dnes je 30.07.2021 a svátek má Bořivoj

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Přidat na Seznam.cz
Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Zdroj:twitter.com

V minulosti bylo téměř pravidlem, že lidé nad určitou váhovou hranici v modelingu v podstatě neměli šanci. Tento fakt se ale poslední roky poměrně rapidně mění a modelky s realističtějšími proporcemi začínají být čím dál žádanější. Společnost si totiž začala uvědomovat sociální dopad, který měly modelky a modelové s dokonalými proporcemi na svědomí. Mnoho mladých lidí se díky tomuto ideálu potýkalo s anorexií či bulimií a teprve nedávno se v modelingovém světě začala prosazovat myšlenka, že tyto rysy ve skutečnosti nejsou realistické. Postupně tedy začaly přibývat modelky s většími proporcemi a poslední dobou začal být populární i fenomén plus size modelek. Myšlenka toho, že i realistické tvary mohou být krásné, ovládla svět. Populární se ale začíná stávat i myšlenka realistického pohledu na muže a fakt, že nejen ženy, ale i plus size muži mohou být krásní. 

Někteří muži jsou již proslulí svým plus size modelingem a dokázali nám, že nezáleží na tom, kolik kilogramů vážíte, ale jak se ve svém těle cítíte. Průkopníkem těchto plus size modelů je 26letý Zach Miko, který se proslavil v roce 2016. Jako první se prošel po přehlídkovém mole na australské módní přehlídce plavek. "Myslel jsem si, že si ze mě někdo dělá srandu," popisuje své pocity model, když vzpomíná na to, jak ho oslovil cizí člověk na instagramu. To ještě netušil, že tím člověkem byl tehdejší prezident modelingové společnosti IMG Models, Ivan Bart. "Když jsem vyrůstal, nikdy jsem ani nesnil o tom, že bych se mohl stát modelem. Přišlo mi to asi tak pravděpodobné, jako že se stanu příští britskou královnou, prostě to nepřipadalo v úvahu," řekl Zach v rozhovoru pro FEMAIL.

dailymail.co.uk

Nejnovější hvězdou v plus size modelingu se stal fotograf Steven G., který zazářil v kampani zpěvačky Rihanny Savage x Fenty Vol. 2, pro Amazon Prime. Lidé byli nadšení z diverzity modelů, kteří v kampani působí. Rihanna se snažila, aby kampaň byla co nejrozmanitější typem postav, ale také o genderovou vyrovnanost. Společnost zjevně poslední dobou vnímá důležitost rozmanitosti lidí a osobností a celou kampaň uvítala. Steven G. se stal hvězdou téměř přes noc a podobně jako Zach Miko nemůže uvěřit faktu, že našel uplatnění právě v oblasti modelingu. Další podobnost se Zachem je i v platformě, na které byl nalezen. Opět se totiž projevila síla Instagramu, kam fotograf po dobu COVIDové karantény vkládal fotky sebe a své ženy, protože nebylo, co jiného fotit. Do té doby působil v módním průmyslu na druhé straně objektivu jako fotograf, ale také jako kreativní ředitel či stylista. Následně byl ale na Instagramu osloven pracovníkem ze Savage, který mu napsal: "Ahoj, napadlo nás, jestli bys neměl zájem podílet se na naší nové kampani?" Vše se pak pro fotografa stalo ještě neuvěřitelnějším ve chvíli, kdy jeho fotografie sdílela Rihanna na svém Twitteru. Plus size modeling je tedy fenomén, který pozitivně ovlivňuje módní svět a pravděpodobně o něm ještě v budoucnu uslyšíme.

Zdroj: twitter.com/TranyeWest

Zdroj: twitter.com/TranyeWest

 

 

Přidat na Seznam.cz
PLUS SIZE RIHANNA FENTY SAVAGEXFENTY SAVAGE BEAUTY STEVE G ZACH MIKO VELIKOST PLUS SIZE PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Šetřete vodu v námořnickém tričku Vodáci od Bohempia

Česká značka Bohempia přichází s novou limitovanou kolekcí triček s názvem Vodáci, která vznikla proto, abychom se zamysleli nad spotřebou vody v našich domácnostech, ale především v našich šatnících.

Celý článek