dnes je 18.10.2019 a svátek má Lukáš

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Přidat na Seznam.cz
Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Kolekce Petry Ptáčkové byla plná batikovaných látek, přírodních barev a výrazných doplňků. Všechny kousky byly tak nevšedně nakombinované, že se celkové modely pohybovaly na hranici snesitelnosti a vkusu, ale na druhý pohled bylo jasné, že Ptáčková ví velice dobře, co dělá. Vrstvením všemožných materiálů a barev dosáhla kompaktního výsledku, který by na české ulici vyvolával zdvižené obočí, ale v měřítku světové módy jde o kolekci, která by mohla být předváděna na těch nejsledovanějších módních týdnech.

Co nás ale velmi překvapilo byl radostný příchod Petry Ptáčkové, kdy se za zvuku sugestivní elektronické hudby začala dotýkat svých modelů a hrála si s jejich outfity. Někomu svlékla kabát, někomu otevřela batoh a vytáhla z něj další kus oblečení. K Petře se ale během chvíle přidali další z řad návštěvníků, až byli modelové obklopeni hloučkem asi padesáti lidí, kteří jim brali oblečení nebo je převlíkali. Na závěr modelové a modelky kroužili okolo betonového sloupu a pomyslně osahávali svoje kořeny, svůj původ a vývoj.

Dominika Kozáková nám naopak předvedla show plnou barev, zvířecích vzorů, extravagantních střihů, obnažených těl a výstředních materiálů. Červený latex, šaty z látky potištěné růžemi a štěňátky, zlaté líčení přes celý obličej, šaty vystřižené na místech, kde ve většině případů látka vždy je a muži v botách na podpatku, to vše a mnohem víc nám Dominika naservírovala s lehkostí a sebevědomím.

Modelky a modelové mezi námi nechodili, ale tančili a exhibovali. Byla radost pohledět na energii, kterou do předvádění kolekce dávali a jak dobře se v odvážných outfitech cítili. Přehlídka připomínala spíš kabaretní show plnou rozličných tvorů, bylo jedno, jestli muž nebo žena nebo zvíře. Tato extravagance a provokace pravděpodobně vybízí pozorovatele k toleranci všeho živého a nositele oblečení k odvaze vyjádřit svoje já, i když není společensky stoprocentně kladně přijímané. 

Obě přehlídky byly výrazné nejen svým uvedením a konkrétními stylingy, ale především potřebou vyjádřit názor. Móda je jedním z prvních vyjádření, které dáváme světu na odiv a je možné ho propojit s více faktory, než je vkus a účelovost. Tyto dvě mladé dámy mají co nabízet a my jim přejeme co nejvíce úspěchů.

           

Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK PETRA PTÁČKOVÁ DOMINIKA KOZÁKOVÁ MBPFW 2019

Související články

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Folklorní elegance je novou kolekcí značky Tradice

Pánský i dámský formální šatník inspirovaný folklorem přináší ve své nové kolekci návrhářka Zuzana Osako pod značkou Tradice.

Celý článek

Roláky vládnou podzimu i zimě. Milují je ženy i muži!

Podzim je oficiálně tu se vším všudy a s ním i sezóna milující roláky. Jestli si ještě pořád nejste úplně jistí, tento článek vás o tom rozhodně přesvědčí.

Celý článek

Vydejme se na západ se značkou Zara

Stejně tak učinila modelka Kris Grikaite, která je hlavní tváří podzimní kampaně Coat Collection. Ta se zaměřuje zejména na kabáty.

Celý článek

Říjnový pop-up store módního domu Alexander McQueen odráží lásku k přírodě

Legendární obchodní dům Harrods obohatil na pár týdnů nový pop-up store. Alexander McQueen v něm představuje ručně šité šaty a psaníčka ze svého londýnského ateliéru.

Celý článek

12 podzimních svatebních rób podle módního domu Oscar de la Renta

Svatební šaty vládnoucí podzimu i zimě na přelomu 2019/2020 se zahalily do moderní klasiky. Designéři Fernando Garcia a Laura Kim představili dvanáct svatebních šatů od tradice až po mini střihy.

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Další společná streetwear kolekce značek PUMA a KARL LAGERFELD

Nové střihy, precizní technické detaily a vysoce kvalitní materiály zastupují novou a svěží streetwear kolekci pro muže i ženy z rukou dvou ikonických značek.

Celý článek