dnes je 15.12.2019 a svátek má Radana

Podzimní čaje, které pohladí na duši i na jazyku

Přidat na Seznam.cz
Chladné období s sebou přináší pití teplých nápojů. Popularita čajů neustále narůstá a je brán jako kulturní zvyk. Čaj je druhým nejrozšířenějším nápojem na světě. Jak to vidíte vy? Kopete za tým kafaři nebo milovníci čajů?

Lidstvo jako takové pilo čaje na počátku spíše z praktického hlediska. Čaj zahřeje a skvěle působí na vnitřní a vnější problémy v těle. To, že bylinky pomáhají, není žádná novinka, proto nejlepší volbou jsou určitě sypané čaje z čerstvých bylinek nebo usušených plodů. Existují i nějaké kvalitní varianty, které stojí za to i v podobě sáčků. Zajímavým a neobvyklým čajem je kvetoucí čaj, který upoutá na první pohled a doslova před vámi vykvete.

Druhy čajů

Čaje se rozdělují podle způsobu zpracování do čtyř základních skupin – čaje bíle, zelené, polozelené a černé. My jsme vám vybrali několik zajímavých druhů, vhodné pro sychravé a studené podzimní dny.

Mátový čaj

Máta je skvělým pomocníkem při problémech s trávením. Provoní vám celý byt a výborná mentolová chuť vám zůstane na jazyku. Pokud máte potíže s usínáním, šálek mátového čaje přijde vhod. Zajímavostí je to, že máta patří mezi přírodní afrodiziaka.

Rooibos

Je připravován z keře čajovce kapského a většinou se pije s mlékem nebo cukrem. My doporučujeme čaj s kapkou medu. V tradiční čínské medicíně se Rooibos používá na zmírnění alergií či astmatu nebo na zklidnění podrážděného žaludku.

Matcha Tea

Je stále novinkou na trhu a spousta lidí jej nezná. Byl objeven už ve 12. století, ale dnešní podoba zeleného prášku všechno předčila. Díky tomuto čaji v sobě probudíte sílu japonských bojovníků. Obsahuje vysoký obsah antioxidantů a posiluje paměť. Matcha Tea je skvělý pro celkovou relaxaci a meditaci.

Červená keramická konvička 

Jak si stylově vychutnat vaše oblíbené čaje? Vybrali jsme pro vás nádhernou červenou konvičku s bílými puntíky, která krásně vynikne na kuchyňské lince. Právě je zlevněná na 429 Kč, Bonami.cz.

Zdroj foto: Pixabay.com, Bonami.cz

Přidat na Seznam.cz
RADY A TIPY RADY REDAKCE ČAJE BYLINKOVÝ ČAJ HISTORIE ČAJE MATCHA TEA MÁTOVÝ ČAJ BYLINKY

Související články

Vánoční dárky pro kamarádky

Jestliže máte to štěstí a po svém boku máte úžasnou kamarádku, která je vám oporou v dobrém i zlém, určitě i vy přemýšlíte, čím ji na Vánoce udělat radost. Máme pro vás pár tipů, kterými zaručeně potěšíte nejenom svou nejlepší kamarádku, ale také třeba zároveň i sebe…

Celý článek

Plánujte, plánujte, plánujte aneb jak se nachystat na nový rok

Plánování je ohromně praktická věc, která vás posune vpřed. Ve vánočním shonu a nově se blížícího roku nám moc času na plány nezbývá. Jak přemýšlet o plánování, než si vůbec otevřeme diáře na nový rok?

Celý článek
Kavárny v Praze

Praha: město bister a kaváren. Vybrali jsme pro vás ty nejlepší pro víkendový brunch

Alespoň o víkendu se zastavte a vychutnejte si královskou snídani ve více než příjemném interiéru. Vybrali jsme pro vás 5 nejlepších míst, kam stojí za to zajít na víkendový brunch.

Celý článek
Tipy na dárky pro maminky

Vánoční tipy na dárky pro maminky aneb Vykouzlete úsměv na tváři těm nejmilovanějším

Jsou starostlivé, pečující, podporující, milující a krásné. Maminky. Jedny z nejdůležitějších osob v našem životě. Dokažte jim, jak vám na nich záleží a vytvořte jim v tom nejkrásnějším období v roce úsměv na tváři.

Celý článek

Blíží se tři důležité večery, jak se na ně obléci?

Tyto události jistě čekají každou z nás. Firemní večírek, Štědrý večer a Silvestr. Pokud stejně jako většina žen stojíte před šatníkem a v hlavě vám hlas tiše šeptá, že jako každý rok nemáte co na sebe, nezoufejte. Máme pro vás malou inspiraci ze světa celebrit.

Celý článek

Jak vypadá indikátor úspěchu a neúspěchu nejen z pohledu módy

Každý ve svém životě po něčem touží. Někdo chce být úspěšný obchodník, jiný zase uznávaný malíř a některé ženy chtějí být prostě mámou. Ať už je naše cesta jakákoliv, tak úspěšní a neúspěšní lidé se od sebe velmi liší.

Celý článek

Nechce se vám z postele? Jak si udělat příjemné vstávání v chladných ránech

Zazvoní budík a vy musíte vstávat. Nechce se vám z postele v tak nekřesťanskou dobu? Zkuste změnit své myšlení a začněte s ranními rituály, které udělají váš den krásnější.

Celý článek

Pět zajímavostí o čajích, o kterých možná ani nevíte

Čaj je hned po vodě nejrozšířenějším nápojem na světě. Víte, že čaj je dobrý i jako hnojivo pro kytky? Zkusili jste už čaj s mlékem? Nejste první, ale to ani Angličané...

Celý článek