dnes je 28.05.2022 a svátek má Vilém

„Podpora, zázemí, radost a úspěch,“ shrnuje náročný rok 2020 maminka a zakladatelka malé prosperující rodinné firmy O my dear s.r.o. Jana Baťková

Přidat na Seznam.cz
Značka, která jejími slovy vznikla z lásky k tvoření, již funguje třetím rokem a nabízí na svém e-shopu nejen půvabné hrací kolotoče nad postýlku, ale také dřevěné hrazdičky s hračkami, barevné variace kousátek či originální dekorativní dřevěná světla.

„Nápad vyrábět kolotoče vznikl spontánně, když jsem nemohla na trhu najít žádný, který by byl praktický a zároveň se stal krásným doplňkem do dětského pokojíčku,“ vypráví o začátcích své firmy Jana, která prostřednictvím tvůrčí práce toužila rozdávat radost nejen těm nejmenším, ale i vykouzlit úsměv na tvářích nastávajících maminek.

 

BAREVNÝ KOKTEJL DĚTSKÝCH KOLOTOČŮ. I NA MÍRU

Kolotoče jsou praktickým doplňkem k postýlce i do dětského pokojíčku. Točící se komponenty lehce zaujmou pozornost miminka, které jejich sledováním rozvíjí své zrakové a prostorové vnímání. Tím, že zaměstnává smysly miminka, mu zároveň pomáhá ke snadnějšímu spánku. Srdce maminek pak zaplesají v momentě, kdy si uvědomí, že tyto kolotoče umí být k postýlce i nezvykle krásnou dekorací.

Veškeré hrací kolotoče designérky Jany Baťkové jsou totiž dílem české poctivé ruční práce. Postupem času kvůli obrovskému zájmu přidala profesionálního truhláře a švadlenu. Všechny produkty tedy vznikají pouze ve spolupráci s lokálními výrobci a jsou vyráběny z nejkvalitnějších přírodních materiálů. I díky tomu všechny dětské hračky – nejen kolotoče – vlastní certifikát pro děti od 0 let, tudíž jsou bezpečné pro děti od narození. V současnosti e-shop nabízí devatenáct variací, v mnoha případech v několika barevných provedeních. Čerstvou novinkou v rodině plstěných kolotočů je pak kolotoč s ovečkami, jehož provedení zaneprázdněná Jana nosila v hlavě minimálně dva roky.

Pro ty, které zaujal design, ale nenašli „svůj“ kolotoč, není ještě nutně důvod ke smutku. „Jelikož jsme malá značka, umíme se přizpůsobit i individuálním požadavkům a vytvořit dětský kolotoč nad postýlku dle přání našeho zákazníka,“ vzkazuje autorka. U vybraných kolotočů si lze pak zvolit jak svislé zavěšení ozdůbek, tak zavěšení směrem k miminku, které na postavičky lépe vidí, jelikož jsou k němu mírně nakloněné. Na výběr je i ze tří variant hracích strojků. Prvním z nich je mechanický, ručně natahovací, který po natažení rozehraje celou místnost Brahmsovou Ukolébavkou. Druhý strojek funguje na dvě tužkové baterie a hraje celkem dvanáct melodií, které miminko zaručeně ukolébá do říše spánku. Třetí variantou je elektrický strojek, který se pouze otáčí.

NEJLEPŠÍ CHVÍLE S DĚTSKOU HRAZDIČKOU A KOUSÁTKEM, CO NEOMRZÍ

Hledáte nejlepší hračku pro své miminko? Pak by vaše volba měla padnout na dětskou dřevěnou hrazdičku se zavěšenými hračkami, která zabaví vaše děťátko a zároveň mu postupně pomůže rozvinout motorické dovednosti a koordinaci. Bukové dřevo, z něhož je hrazdička vyrobena, navíc zapadne svým jednoduchým stylem do každé domácnosti i k ostatním hračkám. „Hrazdička je jednou z prvních hraček, na které miminko začíná reagovat. Jelikož děťátko ze začátku samotnou hračku v ruce neudrží, je zavěšení hraček nad ním ideálním řešením. Proto je za mě nepostradatelnou výbavou pro miminko,“ usmívá se designérka, která na e-shopu stránek O my dear nabízí celkem šest variací dřevěných závěsných hraček na hrazdičku.

Odpovědí na nenechavé ručičky miminka, které svět rádo pusinkou ochutnává, je kousátko. Nepostradatelná hračka do postýlky, kočárku či do autosedačky, která nejen zabaví, ale i uleví od bolavých dásní při růstu zoubků. Proto je nutnější než jinde, aby bylo také kvalitní a z bezpečného přírodního materiálu. Jana Baťková, jíž se minulý rok na podzim narodilo druhé děťátko, o tom ví své, a tak nezapomněla na roztomilá dřevěná kousátka, jež stejně jako ostatní výrobky z její tvorby drží českou certifikaci hraček.  

KLIDNÝ SPÁNEK S ÚTULNÝM OSVĚTLENÍM 

Styl, originalita a hravost. Tak se prezentuje značka O my dear, která již v prvním roce svého působení rozšířila svůj sortiment o svítící dřevěná světla. „Naše dekorační světla jsou nejen praktickým, ale i stylovým svítidlem do dětského pokojíčku,“ říká ke kouzelným svítícím doplňkům zakladatelka značky a dodává, že díky nim se místnost zahalí do jemného, útulného osvětlení a (nejen) miminka se budou v pokojíčku cítit bezpečně i za té nejtemnější noci.

Vy, kteří si uvědomujete udržitelnost a důležitost a rozvíjení lokálních značek a chcete podpořit poctivou kvalitní práci odvedenou s láskou, byste jistě neměli přehlédnout pestrou a stylově čistou tvorbu talentované Jany Baťkové, která – jak se dozvíte na jejích sociálních sítích – stále chystá něco nového.


@omydear

 

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN JANA BAŤKOVÁ O MY DEAR DEKORACE STYLOVÁ DEKORACE SPÁNEK DĚTI MIMINKO

Související články

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek

Jeden mladík si od nás objednává LED kolečka, která si upevňuje na paddleboard a dělá zážitkové večerní plavby po Vltavě, říká podnikatelka s dětskými světly Petra Žbánková

Světýlka pro děti přišla jako nápad z nebes, kterého se Petra Žbánková na mateřské chytila. Začít podnikat nebylo snadné. Dnes díky tomu ale dělá radost spoustě dětem i jejich rodičům s netoxickými lampičkami a světýlky.

Celý článek

Trendy v obývacím pokoji 2021/2022 podle NATUZZI EDITIONS

Interiérový design má velký vliv na psychickou pohodu a po období, kdy jsme na delší dobu uvízli ve svých domovech, si to uvědomujeme mnohem intenzivněji. Pokud nás pandemie něco naučila, je to hlubší poznání toho, že náš domov je náš hrad a oáza.

Celý článek