dnes je 16.06.2019 a svátek má Zbyněk

Podzimní kolekce Erdem 2018 odkazuje na Adele Astaire

Přidat na Seznam.cz
V podzimní Ready-to-wear kolekci se Erdem zaměřil na styl Adele Astaire - přinesl tvídová saka, sametové šaty a stříbrné párty oblečky.

Adele Astaire

Pro nás Čechy je Adele Astaire pravděpodobně poměrně neznámá. Pro Angličany se pojí s pozoruhodným příběhem. O nezávislé Američance, která se provdala do velmi formální aristokratické rodiny a vzala si syna vévody z Devoshire. Ve výsledku její manžel brzy zemřel. Návrhář Erdem je jejím osudem uchvácen: "Cítím v tom něco nádherného, že jejich milostná aféra skončila tak brzy. Představuji si jí v tvídu, lesklé kápi a nebo jak obléká šaty a přes něco, co patří jejímu manželovi."

Kombinace mužského elementu v okázalé ženskosti

Právě na kontrastu ryze ženské a elegantní módy rozbité tvrdým pánským kouskem postavil návrhář část své podzimní kolekce. Lesklé večírkové koktejlky Erdem Moralioglu doplnil delšími tvídovými saky. A i přes zásah mužského pojetí módy, kolekce zůstala čistě ženská. Modelky měly rudě nalíčené rty a přes sčesané vlasy přetažené síťky. Na nohu obuly modelky střevíčky do špičky i kozačky a mokasíny. 

Na divadelní prkna

Se vší okázalostí a přepychovostí, s níž Erdem svou kolekci tvořil, by rázem mohl obléknout jedno velkolepé historické drama hrané na divadelních prknech. Právě díky použití kvalitních materiálů, jako byl bohatě vyšívaný samet nebo tvíd, se návrháři povedlo adekvátně vyvolat atmosféru dřívější doby. Poslední část kolekce se sestávala ze stříbrné. S velmi efektní látkou návrhář dokázal vytvořit vícero odlišných modelů - od šatů s korzetovým horním dílem až po model pod kolena, z volánků a s dlouhými rukávy. 

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ERDEM PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek

Přísně ostrá kolekce Michaela Korse hledá harmonii v dnešním světě

Věčně optimistický Michael Kors do své nové kolekce vnesl filozofii toho, zda se ve sváru dá najít harmonie.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek