dnes je 21.11.2018 a svátek má Albert

Pánové, přivítejte návrat krátkých kraťasů

Krátké kraťasy byly donedávna u mužů zapovězeny. Nový trend začíná dovolovat nošení kraťasů, které sahají jen do poloviny stehen. Pánové, připravte se! 

Jaký je smysl kraťasů, když nejsou krátké? Možná tak přemýšlela značka Prada, když pro letošní léto na molo pustila muže ve zkrácených kraťasech. Ano, zní to podivně, ale je to tak. Zatímco doteď sahaly mužům kraťasy maximálně pár čísel nad kolena, léto 2018 jim dovoluje natáhnout výrazně kratší modely, které spíš připomenou běžecké šortky. A to nejen kratším a volnějším střihem, který disponuje trochou vůle po obvodu stehen, ale také díky materiálu. Kratší kraťasy většinou uvidíte vyrobené z šusťákoviny.

Kde se kraťasy vzaly?

Původ nejen šusťákových ale i kožených či sametových krátkých kraťasů sahá do sedmdesátých let minulého století. Ten přetrval ještě déle a 80. léta šortky se ještě o něco zkrátily. Jejich nošení mimo jiných proslavili i Rolling Stones či Mick Jagger. Ptáte se, kdy přišel ten zvrat a muži začali oblékat kraťasy až ke kolenům? Pravděpodobně když se začala rozmáhat vlna skateové a basketbalové módy. 

Do 21. století a roku 2018 trend kratších šortek nejsilněji vrací Prada. Jenže nic si nenalhávejme, většinu mužů pohled na modely v kraťasech spíše odradí. Není třeba vyrazit do ulic rovnou v běžeckém modelu sotva zakrývající zadek. Na trend si muži mohou přicházet postupně - jako první krok bude bohatě stačit obléknout oblíbené chino šortky a třeba je jen více ohrnout. Byť se vracející se trend zdá být pro dnešní muže těžko uchopitelný, jsme přesvědčeni o jeho budoucím úspěchu. Kratší kraťasy jsou často pohodlnější, tolik nezahřejí a muži si ještě mohou opálit nohy...

vogue.com ; pinterest.com

PÁNSKÁ MÓDA LÉTO 2018 MODNÍ TRENDY KRAŤASY ŠORTKY

Související články

Nový trend - džíny s perličkami

Nejsme první ani poslední generace, která má slabost pro perly. Mezi novými trendy jsou perličky doslova hvězdou, točí se kolem nich skoro vše. Od sponek do vlasů, přes svetry až k samotným kalhotám. Máte je už doma i vy?

Celý článek

Co milujeme na nesmrtelné módě 80. let?

Osmdesátá léta se lecčím zapsala do módních dějin a návrháři se touto dekádou dodnes s oblibou inspirují. Jaké byly největší trendy právě těchto extravagantních let? 

Celý článek

Jak vypadat stylově a chic i v podzimních dnech?

Podzimní počasí je nevyzpytatelné. Ačkoliv může být jeden den slunečných 15 °C, druhý den se může ochladit na 5 °C. Ukážeme vám, jak být připravena na každé počasí, a ještě u toho vypadat stylově. 

Celý článek

Hravý street style na týdnu módy v africkém Lagosu

Nedávno konaný Lagos Fashion Week přilákal mnoho módních nadšenců. Co se nosilo na týdnu módy pořádaném v jednom z největších měst Afriky?  

Celý článek

Disko barvy, retro a deset tváří v kampani Prada

Kampaň 365 pro módní sezónu kolekce Resort 2019 odhalila další svou část. Značka Prada tak postupně zasvěcuje své fanoušky do svých výtvorů.

Celý článek

Valentino vzývá své římské kořeny

Aktuální módní kampaň, kterou přináší módní velikán Valentino, je zachycena v Římě, v letovisku plném skutečných, ničím přikrášlených ulic.

Celý článek

Bláznivý street style z Tokya pro jaro 2019

Týden módy v japonském hlavním městě každým rokem přiláká ty největší místní módní nadšence. 

Celý článek