dnes je 24.06.2018 a svátek má Jan

Pánové, přivítejte návrat krátkých kraťasů

Krátké kraťasy byly donedávna u mužů zapovězeny. Nový trend začíná dovolovat nošení kraťasů, které sahají jen do poloviny stehen. Pánové, připravte se! 

Jaký je smysl kraťasů, když nejsou krátké? Možná tak přemýšlela značka Prada, když pro letošní léto na molo pustila muže ve zkrácených kraťasech. Ano, zní to podivně, ale je to tak. Zatímco doteď sahaly mužům kraťasy maximálně pár čísel nad kolena, léto 2018 jim dovoluje natáhnout výrazně kratší modely, které spíš připomenou běžecké šortky. A to nejen kratším a volnějším střihem, který disponuje trochou vůle po obvodu stehen, ale také díky materiálu. Kratší kraťasy většinou uvidíte vyrobené z šusťákoviny.

Kde se kraťasy vzaly?

Původ nejen šusťákových ale i kožených či sametových krátkých kraťasů sahá do sedmdesátých let minulého století. Ten přetrval ještě déle a 80. léta šortky se ještě o něco zkrátily. Jejich nošení mimo jiných proslavili i Rolling Stones či Mick Jagger. Ptáte se, kdy přišel ten zvrat a muži začali oblékat kraťasy až ke kolenům? Pravděpodobně když se začala rozmáhat vlna skateové a basketbalové módy. 

Do 21. století a roku 2018 trend kratších šortek nejsilněji vrací Prada. Jenže nic si nenalhávejme, většinu mužů pohled na modely v kraťasech spíše odradí. Není třeba vyrazit do ulic rovnou v běžeckém modelu sotva zakrývající zadek. Na trend si muži mohou přicházet postupně - jako první krok bude bohatě stačit obléknout oblíbené chino šortky a třeba je jen více ohrnout. Byť se vracející se trend zdá být pro dnešní muže těžko uchopitelný, jsme přesvědčeni o jeho budoucím úspěchu. Kratší kraťasy jsou často pohodlnější, tolik nezahřejí a muži si ještě mohou opálit nohy...

vogue.com ; pinterest.com

PÁNSKÁ MÓDA LÉTO 2018 MODNÍ TRENDY KRAŤASY ŠORTKY

Související články

Objevte kouzlo overalů

Přišly do módy už před pár lety, ale pokud jste jim ještě nepropadla, zkusíme to teď změnit. 

Celý článek

Pánská Versace kolekce je návratem k přelomu 80. a 90. let

Značka Versace opět představila nesmírně pestrou a eklektickou pánskou kolekci pro jaro/léto 2019. Inspiraci čerpala především z módy 80. a 90. let.

Celý článek

Pánská Ralph Lauren kolekce kombinuje eleganci a sportovní prvky

Černá a bílá, sportovní prvky a elegantní střihy. Tyto pojmy nás napadnou při pohledu na Ralph Lauren pánskou kolekci pro jaro/léto 2019.

Celý článek

Dostupná trika s motivem vodního života od malíře Marcina Wolskiho

Odstíny modré vévodí kolekci triček, které speciálně pro Medicine navrhl polský malíř Marcin Wolski. Pánské seženete pod pět stovek, dámské za čtyři a všechny stojí zato!

Celý článek

Paris Hilton navrhla 70 kousků pro Boohoo.com

Rebelka Paris se podílela na návrzích nové letní kolekce ve spolupráci s Boohoo.com. Chce, aby se ženy cítily sexy, krásné a sebevědomé.

Celý článek

Americká značka London Fog překvapila elegantní letní kampaní

Většinou se London Fog do širšího povědomí nedostane a její kampaň zapadne za zvučnějšími jmény. Léto 2018 by to však mohlo změnit.

Celý článek

Nová letní kampaň Intimissimi s Gisele a Chiarou

Do letní kampaně na spodní prádlo Intimissimi pronikly dvě známé tváře - Gisele Bundchen a Chiara Ferragani.

Celý článek

Odkud se vzala móda barevných ponožek a jak je nosit?

Vzorované barevné ponožky k obleku - říkáte si: "To je ta nová móda?!" Ale ano, je to móda! A nezačala teprve před nedávnem. Historie barevných ponožek sahá sto let zpátky.

Celý článek