dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Přidat na Seznam.cz
Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Kolekce Petry Ptáčkové byla plná batikovaných látek, přírodních barev a výrazných doplňků. Všechny kousky byly tak nevšedně nakombinované, že se celkové modely pohybovaly na hranici snesitelnosti a vkusu, ale na druhý pohled bylo jasné, že Ptáčková ví velice dobře, co dělá. Vrstvením všemožných materiálů a barev dosáhla kompaktního výsledku, který by na české ulici vyvolával zdvižené obočí, ale v měřítku světové módy jde o kolekci, která by mohla být předváděna na těch nejsledovanějších módních týdnech.

Co nás ale velmi překvapilo byl radostný příchod Petry Ptáčkové, kdy se za zvuku sugestivní elektronické hudby začala dotýkat svých modelů a hrála si s jejich outfity. Někomu svlékla kabát, někomu otevřela batoh a vytáhla z něj další kus oblečení. K Petře se ale během chvíle přidali další z řad návštěvníků, až byli modelové obklopeni hloučkem asi padesáti lidí, kteří jim brali oblečení nebo je převlíkali. Na závěr modelové a modelky kroužili okolo betonového sloupu a pomyslně osahávali svoje kořeny, svůj původ a vývoj.

Dominika Kozáková nám naopak předvedla show plnou barev, zvířecích vzorů, extravagantních střihů, obnažených těl a výstředních materiálů. Červený latex, šaty z látky potištěné růžemi a štěňátky, zlaté líčení přes celý obličej, šaty vystřižené na místech, kde ve většině případů látka vždy je a muži v botách na podpatku, to vše a mnohem víc nám Dominika naservírovala s lehkostí a sebevědomím.

Modelky a modelové mezi námi nechodili, ale tančili a exhibovali. Byla radost pohledět na energii, kterou do předvádění kolekce dávali a jak dobře se v odvážných outfitech cítili. Přehlídka připomínala spíš kabaretní show plnou rozličných tvorů, bylo jedno, jestli muž nebo žena nebo zvíře. Tato extravagance a provokace pravděpodobně vybízí pozorovatele k toleranci všeho živého a nositele oblečení k odvaze vyjádřit svoje já, i když není společensky stoprocentně kladně přijímané. 

Obě přehlídky byly výrazné nejen svým uvedením a konkrétními stylingy, ale především potřebou vyjádřit názor. Móda je jedním z prvních vyjádření, které dáváme světu na odiv a je možné ho propojit s více faktory, než je vkus a účelovost. Tyto dvě mladé dámy mají co nabízet a my jim přejeme co nejvíce úspěchů.

           

Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK PETRA PTÁČKOVÁ DOMINIKA KOZÁKOVÁ MBPFW 2019

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Fashion Must have: únor v závoji lásky k sobě i druhým

K únoru neodmyslitelně patří svátek všech zamilovaných, často však zapomínáme sami na sebe. Začněte nový měsíc s myšlenkou obdarování sebe i svých blízkých.

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek