dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Přidat na Seznam.cz
Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Zdroj:twitter.com

V minulosti bylo téměř pravidlem, že lidé nad určitou váhovou hranici v modelingu v podstatě neměli šanci. Tento fakt se ale poslední roky poměrně rapidně mění a modelky s realističtějšími proporcemi začínají být čím dál žádanější. Společnost si totiž začala uvědomovat sociální dopad, který měly modelky a modelové s dokonalými proporcemi na svědomí. Mnoho mladých lidí se díky tomuto ideálu potýkalo s anorexií či bulimií a teprve nedávno se v modelingovém světě začala prosazovat myšlenka, že tyto rysy ve skutečnosti nejsou realistické. Postupně tedy začaly přibývat modelky s většími proporcemi a poslední dobou začal být populární i fenomén plus size modelek. Myšlenka toho, že i realistické tvary mohou být krásné, ovládla svět. Populární se ale začíná stávat i myšlenka realistického pohledu na muže a fakt, že nejen ženy, ale i plus size muži mohou být krásní. 

Někteří muži jsou již proslulí svým plus size modelingem a dokázali nám, že nezáleží na tom, kolik kilogramů vážíte, ale jak se ve svém těle cítíte. Průkopníkem těchto plus size modelů je 26letý Zach Miko, který se proslavil v roce 2016. Jako první se prošel po přehlídkovém mole na australské módní přehlídce plavek. "Myslel jsem si, že si ze mě někdo dělá srandu," popisuje své pocity model, když vzpomíná na to, jak ho oslovil cizí člověk na instagramu. To ještě netušil, že tím člověkem byl tehdejší prezident modelingové společnosti IMG Models, Ivan Bart. "Když jsem vyrůstal, nikdy jsem ani nesnil o tom, že bych se mohl stát modelem. Přišlo mi to asi tak pravděpodobné, jako že se stanu příští britskou královnou, prostě to nepřipadalo v úvahu," řekl Zach v rozhovoru pro FEMAIL.

dailymail.co.uk

Nejnovější hvězdou v plus size modelingu se stal fotograf Steven G., který zazářil v kampani zpěvačky Rihanny Savage x Fenty Vol. 2, pro Amazon Prime. Lidé byli nadšení z diverzity modelů, kteří v kampani působí. Rihanna se snažila, aby kampaň byla co nejrozmanitější typem postav, ale také o genderovou vyrovnanost. Společnost zjevně poslední dobou vnímá důležitost rozmanitosti lidí a osobností a celou kampaň uvítala. Steven G. se stal hvězdou téměř přes noc a podobně jako Zach Miko nemůže uvěřit faktu, že našel uplatnění právě v oblasti modelingu. Další podobnost se Zachem je i v platformě, na které byl nalezen. Opět se totiž projevila síla Instagramu, kam fotograf po dobu COVIDové karantény vkládal fotky sebe a své ženy, protože nebylo, co jiného fotit. Do té doby působil v módním průmyslu na druhé straně objektivu jako fotograf, ale také jako kreativní ředitel či stylista. Následně byl ale na Instagramu osloven pracovníkem ze Savage, který mu napsal: "Ahoj, napadlo nás, jestli bys neměl zájem podílet se na naší nové kampani?" Vše se pak pro fotografa stalo ještě neuvěřitelnějším ve chvíli, kdy jeho fotografie sdílela Rihanna na svém Twitteru. Plus size modeling je tedy fenomén, který pozitivně ovlivňuje módní svět a pravděpodobně o něm ještě v budoucnu uslyšíme.

Zdroj: twitter.com/TranyeWest

Zdroj: twitter.com/TranyeWest

 

 

Přidat na Seznam.cz
PLUS SIZE RIHANNA FENTY SAVAGEXFENTY SAVAGE BEAUTY STEVE G ZACH MIKO VELIKOST PLUS SIZE PÁNSKÁ MÓDA ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Barbora Hranoš o módních doplňcích Otto Kilian: Mužů, kteří se doplňků nebojí, je u nás zatím málo

Otto Kilian je česká značka, která nabízí limitované kolekce pánských a dámských doplňků. Stojí za ní manželský pár, Barbora a Petr Hranošovi. Ve svém portfoliu mají nejen kravaty, ale také manžetové knoflíčky, motýlky či kapesníčky do saka. Vše je vyráběno ručně se zapojením českých výrobců. Při výrobě z vysoce kvalitních látek vznikají malé série, ve kterých je každý model jedinečný.

 

 

Celý článek

ROZHOVOR o nové kolekci Conscious Exclusive, která přináší do módy nové udržitelné materiály

Zimní kolekce značky H&M přináší více než jen další krok k udržitelné módě. Férové platové podmínky, zodpovědnost v rámci recyklace materiálů i pánská část kolekce jsou tím, na co jsme se v upřímném rozhovoru se Slávkou Barnovou Head of PR H&M ČR zeptali.

Celý článek

Markéta Folberová: Mým cílem bylo vytvořit kabelku, kterou budu sama ráda nosit každý den

Z malé myšlenky vznikla značka, která s úspěchem dobývá český módní trh. FOLBEUR kabelky jsou kvalitní, krásné a praktické. A přesto, že začátky nebyly snadné, ušla jejich autorka Markéta Folberová již velký kus cesty. S obdivem smekáme a přinášíme rozhovor nejenom o tom, jak vznikla první "FOLBEURKA".

Celý článek

ZALANDO VE SVÉ SVÁTEČNÍ KAMPANI „BRZY SE ZNOVU OBEJMEME“ HLÁSÁ OPTIMISMUS A POZITIVNÍ BUDOUCNOST

Zalando, přední evropská módní platforma, se letos o svátcích zaměřuje na projev lidské pospolitosti a solidarity: objetí. Na sklonku roku plného nejistoty a odloučení se lidská pouta zdají být důležitější než kdy dřív a nová sváteční kampaň „Brzy se znovu obejmeme“ se snaží napříč Evropou probudit pocit optimismu a naděje.

Celý článek

V šatníku budoucí viceprezidentky Spojených států Kamaly Harrisové

V USA je již dávno dobojováno. Prezidentské volby mají svého vítěze a tento výsledek podle expertů nic již nezmění. Americká média vyhlásila vítězem prezidentských voleb Joa Bidena, viceprezidentkou pak byla zvolena Kamala Harrisová. Seznamte se s námi s šatníkem první ženy viceprezidentky Spojených států amerických.

Celý článek

Nejžhavější knižní novinky

K podzimním a zimním dlouhým večerům patří kromě svařáku a krbu hlavně knihy. V naší redakci jsme daly hlavy dohromady a vybraly jsme pro vás to nejlepší, co bylo během letošního podzimu vydáno. Pojďte se s námi nechat inspirovat buď tipem na vánoční dárek nebo udělejte radost sobě a obstarejte si zábavu na klidné a pohodové večery.

Celý článek

Historie časopisu Elle

Jeden z nejoblíbenějších módních magazínů, jehož původ začínal ve Francii. Název Elle znamená z francouzštiny „ona“. Dnes už časopis vychází v několik jazycích a je známý po celém světě.

Celý článek

AXA Primátorky ve stylu Le Premier, takový byl 107. ročník známého závodu

Když se řeknou AXA Primátorky, každý si představí Vltavu, pražskou náplavku, veslaře, ale také noblesní oblečení a významnou společenskou událost. Tak tomu bylo i letos v září.

Celý článek