dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Přidat na Seznam.cz
Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Čtyřiačtyřicetiletý Johnny Coca opustil v roce 2015 Celine, ve které byl ředitelem designu koženého zboží, doplňků, bot a šperků. Následně nastoupil jako kreativní ředitel do značky Mulberry. Narodil se ve španělském městě Seville, ale studoval v Paříži. Předtím než se připojil k Celine, byl zaměstnán u Louis Vuittona. 

Do Mulberry přišel, aby zvýšil pomalu klesající prodeje. To se mu podařilo a značce vdechl moderní eleganci, která se pomalu vytrácela. Kromě toho, že přepracoval logo, tak se snažil vytvářet i více dostupný sortiment. Uvedl na trh nové designy kabelek, brýlí, tenisek i pánských doplňků. Jeho první show pro Mulberry se konala během londýnského týdne módy v roce 2016. „Nejsem tady, abych zničil značku, ale abych uspěl,” řekl Coca v zákulisí. To se mu také podařilo. Kam budou směřovat jeho další kroky, je dosud neznámé. Ani značka zatím nenašla nového kreativního ředitele. 

Telegraph.co.uk, Independent.co.uk

Přidat na Seznam.cz
MULBERRY ZE SPOLEČNOSTI VELKÁ BRITÁNIE LONDON FASHION WEEK MÓDNÍ ZNAČKA

Související články

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek