dnes je 28.03.2020 a svátek má Soňa

Podzimní kolekce Erdem vypráví životní příběh italské šlechtičny

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne elegance, vyjádřená objemem, velikostí a grandiózností, vybaví se většině Britů značka Erdem a jméno návrháře Erdem Moralioglu, mladé hvězdy, která stoupá na vrchol. Letošní londýnský týden módy byl dalším schůdkem do síně slávy.

Hrdinka, která přežila italský fašismus

Je až k neuvěření, kde až mladý talentovaný návrhář našel inspiraci pro letošní podzimní kolekci. Při cestách po sluncem zalité Itálii se setkal s příběhem statečné dívky šlechtického původu principessy Orietty Dorii Pamphiljové (1920–2000). Ona i členové její rodiny byli zastiženi stejně jako většina šlechtických rodů fašistickou vládou Mussoliniho. Život se jí obrátil vzhůru nohama poté, co zatkli jejího otce, který nebyl povolný zlovůli fašistického režimu.

Doba temna a svítání italské šlechty

Návrhář Erdem Moralioglu se s jejím příběhem setkal během cest po Itálii, kde se dokonce setkal i s jejím synem Johnatanem. S ním také navštívil slavné sídlo šlechtického rodu, kde je dnes italská Národní Galerie. Některé vzory, které návrhář v kolekci použil, jsou převzaty z čalounění a tapet, které v paláci viděl.

Modrá italská krev si získala i Londýn

Návrháře inspirovala především část princeznina života, kdy navštívila Londýn. Tomu se stalo v roce 1963 - období bouřlivých šedesátých let v Londýně se tak projevilo i na razanci kolekce. Některé vzory jsou dokonce inspirovány interiérem bytu, ve kterém údajně princezna v Londýně bydlela. Velká Británie k této osobnosti chová nesmírnou úctu, a proto je více než příhodné, že kolekce byla představena právě v Londýně. Těsně před smrtí princeznu navštívila v Itálii sama královna Alžběta II., byla též vyznamenána nejvyšším britským řádem.

Královská krev koluje v žilách každému

Přehlídka byla plná zajímavých vzorů, objemných modelů a pštrosího peří, které odkazovaly na Londýn v šedesátých letech minulého století. Extravagance se bila s nevinnou elegancí, která posunula značku do jiné dimenze. Pokud se návrhář snažil vyjádřit, že v každém z nás dřímá elegance s královskou krví, tak se mu to rozhodně podařilo. Kolekce Erdem nevypráví pouze příběh, ale nachází odvážnou princeznu v každé z nás.

Vogue; WWD

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK ERDEM FALL 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek