dnes je 18.06.2019 a svátek má Milan

Podzimní kolekce Erdem vypráví životní příběh italské šlechtičny

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne elegance, vyjádřená objemem, velikostí a grandiózností, vybaví se většině Britů značka Erdem a jméno návrháře Erdem Moralioglu, mladé hvězdy, která stoupá na vrchol. Letošní londýnský týden módy byl dalším schůdkem do síně slávy.

Hrdinka, která přežila italský fašismus

Je až k neuvěření, kde až mladý talentovaný návrhář našel inspiraci pro letošní podzimní kolekci. Při cestách po sluncem zalité Itálii se setkal s příběhem statečné dívky šlechtického původu principessy Orietty Dorii Pamphiljové (1920–2000). Ona i členové její rodiny byli zastiženi stejně jako většina šlechtických rodů fašistickou vládou Mussoliniho. Život se jí obrátil vzhůru nohama poté, co zatkli jejího otce, který nebyl povolný zlovůli fašistického režimu.

Doba temna a svítání italské šlechty

Návrhář Erdem Moralioglu se s jejím příběhem setkal během cest po Itálii, kde se dokonce setkal i s jejím synem Johnatanem. S ním také navštívil slavné sídlo šlechtického rodu, kde je dnes italská Národní Galerie. Některé vzory, které návrhář v kolekci použil, jsou převzaty z čalounění a tapet, které v paláci viděl.

Modrá italská krev si získala i Londýn

Návrháře inspirovala především část princeznina života, kdy navštívila Londýn. Tomu se stalo v roce 1963 - období bouřlivých šedesátých let v Londýně se tak projevilo i na razanci kolekce. Některé vzory jsou dokonce inspirovány interiérem bytu, ve kterém údajně princezna v Londýně bydlela. Velká Británie k této osobnosti chová nesmírnou úctu, a proto je více než příhodné, že kolekce byla představena právě v Londýně. Těsně před smrtí princeznu navštívila v Itálii sama královna Alžběta II., byla též vyznamenána nejvyšším britským řádem.

Královská krev koluje v žilách každému

Přehlídka byla plná zajímavých vzorů, objemných modelů a pštrosího peří, které odkazovaly na Londýn v šedesátých letech minulého století. Extravagance se bila s nevinnou elegancí, která posunula značku do jiné dimenze. Pokud se návrhář snažil vyjádřit, že v každém z nás dřímá elegance s královskou krví, tak se mu to rozhodně podařilo. Kolekce Erdem nevypráví pouze příběh, ale nachází odvážnou princeznu v každé z nás.

Vogue; WWD

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK ERDEM FALL 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Jeremy Scott vytvořil hororovou kolekci pro módní dům Moschino

Hororové téma si vybral sám návrhář Jeremy Scott, na pomoc si přizval známého fotografa Huntera Abrams, který zvěčnil momenty ze zákulisí pánské a resort přehlídky. Modelky a modelové si vzali příklad z ikonických hororů. Nejdivočejší momenty si prohlédněte v tomto článku.

Celý článek

Nová Balmain kolekce byla plná pařížské elegance i arizonské hravosti

Bohatou a unikátní kolekci předvedl kreativní ředitel Olivier Rousteing z módního domu Balmain. Nechyběly třásně, barevná peříčka a korálky, které dotvářely celkovou atmosféru již tak originální sbírky.

Celý článek

Ukrajinská módní značka KSENIA SCHNAIDER dobývá Evropu

Protichůdné rysy kolekce v myšlence post-sovětské mentality a eklektického plážového oblečení vytvořilo kolekci, kterou sourozenecké duo Ksenia a Anton Schnaider představuje se vší hrdostí.

Celý článek

Letní kolekce značky TEG přináší minimalismus, který si maximálně užijete

Návrhářské duo Alexandra Pavalová a Ivana Šafránková přináší letní kolekci plnou elegance, pohodlí a tlumených barev.

Celý článek

Fotky k nové kolekci Aleny Wilson vznikaly na hradeckém letišti

Luxusní helikoptéry, modelky coby reálné ženy a kolekce s názvem „Real Beauty 2019“ přináší další kolekci návrhářky Aleny Wilson, která upřednostňuje propagaci zdravého životního stylu.

Celý článek

Letní kolekci brýlí Burberry dominoval moderní a nadčasový design

Módní dům Burberry pod vedením kreativního ředitele Riccarda Tisci představil novou letní kolekci slunečních brýlí. Sbírce dominovaly extravagantní i minimalistické brýle rozmanitých tvarů a různě širokých obrouček. 

Celý článek

Nová kolekce Carolina Herrera byla inspirovaná Latinskou Amerikou

Wes Gordon je kreativním ředitelem módního domu Carolina Herrera již rok. Gordonovi se podařilo vystihnout v nejnovější kolekci všechny kódy značky - eleganci, romantiku, barevnost a hravost. 

Celý článek

CATCH ME! je kolekce české značky LEEDA pro ženy, které ožívají v noci!

Patříte-li mezi ženy, které přes den spořádaně sedí v kanceláři, zatímco v noci ožívá jejich skutečné já, pak vás CATCH ME! kolekce osloví dvojnásob.

Celý článek