dnes je 19.08.2022 a svátek má Ludvík

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Přidat na Seznam.cz
Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Čtyřiačtyřicetiletý Johnny Coca opustil v roce 2015 Celine, ve které byl ředitelem designu koženého zboží, doplňků, bot a šperků. Následně nastoupil jako kreativní ředitel do značky Mulberry. Narodil se ve španělském městě Seville, ale studoval v Paříži. Předtím než se připojil k Celine, byl zaměstnán u Louis Vuittona. 

Do Mulberry přišel, aby zvýšil pomalu klesající prodeje. To se mu podařilo a značce vdechl moderní eleganci, která se pomalu vytrácela. Kromě toho, že přepracoval logo, tak se snažil vytvářet i více dostupný sortiment. Uvedl na trh nové designy kabelek, brýlí, tenisek i pánských doplňků. Jeho první show pro Mulberry se konala během londýnského týdne módy v roce 2016. „Nejsem tady, abych zničil značku, ale abych uspěl,” řekl Coca v zákulisí. To se mu také podařilo. Kam budou směřovat jeho další kroky, je dosud neznámé. Ani značka zatím nenašla nového kreativního ředitele. 

Telegraph.co.uk, Independent.co.uk

Přidat na Seznam.cz
MULBERRY ZE SPOLEČNOSTI VELKÁ BRITÁNIE LONDON FASHION WEEK MÓDNÍ ZNAČKA

Související články

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek