dnes je 23.09.2019 a svátek má Berta

Podzimní kolekce Erdem vypráví životní příběh italské šlechtičny

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne elegance, vyjádřená objemem, velikostí a grandiózností, vybaví se většině Britů značka Erdem a jméno návrháře Erdem Moralioglu, mladé hvězdy, která stoupá na vrchol. Letošní londýnský týden módy byl dalším schůdkem do síně slávy.

Hrdinka, která přežila italský fašismus

Je až k neuvěření, kde až mladý talentovaný návrhář našel inspiraci pro letošní podzimní kolekci. Při cestách po sluncem zalité Itálii se setkal s příběhem statečné dívky šlechtického původu principessy Orietty Dorii Pamphiljové (1920–2000). Ona i členové její rodiny byli zastiženi stejně jako většina šlechtických rodů fašistickou vládou Mussoliniho. Život se jí obrátil vzhůru nohama poté, co zatkli jejího otce, který nebyl povolný zlovůli fašistického režimu.

Doba temna a svítání italské šlechty

Návrhář Erdem Moralioglu se s jejím příběhem setkal během cest po Itálii, kde se dokonce setkal i s jejím synem Johnatanem. S ním také navštívil slavné sídlo šlechtického rodu, kde je dnes italská Národní Galerie. Některé vzory, které návrhář v kolekci použil, jsou převzaty z čalounění a tapet, které v paláci viděl.

Modrá italská krev si získala i Londýn

Návrháře inspirovala především část princeznina života, kdy navštívila Londýn. Tomu se stalo v roce 1963 - období bouřlivých šedesátých let v Londýně se tak projevilo i na razanci kolekce. Některé vzory jsou dokonce inspirovány interiérem bytu, ve kterém údajně princezna v Londýně bydlela. Velká Británie k této osobnosti chová nesmírnou úctu, a proto je více než příhodné, že kolekce byla představena právě v Londýně. Těsně před smrtí princeznu navštívila v Itálii sama královna Alžběta II., byla též vyznamenána nejvyšším britským řádem.

Královská krev koluje v žilách každému

Přehlídka byla plná zajímavých vzorů, objemných modelů a pštrosího peří, které odkazovaly na Londýn v šedesátých letech minulého století. Extravagance se bila s nevinnou elegancí, která posunula značku do jiné dimenze. Pokud se návrhář snažil vyjádřit, že v každém z nás dřímá elegance s královskou krví, tak se mu to rozhodně podařilo. Kolekce Erdem nevypráví pouze příběh, ale nachází odvážnou princeznu v každé z nás.

Vogue; WWD

Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA LONDON FASHION WEEK ERDEM FALL 2019 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI

Související články

Moschino

Moschino: Jeremy Scott se hluboce ponořil do Picassova odkazu

Kubistický umělec Picasso inspiroval kreativního ředitele značky Moschino pro vytvoření kolekce na nadcházející sezonu 2020.

Celý článek

Přehlídka Gucci a neposlušná modelka

Kreativní ředitel renomované značky Gucci Alessandro Michele otevřel přehlídku v rámci milánského fashion weeku velice výrazně a zapamatovatelně. Možná si tuto přehlídku budeme pamatovat spíše kvůli odvážné modelce, která se rozhodla projevit svůj názor a její čin možná strhl větší rozvíření a diskuzi než skvěle připravená přehlídka.

Celý článek

Kolekce módního domu Prada sází na jistotu a klasické linie

Co by byl milánský týden módy bez Prady? Kreativní ředitelka a zakladatelka Miuccia Prada tentokrát vsadila na klasické linie a zemité odstíny barev a vytvořila minimalistickou kolekci. 

Celý článek

Kolekce Emilia Wickstead ready-to-wear je inspirována slavnou americkou novelou Little Sisters

Londýnský týden módy je za námi a my pro vás máme další krásnou kolekci od návrhářky Emilie Wickstead. Ta se pro kolekci ready-to-wear 2020 inspirovala americkou novelou Little Women, jehož filmová adaptace půjde brzy do kin.

Celý článek

Romantická kolekce Erdem byla inspirovaná bývalou italskou fotografkou a komunistkou

Jednalo se o téměř nejromantičtější kolekci celého londýnského týdne módy. Řeč je o značce Erdem. Jakou známou osobností se tentokrát kreativní ředitel při vytváření nejnovější sbírky inspiroval? 

Celý článek

Riccardo Tisci z Burberry vytvořil kolekci, kde si každý najde to své

Od trendy streetwear oděvů až po elegantní a sofistikované modely. Riccardo Tisci vytvořil kolekci s názvem Evolution, která nejenže mapuje historii módního domu, ale představuje i novou éru oblékání. 

Celý článek

Oslava americké módní historie v podání Prabal Gurung

Prabal Gurung svoji desátou sezónu na poli módního průmyslu oslavil těmi nejproslulejšími modely, které se řadí mezi americké národní bohatství.

Celý článek

Síla ženské osobnosti v podání Proenza Schouler

Dámská oděvní značka Proenza Schouler zazářila se svou kolekcí na newyorských dnech módy. Nadčasové a nositelné modely s nádechem pohodlí. Nevěříte?

Celý článek