dnes je 30.07.2021 a svátek má Bořivoj

Podzimní kolekce Burberry byla vytvořena pro všechny i pro nikoho

Přidat na Seznam.cz
V přehlídce Burberry na fashion weeku v Londýně zobrazil návrhář a kreativní ředitel značky Riccardo Tisci nejen svůj cit pro krásu, ale také bolesti, se kterými se společnost aktuálně potýká.

Luxus ve viktoriánském paláci

Přehlídka značky Burberry se konala ve skvostném paláci Olympia v Kensingtonu v Londýně. Krásné pompézní molo obklopovalo díky své délce jeviště, na kterém stálo velké piano. Za toto piano usedla před začátkem přehlídky známá britská pianistka, která svou hudbou doprovázela celou přehlídku.

 

Kolekce návrháře Riccarda Tisciho byla laděna velmi proměnlivě. Chvílemi se v kolekci objevily extravagantní kousky, která byly zaměřené na objem a honosnost, chvílemi zase promluvilo téma číslo jedna v britské módní komunitě - udržitelnost, a to například ve formě vest, které byly vytvořeny recyklací materiálu, konkrétně dvou košil sešitých dohromady. Chvílemi kolekce svítila luxusem a snažila se odhalit svou krásu a být sexy, chvílemi se naopak ponořila do ponuré nálady podzimu.

Zmatek, který dává smysl

Návrhář a kreativní ředitel Riccardo Tisci řekl veřejnosti, že se v přehlídce snažil vyhovět každému. Všem generacím, stylům i kulturám. Módní kritici však v kolekci vidí i něco jiného, možná hlubší message, kterou značka říká světu. V předešlých měsících totiž značku zasáhla spousta událostí. Těmi nejvýznamnějšími byly protesty v Hong Kongu, kdy značce klesly tržby o více než polovinu, pak přišel coronavirus, který uzavřel nejen dodavatele, ale také exportní příležitosti pro značku, která je v Číně velmi populární. A nakonec - Brexit.

Inspirace v indiánech

Právě kvůli těmto událostem se snaží značka i sám návrhář orientovat na další styly, a v této kolekci se zaměřil na indiány. Tento vliv byl zobrazen například v hojném užívání kostkovaných vzorů spojených s pro Burberry typickým plédem. Kolekce pro muže zase nešetřila "street" stylem, ale i zde se našlo několik zajímavých barevných kombinací, a především pak velmi hezká pánská ponča.

Gigi Hadid v jezdeckém

Diváci mohli v Londýně na přehlídce spatřit i mnohé hvězdy modelingu. Nechyběla Gigi Hadid, která na sobě měla úzké jezdecké kalhoty, zasunuté do lesklých bot. Jejímu outfitu kralovaly lesklé saténové šaty a kabátek. Úroveň přehlídky i přítomnost slavných modelek měla světu ukázat, že Burberry i přes ekonomické potíže zůstává luxusní značkou.

foto: Alessandro Lucioni / Gorunway.com; Instagram/@burberry

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ANGLICKÁ MÓDA BURBERRY GIGI HADID LONDON FASHION WEEK LONDÝNSKÝ TÝDEN MÓDY

Související články

Naomi Campbell v 51 letech nafotila kampaň odhalující její skvělé tělo

Třetí kolekce s názvem TB Summer Monogram i tentokrát přináší tři barevné varianty, s nimi také supermodelku Naomi Campbell.

Celý článek

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Značka Burberry v letní kampani na sluneční brýle zachytila svobodného ducha

Svobodný duch i optimismus jsou průvodci letní kolekce #TBSummerMonogram značky Burberry. Nadnesené pojetí, éterická pouštní krajina i surrealismus v digitálním zpracování vás budou bavit.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Emilia Wickstead, dvorní návrhářka vévodkyně Kate, a její nová ready-to-wear kolekce

Žena, která na významné události obléká nejen krásnou Catherine, vévodkyni z Cambridge, ale i Melanii Trump nebo Samanthu Cameronovou, na londýnském fashion weeku představila novou kolekci podzim/zima. Podívejte se na elegantní a sofistikované modely návrhářky Emilie Wickstead!

Celý článek

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek