dnes je 27.05.2020 a svátek má Valdemar

Podzimní kolekce Erdem vypráví životní příběh italské šlechtičny

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne elegance, vyjádřená objemem, velikostí a grandiózností, vybaví se většině Britů značka Erdem a jméno návrháře Erdem Moralioglu, mladé hvězdy, která stoupá na vrchol. Letošní londýnský týden módy byl dalším schůdkem do síně slávy.

Hrdinka, která přežila italský fašismus

Je až k neuvěření, kde až mladý talentovaný návrhář našel inspiraci pro letošní podzimní kolekci. Při cestách po sluncem zalité Itálii se setkal s příběhem statečné dívky šlechtického původu principessy Orietty Dorii Pamphiljové (1920–2000). Ona i členové její rodiny byli zastiženi stejně jako většina šlechtických rodů fašistickou vládou Mussoliniho. Život se jí obrátil vzhůru nohama poté, co zatkli jejího otce, který nebyl povolný zlovůli fašistického režimu.

Doba temna a svítání italské šlechty

Návrhář Erdem Moralioglu se s jejím příběhem setkal během cest po Itálii, kde se dokonce setkal i s jejím synem Johnatanem. S ním také navštívil slavné sídlo šlechtického rodu, kde je dnes italská Národní Galerie. Některé vzory, které návrhář v kolekci použil, jsou převzaty z čalounění a tapet, které v paláci viděl.

Modrá italská krev si získala i Londýn

Návrháře inspirovala především část princeznina života, kdy navštívila Londýn. Tomu se stalo v roce 1963 - období bouřlivých šedesátých let v Londýně se tak projevilo i na razanci kolekce. Některé vzory jsou dokonce inspirovány interiérem bytu, ve kterém údajně princezna v Londýně bydlela. Velká Británie k této osobnosti chová nesmírnou úctu, a proto je více než příhodné, že kolekce byla představena právě v Londýně. Těsně před smrtí princeznu navštívila v Itálii sama královna Alžběta II., byla též vyznamenána nejvyšším britským řádem.

Královská krev koluje v žilách každému

Přehlídka byla plná zajímavých vzorů, objemných modelů a pštrosího peří, které odkazovaly na Londýn v šedesátých letech minulého století. Extravagance se bila s nevinnou elegancí, která posunula značku do jiné dimenze. Pokud se návrhář snažil vyjádřit, že v každém z nás dřímá elegance s královskou krví, tak se mu to rozhodně podařilo. Kolekce Erdem nevypráví pouze příběh, ale nachází odvážnou princeznu v každé z nás.

Vogue; WWD

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK ERDEM FALL 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek