dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Přidat na Seznam.cz
Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Kolekce Petry Ptáčkové byla plná batikovaných látek, přírodních barev a výrazných doplňků. Všechny kousky byly tak nevšedně nakombinované, že se celkové modely pohybovaly na hranici snesitelnosti a vkusu, ale na druhý pohled bylo jasné, že Ptáčková ví velice dobře, co dělá. Vrstvením všemožných materiálů a barev dosáhla kompaktního výsledku, který by na české ulici vyvolával zdvižené obočí, ale v měřítku světové módy jde o kolekci, která by mohla být předváděna na těch nejsledovanějších módních týdnech.

Co nás ale velmi překvapilo byl radostný příchod Petry Ptáčkové, kdy se za zvuku sugestivní elektronické hudby začala dotýkat svých modelů a hrála si s jejich outfity. Někomu svlékla kabát, někomu otevřela batoh a vytáhla z něj další kus oblečení. K Petře se ale během chvíle přidali další z řad návštěvníků, až byli modelové obklopeni hloučkem asi padesáti lidí, kteří jim brali oblečení nebo je převlíkali. Na závěr modelové a modelky kroužili okolo betonového sloupu a pomyslně osahávali svoje kořeny, svůj původ a vývoj.

Dominika Kozáková nám naopak předvedla show plnou barev, zvířecích vzorů, extravagantních střihů, obnažených těl a výstředních materiálů. Červený latex, šaty z látky potištěné růžemi a štěňátky, zlaté líčení přes celý obličej, šaty vystřižené na místech, kde ve většině případů látka vždy je a muži v botách na podpatku, to vše a mnohem víc nám Dominika naservírovala s lehkostí a sebevědomím.

Modelky a modelové mezi námi nechodili, ale tančili a exhibovali. Byla radost pohledět na energii, kterou do předvádění kolekce dávali a jak dobře se v odvážných outfitech cítili. Přehlídka připomínala spíš kabaretní show plnou rozličných tvorů, bylo jedno, jestli muž nebo žena nebo zvíře. Tato extravagance a provokace pravděpodobně vybízí pozorovatele k toleranci všeho živého a nositele oblečení k odvaze vyjádřit svoje já, i když není společensky stoprocentně kladně přijímané. 

Obě přehlídky byly výrazné nejen svým uvedením a konkrétními stylingy, ale především potřebou vyjádřit názor. Móda je jedním z prvních vyjádření, které dáváme světu na odiv a je možné ho propojit s více faktory, než je vkus a účelovost. Tyto dvě mladé dámy mají co nabízet a my jim přejeme co nejvíce úspěchů.

           

Archiv Mercedes-Benz Prague Fashion Week

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK PETRA PTÁČKOVÁ DOMINIKA KOZÁKOVÁ MBPFW 2019

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

Novou designerskou kolekci H&M vytvoří Giambattista Valli

Není důvod, alespoň prozatím, měnit to, co dobře funguje. Spolupráce značky H&M a italského návrháře Giambattisty Valli je jedním z těchto případů.

Celý článek

Modelka Cindy Bruna v barevné kolekci plavek značky Calzedonia

Čtyřiadvacetiletá francouzská modelka na svém těle odhalila nejnovější plavkové trendy značky Calzedonia.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Jak stylově nosit mikinu?

Mikina. Možná spoustu z vás napadne, že je to super kousek, ale tak maximálně na nedělní úklid. Vyvedeme vás z omylu. Tohle už dávno není jen domácí uniforma.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Whoopi Goldberg má vlastní oděvní značku s širokým výběrem velikostí

Herečka Whoopi Goldberg se rozhodla, že vám usnadní ranní rozhodování co na sebe, a to bez rozdílu, zda nosíte velikost XS nebo 3XL.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek