dnes je 18.09.2018 a svátek má Kryštof

Pánové, přivítejte návrat krátkých kraťasů

Krátké kraťasy byly donedávna u mužů zapovězeny. Nový trend začíná dovolovat nošení kraťasů, které sahají jen do poloviny stehen. Pánové, připravte se! 

Jaký je smysl kraťasů, když nejsou krátké? Možná tak přemýšlela značka Prada, když pro letošní léto na molo pustila muže ve zkrácených kraťasech. Ano, zní to podivně, ale je to tak. Zatímco doteď sahaly mužům kraťasy maximálně pár čísel nad kolena, léto 2018 jim dovoluje natáhnout výrazně kratší modely, které spíš připomenou běžecké šortky. A to nejen kratším a volnějším střihem, který disponuje trochou vůle po obvodu stehen, ale také díky materiálu. Kratší kraťasy většinou uvidíte vyrobené z šusťákoviny.

Kde se kraťasy vzaly?

Původ nejen šusťákových ale i kožených či sametových krátkých kraťasů sahá do sedmdesátých let minulého století. Ten přetrval ještě déle a 80. léta šortky se ještě o něco zkrátily. Jejich nošení mimo jiných proslavili i Rolling Stones či Mick Jagger. Ptáte se, kdy přišel ten zvrat a muži začali oblékat kraťasy až ke kolenům? Pravděpodobně když se začala rozmáhat vlna skateové a basketbalové módy. 

Do 21. století a roku 2018 trend kratších šortek nejsilněji vrací Prada. Jenže nic si nenalhávejme, většinu mužů pohled na modely v kraťasech spíše odradí. Není třeba vyrazit do ulic rovnou v běžeckém modelu sotva zakrývající zadek. Na trend si muži mohou přicházet postupně - jako první krok bude bohatě stačit obléknout oblíbené chino šortky a třeba je jen více ohrnout. Byť se vracející se trend zdá být pro dnešní muže těžko uchopitelný, jsme přesvědčeni o jeho budoucím úspěchu. Kratší kraťasy jsou často pohodlnější, tolik nezahřejí a muži si ještě mohou opálit nohy...

vogue.com ; pinterest.com

PÁNSKÁ MÓDA LÉTO 2018 MODNÍ TRENDY KRAŤASY ŠORTKY

Související články

V říjnu se otevře muzeum moderního módního průmyslu v Amsterdamu

Od října budou moci návštěvníci Amsterdamu navštívit mimo jiné i nové muzeum inovace a udržitelné módy. 

Celý článek

Bomber vládne i letošnímu podzimu

Podzim už nám klepe na dveře, a tak nastal ten pravý čas zabalit všechny letní kousky a připravit se na chladná rána.

Celý článek

Jak se nosí ledvinka 5x jinak

Toho, že jsou ledvinky opět v módě, si všiml asi každý, kdo alespoň trochu sleduje aktuální trendy. Jak ale ledvinku nosit?

 

Celý článek

Montérky a kapsáče v jednom - slovo dostává Jaro 2019 Dsquared2

Cípy látek, reflexní prvky, vojenská zelená, montérky, outdoorové sandále i ugly sneakers. Dsquared2 zaujal molo pro Jaro 2019.

Celý článek

Letenskou pláň ovládla mužská síla

Módní návrhář Jan Černý, věnující se výhradně pánské módě, představil v rámci úražského týdne módy svou kolekci EGOTRIP na Jaro/Léto 2019.

Celý článek

Leopardí vzor zpátky v módě!

Možná ho milujete a s jeho příchodem vaše srdce plesá, možná ho ale také tak úplně nemusíte, takže pro vás máme špatnou zprávu. Tak jako tak - leopardí motiv je zpátky v kurzu.

Celý článek

Jak se nosí retro látková gumička v roce 2018

S oblíbeným módním návratem 80. let se překvapivě objevila i látková gumička.

 

Celý článek

To nejlepší z Copenhagen fashion week street style

Nedávný Copenhagen Fashion Week přinesl opět další oživení do světa módy. Nechte se inspirovat outfity, ve kterých účastníci vyrazili do ulic dánského hlavního města.

Celý článek