dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Podzimní kolekce Erdem 2018 odkazuje na Adele Astaire

Přidat na Seznam.cz
V podzimní Ready-to-wear kolekci se Erdem zaměřil na styl Adele Astaire - přinesl tvídová saka, sametové šaty a stříbrné párty oblečky.

Adele Astaire

Pro nás Čechy je Adele Astaire pravděpodobně poměrně neznámá. Pro Angličany se pojí s pozoruhodným příběhem. O nezávislé Američance, která se provdala do velmi formální aristokratické rodiny a vzala si syna vévody z Devoshire. Ve výsledku její manžel brzy zemřel. Návrhář Erdem je jejím osudem uchvácen: "Cítím v tom něco nádherného, že jejich milostná aféra skončila tak brzy. Představuji si jí v tvídu, lesklé kápi a nebo jak obléká šaty a přes něco, co patří jejímu manželovi."

Kombinace mužského elementu v okázalé ženskosti

Právě na kontrastu ryze ženské a elegantní módy rozbité tvrdým pánským kouskem postavil návrhář část své podzimní kolekce. Lesklé večírkové koktejlky Erdem Moralioglu doplnil delšími tvídovými saky. A i přes zásah mužského pojetí módy, kolekce zůstala čistě ženská. Modelky měly rudě nalíčené rty a přes sčesané vlasy přetažené síťky. Na nohu obuly modelky střevíčky do špičky i kozačky a mokasíny. 

Na divadelní prkna

Se vší okázalostí a přepychovostí, s níž Erdem svou kolekci tvořil, by rázem mohl obléknout jedno velkolepé historické drama hrané na divadelních prknech. Právě díky použití kvalitních materiálů, jako byl bohatě vyšívaný samet nebo tvíd, se návrháři povedlo adekvátně vyvolat atmosféru dřívější doby. Poslední část kolekce se sestávala ze stříbrné. S velmi efektní látkou návrhář dokázal vytvořit vícero odlišných modelů - od šatů s korzetovým horním dílem až po model pod kolena, z volánků a s dlouhými rukávy. 

vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ERDEM PODZIM/ZIMA 2018-2019

Související články

Značka Versace vytvořila nové luxusní cestovní balíčky pro leteckou společnost Turkish Airlines

Turecká letecká společnost Turkish Airlines opravdu na svých zákaznících ani zaměstnancích nešetří. Od července totiž svým cestujícím nabízí speciální cestovatelské balíčky od značky Versace. Podívejte se, na co se můžete těšit až příště s touto společností poletíte.

Celý článek

Co byste měli vědět o kolekci navržené vévodkyní ze Sussexu Meghan Markle?

Kolekce, která bude mít podstatně hlubší význam a je spojená s módní návrhářkou Mishou Nonoo, by se měla začít prodávat již toto září.

 

Celý článek

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Celý článek

Nová kolekce Helen Mertl vás oslní

Helena Mertlová je česká módní návrhářka, kterou znají především nevěsty. Její svatební šaty jsou nadčasové a originální zároveň. Věnuje se ale i večerním šatům a my se teď můžeme pokochat její novou kolekcí, kterou představuje pod svou značkou Helen Mertl.

Celý článek

Nová kolekce F.designers na přehlídce v Duplexu

Střešní terasa Duplexu se proměnila na přehlídkové molo, po kterém kráčely modelky s nejvybranějšími kousky nové kolekce českých a slovenských návrhářů stmelené pod módním butikem F.designers. Divákům se tajil dech. Zapůsobili i tématem večera.

Celý článek

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek