dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Přidat na Seznam.cz
Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Čtyřiačtyřicetiletý Johnny Coca opustil v roce 2015 Celine, ve které byl ředitelem designu koženého zboží, doplňků, bot a šperků. Následně nastoupil jako kreativní ředitel do značky Mulberry. Narodil se ve španělském městě Seville, ale studoval v Paříži. Předtím než se připojil k Celine, byl zaměstnán u Louis Vuittona. 

Do Mulberry přišel, aby zvýšil pomalu klesající prodeje. To se mu podařilo a značce vdechl moderní eleganci, která se pomalu vytrácela. Kromě toho, že přepracoval logo, tak se snažil vytvářet i více dostupný sortiment. Uvedl na trh nové designy kabelek, brýlí, tenisek i pánských doplňků. Jeho první show pro Mulberry se konala během londýnského týdne módy v roce 2016. „Nejsem tady, abych zničil značku, ale abych uspěl,” řekl Coca v zákulisí. To se mu také podařilo. Kam budou směřovat jeho další kroky, je dosud neznámé. Ani značka zatím nenašla nového kreativního ředitele. 

Telegraph.co.uk, Independent.co.uk

Přidat na Seznam.cz
MULBERRY ZE SPOLEČNOSTI VELKÁ BRITÁNIE LONDON FASHION WEEK MÓDNÍ ZNAČKA

Související články

10 nejhezčích outfitů Melanie Trump

Každý mocný muž má za sebou ještě mocnější ženu. Nevíme, zda tato slova klasika platí i v případě prezidentského páru USA, jedno je ale jasné! První dáma Spojených států amerických má jako bývalá modelka a návrhářka styl. Pojďte se s námi podívat na 10 nejlepších outfitů Melanie Trump.

Celý článek

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Celý článek
Koronavirus COVID-19

Pandemie z druhé strany: Přináší i svá pozitiva

„Každé zlo je pro něco dobré“. Současná izolace lidí od společnosti přináší své klady. Na přírodě, na sobě samých.

Celý článek