dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Památka Karla Lagerfelda bude uctěna 20. června v Paříži

Přidat na Seznam.cz
Vzpomínka na ikonický talent a osobnost německého návrháře bude dne 20. června uctěna na návrhářově nejoblíběnějším místě v Paříži v hotelu Grand Palais. Velkolepá rozlučka bude za přítomnosti 2 500 lidí.

Luxusní značky Chanel a Fendi se spojily, aby zorganizovaly uctivou vzpomínku na Karla Lagerfelda. Obřad a oficiální rozloučení s návrhářem proběhne 20. června v prostorách hotelu Grand Palais, které návrhář rád používal pro prezentaci svých Chanel přehlídek od roku 2005. Luxusní prostory patřily mezi ty nejmilejší a Lagerfeld obdivoval jejich architekturu. 

Vzpomínkový ceremoniál bude mít na starosti režisér Robert Carsen, který je známý ve světě opery a divadla. Chce hosty překvapit třemi pódii a promítacími plátny, kde také proběhne vystoupení. Bude se zde spolu s tancem, divadlem a hudebním představením promítat film o Karlu Lagerfeldovi. Umělecká představení mají být v souladu s tím, co měl Lagerfeld rád a mají prohloubit emotivní prožitek. Památku uctí jen pozvaní hosté a přátelé Karla Lagerfelda. Mělo by jich být 2 500. Na ceremoniál je možno dorazit jen na pozvání. 

Celá smuteční oslava představí příběh o Karlu Lagerfeldovi a jeho světě. Sám kdysi řekl, že než pohřeb, to raději umře, ale Fendi a Chanel mu chtějí vyjádřit respekt a zasloužený obdiv. Návrhář od svého úmrtí 19. února velmi schází v módním světě, a tak tomu bude i do budoucna. Původem německý návrhář ovlivnil celý módní svět svou tvorbou pro Chanel i Fendi. Jejich tribut slavnému designérovi je krásným gestem i povinností. 

 pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI CHANEL KARL LAGERFELD VZPOMÍNKA PAMÁTKA POHŘEB PAŘÍŽ GRAND PALAIS NÁVRHÁŘ IKONA LEGENDA

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek