dnes je 19.07.2019 a svátek má Čeněk

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Přidat na Seznam.cz
Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Kolekce Petry Ptáčkové byla plná batikovaných látek, přírodních barev a výrazných doplňků. Všechny kousky byly tak nevšedně nakombinované, že se celkové modely pohybovaly na hranici snesitelnosti a vkusu, ale na druhý pohled bylo jasné, že Ptáčková ví velice dobře, co dělá. Vrstvením všemožných materiálů a barev dosáhla kompaktního výsledku, který by na české ulici vyvolával zdvižené obočí, ale v měřítku světové módy jde o kolekci, která by mohla být předváděna na těch nejsledovanějších módních týdnech.

Co nás ale velmi překvapilo byl radostný příchod Petry Ptáčkové, kdy se za zvuku sugestivní elektronické hudby začala dotýkat svých modelů a hrála si s jejich outfity. Někomu svlékla kabát, někomu otevřela batoh a vytáhla z něj další kus oblečení. K Petře se ale během chvíle přidali další z řad návštěvníků, až byli modelové obklopeni hloučkem asi padesáti lidí, kteří jim brali oblečení nebo je převlíkali. Na závěr modelové a modelky kroužili okolo betonového sloupu a pomyslně osahávali svoje kořeny, svůj původ a vývoj.

Dominika Kozáková nám naopak předvedla show plnou barev, zvířecích vzorů, extravagantních střihů, obnažených těl a výstředních materiálů. Červený latex, šaty z látky potištěné růžemi a štěňátky, zlaté líčení přes celý obličej, šaty vystřižené na místech, kde ve většině případů látka vždy je a muži v botách na podpatku, to vše a mnohem víc nám Dominika naservírovala s lehkostí a sebevědomím.

Modelky a modelové mezi námi nechodili, ale tančili a exhibovali. Byla radost pohledět na energii, kterou do předvádění kolekce dávali a jak dobře se v odvážných outfitech cítili. Přehlídka připomínala spíš kabaretní show plnou rozličných tvorů, bylo jedno, jestli muž nebo žena nebo zvíře. Tato extravagance a provokace pravděpodobně vybízí pozorovatele k toleranci všeho živého a nositele oblečení k odvaze vyjádřit svoje já, i když není společensky stoprocentně kladně přijímané. 

Obě přehlídky byly výrazné nejen svým uvedením a konkrétními stylingy, ale především potřebou vyjádřit názor. Móda je jedním z prvních vyjádření, které dáváme světu na odiv a je možné ho propojit s více faktory, než je vkus a účelovost. Tyto dvě mladé dámy mají co nabízet a my jim přejeme co nejvíce úspěchů.

           

Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK PETRA PTÁČKOVÁ DOMINIKA KOZÁKOVÁ MBPFW 2019

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Dvojitá přehlídka v Grandhotelu Pupp aneb Poneři ukázali, jak nosit eleganci

V sobotu 29. 6. se na terase Grandhotelu Pupp konala velkolepá módní show Art of love sourozenců Ponerových. Své nejnovější kolekce rozdělili do dvou částí. V první půlce jste mohli zhlédnout koktejlové a všední šaty.

 

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek