přesune do prostoru e-commerce, kde se bude muset vypořádat s velkou konkurencí. Ekonomická krize v odvětví módy a oděvnictví nepostihla pouze Orsay. V insolvenci se nachází například i Pietro Filipi, Timeout, Only, Lee Cooper či Kara. Z Česka se začaly stahovat také značky jako Promod nebo Next. Změna obchodního modelu je jistě na místě.

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ORSAY NĚMECKO BUSINESS

Související články

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek