dnes je 21.02.2019 a svátek má Lenka

Pánové, přivítejte návrat krátkých kraťasů

Krátké kraťasy byly donedávna u mužů zapovězeny. Nový trend začíná dovolovat nošení kraťasů, které sahají jen do poloviny stehen. Pánové, připravte se! 

Jaký je smysl kraťasů, když nejsou krátké? Možná tak přemýšlela značka Prada, když pro letošní léto na molo pustila muže ve zkrácených kraťasech. Ano, zní to podivně, ale je to tak. Zatímco doteď sahaly mužům kraťasy maximálně pár čísel nad kolena, léto 2018 jim dovoluje natáhnout výrazně kratší modely, které spíš připomenou běžecké šortky. A to nejen kratším a volnějším střihem, který disponuje trochou vůle po obvodu stehen, ale také díky materiálu. Kratší kraťasy většinou uvidíte vyrobené z šusťákoviny.

Kde se kraťasy vzaly?

Původ nejen šusťákových ale i kožených či sametových krátkých kraťasů sahá do sedmdesátých let minulého století. Ten přetrval ještě déle a 80. léta šortky se ještě o něco zkrátily. Jejich nošení mimo jiných proslavili i Rolling Stones či Mick Jagger. Ptáte se, kdy přišel ten zvrat a muži začali oblékat kraťasy až ke kolenům? Pravděpodobně když se začala rozmáhat vlna skateové a basketbalové módy. 

Do 21. století a roku 2018 trend kratších šortek nejsilněji vrací Prada. Jenže nic si nenalhávejme, většinu mužů pohled na modely v kraťasech spíše odradí. Není třeba vyrazit do ulic rovnou v běžeckém modelu sotva zakrývající zadek. Na trend si muži mohou přicházet postupně - jako první krok bude bohatě stačit obléknout oblíbené chino šortky a třeba je jen více ohrnout. Byť se vracející se trend zdá být pro dnešní muže těžko uchopitelný, jsme přesvědčeni o jeho budoucím úspěchu. Kratší kraťasy jsou často pohodlnější, tolik nezahřejí a muži si ještě mohou opálit nohy...

vogue.com ; pinterest.com

PÁNSKÁ MÓDA LÉTO 2018 MODNÍ TRENDY KRAŤASY ŠORTKY

Související články

Převratná kampaň Louis Vuitton mění pohled na módu

Kreativní ředitel Virgil Abloh představil svou první kampaň pro pánskou kolekci ve své funkci. Dojemná, promyšlená a převratná kampaň hýbe světem.

Celý článek

Nejbláznivější a nejsledovanější street style hvězda: Kerwin Frost

Oběť módy nebo módní ikona? Vtip nebo vážnost? Jak se má brát poslední módní záblesk Kerwina Frost, necháme na vás. 

Celý článek

Značka Loewe představila historicky první pánskou přehlídku

Španělská značka poprvé vyslala na molo pánské modely pro podzimní sezónu 2019. Proslulost kvalitní kůže provázela všechny kreace.

Celý článek

Nebezpečně povrchní digitální svět v pánské kolekci značky Balmain

Modelové i modelky se promenádovali po mole v temných kreacích inspirovaných novodobým fenoménem digitálních aplikací v čele s Instagramem.

Celý článek

Pánský Street style u přehlídek pro podzim 2019

Muži všech věkových kategorií se sezóně účastní dění kolem přehlídek pro podzim 2019. Jak se na to oblékli v Paříži, Londýně a Miláně?

Celý článek

10 pánských trendů ve Street Fashion pro rok 2019

Pánové se mají na co těšit! Staré klasiky dostávají novou podobu a nezvyklé doplňky jim pomůžou i prakticky! Co bude k vidění v ulicích na stylových českých mužích?

Celý článek

Neonově zelená se stává nejvíce trendy barvou letošní zimy

Extravagantní neonově zelená barva ovládla nejen mola během týdnů módy, ale v poslední době také ulice. Celebrity a návrháři rozhodli, že je již dost neutrálních barev během mrazivých dnů, a proto vsadili na odvážnou zelenou. Troufnete si i vy?

Celý článek

Designové vychytávky na leden

Leden přináší od českých návrhářů pestrý výběr z toho nejlepšího, co design u nás nabízí. Udělějte si radost! 

Celý článek